22 Mayıs 2019 Çarşamba

  • 6,117 TL
  • 6,828 TL
  • 249,93 TL
  • 83.675

Kurt'un ve Hükümetin Su Çıkışları Ercengiz'i Hareketlendirdi

Kurt'un ve Hükümetin Su Çıkışları Ercengiz'i Hareketlendirdi

ERCENGİZ'DEN YAZILI VE GÖRSEL SU ÇIKIŞI

20 Şubat 2019 Çarşamba 12:57 SİYASET

Ak Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt'un çıkış projeleri arasında yer alan ve Burdur'un en büyük sorunları içerisinde yer alan kaliteli içilebilir su projesi seçimin son düzlüğünde gündemin ana maddesi oldu. Su sorununu miting için Burdur'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da dile getirerek  " DSİ vasıtası ile suyu Burdur'a getirdik ama Belediye henüz bunun şehir içi dağıtımını yapacak şebekeyi yenilemediği için, vatandaşımız musluğundan akan suyu içemiyor"  demesinden sonra Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'de hem yazılı hem de video olarak su ile ilgili açıklamalar paylaştı.

Cumhurbaşkanı ve DSİ Bölge Müdürü Müjdeyi Vermişti

Yapılan açıklamalarda, Proje ve planlamalarını hazırlanan tesisler ile Burdur şehir merkezi ve Bucak ilçe merkezine içmesuyu temin edilecek.Temelini atılan Burdur İsale Hattı işi kapsamında yapılacak 21 km isale hattı ile şehrin acil içmesuyu ihtiyacını Gökpınar mevkiindeki içmesuyu kuyularından karşılanacak.Uzun vadeli içmesuyu ihtiyacını ise ileride inşa edilecek  Akçay ve Karakent göletlerinden temin edileceği müjdelenmişti.

Kurt "artık içme suyu sorununu çözmek istiyoruz"  demişti!

Ak Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz kurt, Burdur’un kaliteli içme suyu ihtiyacının kalıcı bir şekilde karşılanmasının öncelikli konular arasında olduğunu söylemiş, bu amaçla, başlatılan çalışmaların sona erdiğini, ancak mevcut belediyenin suyu evlere dağıtacak isale hattını yenilemek yerine seçim yatırımı amacıyla asfaltlama çalışması yaptığını belirtmişti. Kurt, " göstermelik seçim yatırımları ile Burdur’un kaynaklarını boş yere harcamayın" diyerek Mevcut Belediye Başkanı ve yönetime de seslenmişti.

Başkan Ercengiz Topu Hükümete Attı                        

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yaşanan su sorunu ile ilgili de yerel seçimlerin son düzlüğünde hazırlattığı videolar ve açıklamalarla vatandaşlara seslendi. Burdur içme suyu projelerinde %98’lik tüm işlerin  DSİ tarafından tamamlandığını ifade eden Başkan Ercengiz, sadece Atatürk Mahallesi’nde yenilenmesi planlanan 5.000 m3’lük depo ile MAKÜ Yerleşkesi içerisindeki Arıtma Yumuşatma Tesisi’nin yapım işlerinin kaldığını söyledi. Başkan Ercengiz, bu tesislerinde dolar kurundaki dalgalanma ve ekonomik kriz nedeni ile 2018 Hükümet Yatırım Planı’ndan çıkarıldığını ifade etti.

Kültür Merkezinden Sonra Su Projesini de istedi

Büyük bütçeler gerektirdiği düşüncesi ile yapımını durdurduğu ve devri yapılan Kültür Merkezi ile ilgili  Özçelik'in "bir çivi bile çakmadın" diyerek Başkan Ercengiz'i beceriksizlikle suçlaması,Başkan Ercengiz'inde "yapamayacaksan ver geri o enkazı da biz düzeltelim" açıklamasından sonra beklenen  ikinci çıkış yine geldi. "Sayın Cumhur Başkanımızın Burdur Mitingi’nde söylediği gibi Burdur Belediyesi’nin yapamadığı, yapmadığı, hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Aksine hükümet yetkililerine şunu da ifade ediyoruz: “ Hükümetiniz, dolar kurundaki dalgalanmadan dolayı tedirgin ve yatırım planlarını öteleyecek ise imzalanacak bir protokolle bugünden sonra yapılacak işlerin tamamını Burdur Belediyesi olarak biz yapabiliriz" diyerek seçimlere 39 gün kala Başkan Ercengiz bu projeyi de istedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BUTSO ÜYELERİNE FİNANSAL YÖNETİM EĞİTİMİ

BUTSO ÜYELERİNE FİNANSAL YÖNETİM EĞİTİMİ