20 Mart 2019 Çarşamba

  • 5,421 TL
  • 6,198 TL
  • 230,37 TL
  • 103.310

Mehmet Yavuz Kaya Başlıklar Halinde Sordu

Mehmet Yavuz Kaya Başlıklar Halinde Sordu

.

12 Ekim 2018 Cuma 11:52 SİYASET

CAZİBE MERKEZİ CAVUR EZİYETİ


Bedesten Çarşısı parkı, havuzu, oturma grupları, kafeterya şeklinde planlanan terası, en gelişmiş teknoloji ve ışıklı yönlendirme ile giriş çıkışı planlanan 150 araçlık kapalı yer altı otoparkı, eksoz gazı havalandırma ve tahliye sistemi, merkezi ısıtması, hijyenik bay bayan tuvalet hayalleri ile cazibe merkezi olarak düşünülmüştü.


AVM Mİ?


Bedesten Çarşısındaki dükkanlar 18 Nisan 2013 de Esnafın büyük umutlar bağlayıp kiraladığı cazibe merkezi, hem halk için, hem de esnaflar için maalesef cavur eziyeti oldu. Gerek imalat işçiliği, gerek yanlış projesi nedeni ile şu anda mezbelelik durumda. Belediyenin 2 yıl önce döşediği mermerler kötü işçilik ve malzeme sonucu kendiliğinden parçalanmış, kırılmış vaziyettedir. AVM hayali bir türlü gerçekleşmeyen Burdur’da, 23 esnafın bulunduğu çarşıda çalışmayan merkezi sistem ısıtma-soğutma, akan tavanlar ve ilgisizlik karşısında esnaf pişman ve çaresizdir. Bir dokun bin ahhh ahhh işit… Görünen o ki, Belediye’ye dilekçe ile müracaat eden 20 kadar  esnafın sorununu görmezlikten gelen Başkan AVM’yi de yapamayacak..


​BELEDİYE EVİNE BAKMIYOR !!! 


2015 yılında zemin için bir yenileme onarım işi yapılmış ama kontrol iyi yapılmadığı için düzgün döşenmeyen mermerlerden alt kata yine su akmaktadır, harabe görünümündedir. Havuz havuzluktan çıkmıştır. Özellikle Pazartesi ve Salı günleri yaklaşık 20 Bin kişinin gözlerine serilen yıkık-kırık-dökük mermer görüntüleri, müşterilerine nezih bir ortamda hizmet etmek isteyen esnafları da çok üzüyor. Ev sahibi Belediye, dükkanlara iyi bakmıyor!!! Çözüm, Sahiplenmelidir.


ÖZEL SEKTÖRÜN OLSA CEZA KESİLİR


Giriş ve çıkışları uygun olmayan kapalı otoparkın tavanı da akıyor. Araç sahipleri gerek giriş çıkış problemi, gerekse akan tavan nedeni ile fazlaca rağbet etmiyor. Tuvaletler tıkalı, pislik, mikrop yuvası olan bu alan, sağlık açısından da tehlike saçıyor. Çözüm kapıya kilit omamalıdır..! Özel sektörün elinde olsa, bu işyerine ya Sağlık Müdürlüğü ya da Zabıta tarafından ceza kesilir. Akan çatılar nedeni ile her yağışlı havada esnafların malları ve dükkanları da zarar görüyor. Elektrik aboneliğini kendi üzerine alamayan esnaflar dertlidir. Anlaşılan esnafa verilen kahvaltı çözüm değil, göz boyama olmuş…!


PAHALI MAKAM ARACI


Bedesteni Adalet ve Kalkınma Partili Belediye Başkanı Sabahattin Akkaya yaptırdı diye üvey evlat muamelesi görmesi ise çok yanlıştır. Özgürlük ve Demokrasi Meydanına verilen değer Esnaflara da verilmelidir. İşyerleri Esnaflara kiraya verildi ise, temel masrafları da Belediye tarafından derhal yapılmalı, esnaflar da rahata kavuşmalıdır. Belediye, kesin kabulü yapılmadı gerekçesi ile esnafların yaşadığı sorunu görmezlikten gelemez! Hukuk yolu ile problem kolayca çözülür. Pahalı makam arabasına bin, ama, esnafın sorununu da çözerek yanında ol. 5 yıl geçti! Verilen meclis önergelerini göz ardı etmen size pirim kazandırmaz. Yapıcı eleştirilere kulak vermek, eleştirileri değerlendirmek, doğruyu bulmak konusunda idarecilere mutlaka faydası olduğunu düşünüyorum…

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Şampiyon

12 Ekim 2018 Cuma 14:53

Bunlar hep kötülüyor Sebahattin başkanın yaptıklarını istasyon çay bahçesine niye gözü gibi bakıyorlar eksik olan varsa garajda ve bedestende giderirsin eksiklikleri burdur kazanır

Cem uzan

22 Nisan 2015 Çarşamba 18:21

Cem Uzan aklıma geldi bir an

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Dünya Kız Çocukları Günü

Dünya Kız Çocukları Günü