28 Şubat 2020 Cuma

Köy Koop Krizi Atlatamadı

Köy Koop Krizi Atlatamadı

Kooperatif Başkanlarından Radikal Karar

27 Haziran 2019 Perşembe 16:31 SİYASET

Burdur Köy Koop'un ekonomik sıkıntılar nedeniyle Başkan Yakup Yıldız tarafından 30 Haziran'da  olağanüstü seçime gideceğini ve bu konuda Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp önderliğinde toplantılar yapılarak güçlü bir yönetim oluşması için kooperatif başkanlarıyla bir toplantı yapıldığını aktarmıştım.

Tutarsız borç açıklamaları güven vermiyor

O toplantıda Yakup Yıldız'ın Köy Koop 'un  6milyon 800 bin borcu  olduğunu açıklamıştı. Bu koşullar dikkate alınarak 5 kişilik kriz yönetimi belirlenmiş ve Halil Candan önderliğinde yürüyecek bu yönetimin aynı gün yaptığı özel toplantıda Yakup Yıldız'ın Köy Koop borcunun 9 milyon TL üzerinde olduğunu açıkladığı düştü kulislere. Zaten zorla oluşan yönetimde oluşan  şaşkınlık  kamuoyunda da tartışma yarattı. Hatta Çatağıl delegesi Veli Akkoç 'un ayrı bir yönetim oluşturacağı biliniyordu. Akkoç'un kendisinin Köy Koop'un borcunun 14 milyon civarında olduğunu öğrenip adayĺıktan çekildiği bilgisi yine kulislere yansıdı.

Telefonla ulaşmaya çalıştığım Başkan Yakup Yıldız'ın telefonları kapalıydı. Yeni bir açıklama yaparsa seve seve buradan açıklarız.

Kooperatif felsefesine darbe

Uzun yıllar Köy-Koop Genel Başkanlığı da yapan Yakup Yıldız'ın kriz sonrası Köy Koop'un gerçek borcu konusunda farklı miktarlarda açıklama yapması güven duygusunu zedeliyor. Basta yeni yönetime gelecek kriz yönetimi ve kooperatif başkanlarının kafasını karıştırmış olduğu gerçeğini yazalım.

Bu tutumu sorgulanan köy Koop'un 30 haziranda yapacağı genel kurulda yönetim kurulu faaliyet raporunun onaylanmaması konusunda görüş bildiren birim kooperatif başkanları olduğunu da belirtelim. Bu kararı başkanların Yakup Yıldızın  tutarsız borç açıklamaları nedeniyle aldığı öne sürüldü.

KÖY KOOP UN GERÇEK BORCU AÇIKLANSIN

Bu belirsizliğe sessiz kalmadan Yakup Yıldız'ın kamuoyuna somut borç açıklaması yapması bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

kemal arslan

30 Haziran 2019 Pazar 07:42

3 Yıl önce KÖY-KOOP.ta NELER OLUYOR ! diye çağrıda bulunup, kötü gidişi duyurup yetkilileri uyarmıştık. Çağrılarımıza duyarsız kalanlar da sorumludur bu sonuçtan. Kötü kaptanın yönetiminde gemi karaya oturmuş, kaptan kaçmanın peşindedir. Burdur buna fırsat vermemelidir. Köy-Koop.un borçları// zararları belirlenip, yönetim hatasından oluşan zarar ilililere zimmet çıkarılıp ödetilmeli, süt fabrikası şahıslara satılmamalı, MAKÜ ye devredilerek, Burdur da marka olacak süt ürünlerinin üretilmesi sağ.

Tekrar hayırlı olsun

11 Şubat 2016 Perşembe 15:25

Bugün gün içinde hayırlı olsun yorumuna bakın acıklmam nettir süleyman hoca dedim özçelik ve osman ağa saltanatına genel merkez son verecek diye yazdım günlerdir evet yukarısı artık iyi biliyor özceligi adamını yapmadı çünkü çok iyi bilgi topladılar her kez özcelikten şikayetçi her kez doğruyu buldu burdur nihayet

İnşallah

11 Şubat 2016 Perşembe 03:37

Mehmet kaya inşallah bu görevi alıp hakkıyla yerine getirecektir şimdiden hayırlı olsun Burdur a.

Hüseyin ÖZGÜN

11 Şubat 2016 Perşembe 02:38

Ülkenin zor şartlardan geçtiği bu günlerde :İlimizde milletvekillerimizle uyumlu çalışacak,hayırlı bir İl başkanı seçimi yapılır.

hayırlı olsun

11 Şubat 2016 Perşembe 02:30

süleyman faki en ılımlı ve tecrübeli biri şimdiden hayırlı olsun hakkında çok bilgi toplanan biri olduguna göre burdura hayırlısı olsun ankarada ona sıcak bakıyor zaten.hem vekil aday adayı hem herkezle barışık biri mehmet kaya daha yeni birazdaha ekemk yiyecekki erecek birkan asla olmas toy oldugundan ve siyaset bilgisi olmadıgı için es geçilecek izleyin...süprize hazır ol burdur bakın çagrılacak isim süpriz olacak

güldermeyin beni yaaaaa

11 Şubat 2016 Perşembe 02:27

olsalar nolacakki bayramın dedigi olmazsa ham yapar yine sadece deniz kurta ayıp oldu en degerli insana entrikalarla dolu bir il ve vekil varken hiçbir şey olmaz

güzel insan

10 Şubat 2016 Çarşamba 16:42

Güzel ahlak ve erdem sahibi dr süleyman faki halka hizmetin hakka hizmet olduğunu bilir ve öylede yaşar. Şahsi ihtiras ve çıkarlarının değil hallkının ve mazlumların ihtiyaçlarını düşünür, velhasıl kelam kişi odur ki nasıl yaşarsa akibetİde öyle olur Allah yar ve yardımcısı olsun

Reis

10 Şubat 2016 Çarşamba 16:41

Şu Anda Teşkilatın İçini Bilen ve Bu süreçte Zaman Sarfetmeden Yeni Bir Revizyon Yapabilecek ,Gençlerden Yaşlılara Kadar İnsanlarla İç içe Olabilen Bir Eğitimci Olan Mehmet Kaya Bu Mevkinin Hakkını Verebilir.

genclık

10 Şubat 2016 Çarşamba 13:30

Mehmet Kaya Gençliği,dınamıklıgı,karizması ile bu ışin üstesinden gelır.

Yandaş

10 Şubat 2016 Çarşamba 13:19

Aklı ve vicdanı olan hiç bir Burdur'lu kabul etmez. Ülkemizin bu durumuna ortak olmaz. ..

İsmail KAYALAR

10 Şubat 2016 Çarşamba 09:55

Taraflı olmayan , herkese eşit mesafede olan istişareci ve teşkilatçılığı ile öne plana çıkan Merkez İlçe Başkanı Birkan Bey'i tebrik ederim. Şüphesiz üç isim içerisinde İl başkanlığı için en yakışan isimdir.

Zor Görev

10 Şubat 2016 Çarşamba 07:59

Bu zorlu görevi göğüsleyebilecek tek isim Mehmet Kaya. Hayırlı olsun şimdiden

Ercüment Atahan

10 Şubat 2016 Çarşamba 07:43

Mehmet Kaya Başkan Hayırlı Olsun İnşallah.

ayrıl da gel

10 Şubat 2016 Çarşamba 07:05

hadi Mehmedim ayıl da gel göreyim seni

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Köylü Üreticinin Hedefinde Emrullah Ünal Vardı

Köylü Üreticinin Hedefinde Emrullah Ünal Vardı