22 Ocak 2019 Salı

  • 5,320 TL
  • 6,052 TL
  • 220,16 TL
  • 97.955

Musa Erdoğan Ak Parti Burdur Milletvekili Aday Adaylığına Müracaat Etti

Musa Erdoğan Ak Parti Burdur Milletvekili Aday Adaylığına Müracaat Etti

Erdoğan; Gayemiz Baba'dan miras kalan Recep Tayyip Erdoğan sevdasını gelecek nesillere iletmek...

02 Mayıs 2018 Çarşamba 15:04 SİYASET

Burdur siyasetinin ve bürokrasisinin yakından tanıdığı isim Musa Erdoğan Ak Parti Burdur Milletvekilliği için görevinden istifa ederek, müracaatını yaptı. Merhum Babası uzun yıllar Refah Partisinde aktif görevlerde bulunan ve milli görüş camiasının yakından tanıdığı bir ismin oğlu olan Musa Erdoğan gayesini "Baba'dan miras kalan Recep Tayyip Erdoğan Sevdasını gelecek nesillere iletmek" olarak özetledi.

MUSA ERDOĞAN KİMDİR?

Musa Erdoğan 1980 Yılının Ekim Ayında Burdur’da dünyaya geldi. Babasının Adı Ali, Annesinin Adı Eminedir. İlköğrenimini Bucak Kocaaliler İlköğretim Okulu ve Burdur Merkez Gazi İlköğretim Okullarında, Ortaokul ve Lise öğrenimini ise Burdur İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Ön lisans Eğitimini 2001 yılında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İşletme Bölümünde tamamlayan Erdoğan 2004 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümünden Lisans eğitimini bitirmiştir. 2011 yılında Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Yönetim ve Organizasyon Alanında Yüksek Lisans Eğitimini tamamlamıştır.  Halen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Adalet bölümü ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İlahiyat Bölümlerinde öğrenim görmeye devam etmektedir.

 

İş hayatına 2002 yılında İstanbul’da faaliyet gösteren bir firmada başladı. Bir süre bu firmanın Muhasebe biriminde yöneticilik yaptıktan sonra Devlet Memuru olarak Erzurum Vakıflar Bölge Müdürlüğüne atandı. Ardından sırasıyla İstanbul Boğaziçi Elektrik A.Ş. , İstanbul Kadıköy Sosyal Güvenlik Merkezi, Burdur Sosyal Güvenlik Merkezi ve Burdur Belediyesinde kamu hizmetinde bulunmuştur. 2008 Yılında Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik ünvanını kazanan Musa Erdoğan devlet görevlisi olması sebebiyle bu görevini icra etmemektedir. Son olarak Burdur İl Özel İdaresinde görev yapmaktayken Aziz Milletimize daha nitelikli hizmet edebilmek amacıyla 24 Haziran Seçimlerinde Ak Partimizden Milletvekili Aday Adayı olmak için görevinden istifa etmiştir.

 

İyi Derecede İngilizce ve Arapça Bilen Musa Erdoğan, Havva Mukaddes Hanımla evlidir. Esma Ceyda, Hasan Ali, Ahmet Sami ve Selman Sadi isimli 4 çocuk babasıdır.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

GURURLANDIK

GURURLANDIK