01 Haziran 2020 Pazartesi

MEHMET YAVUZ KAYA YAZDI; LAF CAMBAZI

MEHMET YAVUZ KAYA YAZDI; LAF CAMBAZI

GEÇMİŞTEN HATIRLATMALAR • FİLM GİBİ

03 Ekim 2019 Perşembe 15:20 SİYASET

FİLM GİBİ

Ekim ayı meclis toplantısında bir ilçemize hibe edilen asfalt pilenti ile ilgili olarak sarf ettiğiniz kelimelerden bazıları üzerine geçmiş dönem Belediye Meclis Üyeliğimdeki günlerim film şeridi gibi geçiverdi gözlerimden…

DİYET Mİ?

Sn. Başkanım toplantının bir bölümünde siz AKP İl Başkanını kast ederek, ‘Belediyeler Birliği Başkanlığı seçiminde diyet ödediğim anlamında Belediye Başkanı olarak şahsıma bir ithamı var. Bu hem beni suçlayan, hem de o seçimde özgür iradesi ile Belediyeler Birliği Başkanlığı seçiminde oy kullanan tüm Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkanlarını suçlar. Buralara girersek çıkamayız.  Ayrıca Yapılan açıklamada sizler adına açıklamada bulunan kişi bu teklifimi etik bulmuyorsa, akabinde yaptığı açıklama ile ilçe adına evet diyeceğini sizler adına söylüyor. Arkadaşlar bu ahlaksız bir pazarlıksa siz bu pazarlığa neden ortak olacaksınız?’…..şeklindeki konuşmanızı izledim ve laf cambazlığınız karşısında hayretlere düştüm.

 

Başkanlıkkatip üyeniz Arif Pak söz alarak ‘seçim gizli oyla yapılmıştır. Kimin nereye oy verdiğini herkes müneccim mide biliyor da böyle diyet miyet şudur budur, siyasette yakışmaz bir akıl almaz bir dil kullanıyor. Ben bu dilden vazgeçilmesi Burdur yararına olur’ dedi.

YAKALANDINIZ

Toplantıda Laf Cambazlığı yaptığınız ortaya çıktı Başkan. Mecliste bulunan hiçbir üye bu konuda söz alıp cevap veremedi amasiz yakalandınız.Burdur Belediye Encümen Üyeliği seçimi de kanuni zorunluluktan dolayı gizli oylama ile yapıldığını bal gibi biliyordunuz.

HAZMEDEMEDİNİZ

Belediye Encümen seçiminde şahsıma oy veren veya vermeyen ama gizli oylama ile seçimi yapılan oylamada Meclisin tek İYİ PARTİ’li üyesi olarak Yavuz Mehmet KAYA’nınseçilmesini hazmedemediniz. Seçim sonrasıhemen toplanıp Burdur Cumhuriyet Halk Partisinin değerli üyelerinin takdir edip seçtiği, Burdur halkının oyları ile seçilen, şahsımın da sevdiği çok değer verdiği Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyelerinden bazıları hakkında hemen suçlayan açıklamalarda bulundunuz. Oy pusulalarına varıncaya kadar araştırma içerisine girdiğiniz yönünde duyumlar olmuştu. Disiplin sopası ile gözdağı vermeniz, özgür iradeye ahlaksızlık olmuyor mu? Hatırlatmak istedim.

SİYASİ LİNÇ

İşinize gelince sıkıntı olmuyor, işinize gelmeyince niyet okuma oluyor. O tarihte acımasızca CHP’li Meclis Üyesi arkadaşlarınıza siyasi linç girişiminde bulunmuştunuz. Şunu iyi bilin ki ahlaksız bir pazarlık yapılmamıştı, hiçbir meclis üyesi arkadaşım da bu pazarlıkta olmamıştır.Ben bu davranış şeklini size hiç yakıştıramamıştım. Şahsımı da rencide eden bir yaklaşımınız siyasi bir nezaketsizlikten öte baskıcı anlayış örneğidir. Şimdi görüyorum ki Adalet ve Kalkınma Partili Meclis Üyelerine verdiğiniz yanıtlageçmişteki hatanızı anlamışsınız,kutluyorum tebrikler Başkanım.

Burdur Kamuoyunun bilgisine

 

Kıvılcım Haber; (Fatih Özcan) sayfasında;

 

Kıvılcım Haber’e bilgi veren İl Başkanı Osman Gök, isim belirtmediklerini, Grup içinde soruşturma yaparak farklı kesimlere oy veren 3 üyenin saptanmasını ve gereğinin yapılmasını talep ettiklerini belirtti. Gizli yapılan oylamada bunun nasıl saptanacağı sorusunu ise Başkan Gök, ilgili arkadaşların Grubu toptan töhmet altında bırakmayacaklarına inandıkları şekilde cevapladı.

 

Bomba 15 (Hasan Güraksu) yazısında;

ERCENGİZ BAŞVURDU başlığı ile; Bu tablo karşısında Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz doğal olarak İl Başkanlığına başvurarak parti grup kararına uymayan meclis üyelerinin tespit edilerek yüksek disiplin kurulunca gerekli işlemin yapılmasını istemiş.

Türkiye siyasetinde İyi parti ve CHP birlikteliği göz önündeyken Mehmet Yavuz Kaya’nın AK Parti, ve MHP ile işbirliği yapmış olma olasılığı düşündürücü.

Burdur CHP kadar diğer partililerde bu olayı konuşuyor. Ak Partililer bizim içimizden bir isim olsa seçilemezdi biz İyi partili encümeni destekledik diyorlar. Mehmet Yavuz Kaya hem AK Partiye hem de MHP’ye iyi gol atmış görünüyor…

Hasan bey kardeşim de şunu unutmuş olmalı ki seçim gizli oyla mecliste temsil edilen 4 parti üyeleri tarafından yapılmıştı. Bu partiler; İYİ PARTİ- CHP-AKP-MHP’dir. Yorum haberinizde sadece AK Parti ve MHP ile işbirliğinden bahsediyorsunuz bu yanlıştır. Tüm Meclis Üyeleri gizli oylama ile seçmiştir.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

SOKAK FESTİVALİ 5 EKİM'DE

SOKAK FESTİVALİ 5 EKİM'DE