27 Mayıs 2020 Çarşamba

İzzet Akbulut'tan Huzur Hakkı Konusunda İkinci Perde

İzzet Akbulut'tan Huzur Hakkı Konusunda İkinci Perde

.

27 Temmuz 2019 Cumartesi 15:41 SİYASET

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in ilk döneminde "Almayacağım" dediği, yerel seçimler döneminde de gelen eleştiriler üzerine "bir bankada hesaba yatırıyorum" dediği şirketlerden aldığı huzur hakkı ile ilgili konunun ulusal haber kanallarında yer almasından sonra CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut Başkanına sahip çıktı ve durumu sert bir dille eleştirdi.

Kafaları Karıştıran Bağış Çıkışı

Alınan parayı başka bir boyuta taşıyan CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, Başkan Ercengiz'in aldığı huzur hakkını çeşitli aileler ve öğrencilere bağışladığını duyurdu.  4 aylık yerel seçim kampanyası boyunca ve sonrasında yoğun eleştiriler alan ancak bir kez dahi dile gelmeyen "huzur hakkının bağışlandığı" konusunun, ulusal basında yer almasından sonra Başkan İzzet Akbulut tarafından duyurulması kafaları da karıştırdı. Şayet Başkan Ercengiz 5 yıl boyunca aldığı huzur hakkını ailelere ve öğrencilere bağışladığını ispatlarsa gözler Burdur Ak Parti teşkilatının vereceği cevaba dönecek. 

 

5,5 Milyon Borçla Devralındı

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, Ak Partili Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya dönemine giderek "Şu iyi bilinmelidir ki, yaklaşık 5.5 milyon toplam borç ile devir alınan şirketler borçlarını ödeyebilir konumuna gelene dek, belediye başkanımız bir kuruş huzur hakkı almamış, yine 2019 seçimleri öncesi Aralık 2018 itibari ile huzur hakkı alımını sonlandırmış, seçim sonrası yapılan genel kurula kadar yine tek kuruş almamıştır" dedi.

 

Ak Parti'ye rakam hatırlatması

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut ayrıca geçmiş dönem Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya döneminde kayıp olduğu iddia edilen ve yine dönemin Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya tarafından savcılığa şikayet edilen rakamları hatırlattı, " AKP Burdur İl Teşkilatı’na, bir kaç rakam ile alakalı bilgilerinin olup olmadığını sormak isteriz. BAHTAŞ A.Ş 2013 yıl sonu mizanlarında görünmemesine rağmen 2014 yılı 30 Mart Yerel Seçimleri öncesi, 3 ayda iş avansı hesabı adı altında 401.101,52 TL belediyeden para aktarıldığını, hesaplarda görülen rakamlar ile fiilen şirkette bulunan emtialar arasında rakamsal olarak yüz binlerce liralık fark olduğunu biliyor musunuz? Yine Belediye şirketlerinden BİMTAŞ A.Ş’nin aynı döneme ait Sayıştay Raporları’nda 2014 ün 2.altı ayında gerçekleşecek olan Hıdırellez, İnsuyu ve Ramazan şenlikleri kapsamında, yine seçim öncesi 3 aylık dönemde 1.139.916.93 TL’lik rakamın şirket kasasından çıkış yapıldığı bilgisinin yer aldığını Biliyor musunuz? " dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kışla İlkokulu ve Bucak Zübeyde Hanım Anadolu İlke İmza Attı

Kışla İlkokulu ve Bucak Zübeyde Hanım Anadolu İlke İmza Attı