Realtime website statisticsRealtime website statistics

13 Aralık 2018 Perşembe

  • 5,351 TL
  • 6,098 TL
  • 214,80 TL
  • 90.051

Meydan Hayal Kırıklığı Yarattı

Meydan Hayal Kırıklığı Yarattı

Başkan Ercengiz ve CHP Organizasyonu Meydanı Doldurmadı

06 Mart 2018 Salı 18:31 SİYASET

Özelleştirme kapsamındaki Burdur Şeker Fabrikasının satışını durdurmak ve sahip çıkmak için Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve İl örgütünün düzenlediği 'Şeker Fabrikamız Satılamaz' mitingi Şeker meydanında yapıldı. 1 CHP Genel Başkanının, 6 il milletvekilinin 2 parti meclisi üyesinin, çevre illerin il başkanları ve yöneticilerinin, belediye başkanlarının, Burdur Saadet Partisinin ve İyi Partinin katılarak destek verdiği organizasyonda beklenen kalabalık yoktu.


Miting Beklenen ilgiyi görmedi


Üretici çiftçinin yeterince destek vermediği, Burdur halkının ilgi göstermediği meydan ancak çevre il ve ilçelerin desteği ile bu kadar doldurulabildi. Burdur için hayati önem taşıyan bir organizasyonda yetersiz kalan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Burdur İl Örgütünün daveti yeterince karşılık bulamazken, organizasyon hayal kırıklığına neden oldu. 


7'den 70'e Herkes Sahip Çıkmalı


Doğma büyüme Burduluyum, gözümü açtığım günden beri fabrikanın bacası tüter diyen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz,  fabrikayı Burdur halkına verin onlar işletsin dedi. Bu şehirde hayvancılığı geliştiren, tarımı öğreten, nakliyeciliği geliştiren, ticareti geliştiren en büyük Cumhuriyet kazanımı Burdur Şeker Fabrikasıdır diyen Başkan Ercengiz, "Gayri siyasi  ve bütün kalbimle söylüyorum, bu fabrikaya 7 den 70 e herkes sahip çıkmalıdır. Eğer bu fabrika satılır, burada 5 yıl sonra işleri bitersi Burdur o zaman gerçekten birilerinin dediği gibi o zaman kasaba olur" dedi ve buraya sahip çıkmak zorundayız dedi. 

 

Şeker Vatandır, Vatan Satılmaz


'Şeker Vatandır, Vatan satılmaz' sözleri ile miting konuşmasına başlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba birileri kendi koltuk sevdaları için ittifak kuruyorlar dedi ve en büyük ittifak şeker fabrikalarının önünde kuruldu dedi. Meydanda toplanan Saadet Partisi, İyi Parti, İşçi Partisi, TKP, HDP ve Vatan Partisine teşekkür ederek başlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba,  Afrin'de milli duruş de kadar önemlisi şeker fabrikalarının satışının durdurulması için de milli duruş gösterilmesi gerekiyor dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "şeker fabrikalarına namusunuz gibi şerefiniz gibi sahip çıkın" sözü ile konuşmasını bitiren Ağbaba, bu mesele parti meselesi değildir diyerek, "bu mesele memleket meselesidir. Sendikacılara seslenerek, işgalse işgal, direnmekse direnmek diyerek kendilerine her türü desteği vereceğiz ve en önde olacağız" dedi.  


Ercengiz'e Övgü Dolu Teşekkür


CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba konuşmasının sonunda Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'den övgülü sözlerle bahsetti. "Bu alanda buluşmamızı sağlayan Burdurumuzun yüz akı, partimizin yüz akı, pırıl pırıl Burdur yaratan Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz'e teşekkür ediyoruz" diyen Ağbaba sonrasında ise Organizasyonu yapan İl Başkanına teşekkür ediyorum dedi. Ağbaba sonrasında ise  CHP Milletvekili Mehmet Göker ve eski vekil Ramazan Kerim Özkan ile katılanlara da ayrıca teşekkür etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum

mehmet savaş

10 Mart 2018 Cumartesi 19:30

satılsın beleş yaşayan çok çiftcinin sırtından geçinen asalaklar var

musa

07 Mart 2018 Çarşamba 15:02

Burdur halkının organizasyona karşı duyarsızlığından dolayı değil sorun plan ve proğram hatası. Hafta içi, mesai saati içi düşünmeden yapılan bir iş. mesela saat 18.00 gibi olsaydı katılımın kat kat fazla olacağı aşikardı.

uğur uluışık

07 Mart 2018 Çarşamba 12:02

hayatında pırıl pırıl şehir görmemiş o başkan yardımcısı herhalde yazık

çiftçi

07 Mart 2018 Çarşamba 08:54

fabrika kesinlikle satılmalıdır. hantal bir işletme modeli var. özel sektör daha iyi işletir. ayrıca şeker pancarı toprağı çoraklaştırıyor.

Usta

07 Mart 2018 Çarşamba 08:44

Sayın Bomba 15 Yetkilileri Şeker Fabrikasının özelleştirilmesi ile ilgili siz ne yaptınız.Nasıl bir girişimde bulundunuz.Basın olarak üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirdiniz mi?Şeker fabrikası çalışanları ve pancar üreticisi köylülerle,onların sıkıntıları ve dertleri ile ilgili röportaj yaptınız mı?

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Burdurlu Ata İçin Üzerine Düşeni Yaptı

Burdurlu Ata İçin Üzerine Düşeni Yaptı