22 Eylül 2020 Salı

Mengi'nin İddialarına Şimşek'ten Cevap

Mengi'nin İddialarına Şimşek'ten Cevap

Kirli ilişkiler CHPli hiçbir Belediyede Yaşanmaz

10 Ocak 2020 Cuma 00:57 SİYASET

Ak Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi'nin 18 uygulamasına yönelik yaptığı açıklamalara cevaplar ardı arkasına geliyor. Son olarak Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Mengi'yi hedef almış bu işin vebalinin açıklamayı yapanın boynunadır demişti.

Son olarak CHP Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek 18 Uygulaması ile ilgili ikinci kez bir açıklama daha yaparak, Mengi'nin iddialarına yanıt verdi. Mengi, birçok vatandaşın mağduriyetinin olduğunu ve para işlerinin döndüğünün iddia edildiğini söylemişti.  

Başkan Şimşek ise "iddia eden iddiasını ispatla mükelleftir" diyerek " Elinizde konuyla ilgili Belediyemize veya çalışanlarına ait bilgi belge var ise Ülkenin Savcıları göreve hazırdır ve bizlerde bu konunun sonuna kadar takipçisi oluruz" şeklinde konuştu.

 

"Sayın Mengi U Dönüştü Yaptı"

18 Uygulaması ile ilgili açıklaması sonrasında Ak Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi'nin ağız değiştirdiğini söyleyen Şimşek, "Ne mutlu ki bize Sayın Mengi’ye kanunun Recep Tayyip Erdoğan imzalı olduğunu hatırlatmamız ile birlikte AKP İl Başkanı bir anda U dönüşü yaparak ağız değiştirmiş ve bu 18 uygulamasının bir an önce yapılmasının Burdur’un yararına olacağını ve desteklediklerini ifade eden bir basın açıklaması daha yayınlamıştır" dedi.

 

"CHPli Belediyelerde Kirli İşler Dönmez"

Açıklamasının devamında iddialı konuşan Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek, "AKP İl Başkanı Mengi şunu iyi bilmelidir Burası Cumhuriyet Halk Partisinin üyesi olduğu bir Belediye Başkanı tarafından yönetilmektedir ve bahsettiğiniz kirli ilişkilerin hiç biri Cumhuriyet Halk Partili hiçbir Belediyede yaşanmaz" dedi.

 

"Asfalt Kredisini Engellemeyin"

Başkan Mengi'ye seslenen Şimşek, " 18 uygulamasına destek veriyoruz çağrıları ile vatandaşa şirin gözükmenin derdine düşen AKP yöneticilerine şunları da söylemekte fayda var. Sadece Cumhurbaşkanı imzalı olduğu için sadece bu konuya değil gelin elinizi taşın altına koyun ve Belediyemizden hizmet bekleyen vatandaşımıza da yardımcı olmak adına istenilen asfalt kredisini engellemek yerine kredilerin Burdur’a aktarılmasını sağlayın ki vatandaşa gidecek olan hizmeti engellemeyin" dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

6 ŞÜPHELİ YAKALANDI

6 ŞÜPHELİ YAKALANDI