26 Şubat 2021 Cuma

İZZET AKBULUT VE KEMAL ARSLAN ARASINDA ÖZÜR MÜ? İSTİFA MI? RESTLEŞMESİ

İZZET AKBULUT VE KEMAL ARSLAN ARASINDA ÖZÜR MÜ? İSTİFA MI? RESTLEŞMESİ

İZZET AKBULUT VE KEMAL ARSLAN ARASINDA ÖZÜR MÜ? İSTİFA MI? RESTLEŞMESİ

25 Ocak 2021 Pazartesi 14:55 SİYASET

Hafta sonu CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut ile Burdur Sivil Toplum Platformu Başkanı Kemal Arslan arasında yaşanan karşılıklı atışmalar öyle bir boyuta geldi ki ya istifa, ya özür noktasında son buldu.

 

 “Salda Gölü İçin Büyük Bir Savaş Veren”

İfadeleri Gerginliğe Neden Oldu

 

Burdur Hafta sonu Halk TV’de yayınlanan “Görkemli Hatıralar” programının konuğu Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz oldu. Programla ilgili olarak hazırlanan vtr’de Başkan Ercengiz için “Salda Gölü İçin Büyük Bir Savaş Veren” ifadelerinin kullanılması ve program boyunca bu hususta beklenilen performansın  gösterilmemesi ise sosyal medya da büyük eleştiri konusu oldu.

Paylaşımlar ve karşılıklı atışmalar ile birlikte geceye damga vuran çıkışlar CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut ile Burdur Sivil Toplum Platformu Başkanı Kemal Arslan’dan geldi. İlk olarak Arslan’a sosyal medyadan yüklenen Akbulut’a cevapta gecikmedi. Karşılıklı atışmalar sonunda konu restleşmeyle son buldu.

 

RESTE REST

 

Kemal Arslan Paylaşımında Başkan Akbulut’a “Sn İzzet AKBULUT nereden başlayacağını soruyorsun, Belediye şirketinin muhasebesini il başkanı olmadan kaça tuttuğunu, il başkanı olduktan sonra kaça tutmaya başladığından başla istersen” diye sordu. CHP’li Başkan Akbulut’ta, “Senden korkan senin gibi olsun... İl Başkanı olmamla fiyat artışı yaptığımı ispat et Siyaseti bırakacağım. Artışların siyasetle alakası olmadığını ben İspat edersem çıkıp özür dileyecek misin?” diye cevap verdi.

 

ARSLAN YIL YIL FİYATLARI PAYLAŞTI

 

Arslan, Başkan Akbulut’un bu restinden sonra bugün bir paylaşım yaparak Cimer müracatı üzerine aldığı bir cevapı bugün paylaştı.

Kemal Arslan Paylaşımında;

“24.01.2021 Günü sosyal medya üzerinden gündeme getirdiğim CHP İl Başkanı olunca aldığı muhasebe ücretinin arttığı iddiam üzerine İzzet Akbulut tarafından aşağıdaki facebook mesajında ispata davet edildiğim, ispatlarsam siyaseti bırakacağını beyan eden CHP il Başkanı Sn İzzet AKBULUT’u, İl Başkanı olduktan sonra muhasebe ücretinin 3 kat arttığını belgesiyle açıklamış bulunuyorum ve Sn İzzet AKBULUT’u sözünü tutup siyaseti bırakmaya davet ediyorum !!!

CİMER’e yaptığımız müracaat üzerine BAHTAŞ tarafından 29.8.2019 tarih ve 2019/183-1 sayılı yazı ile verilen cevapta, SMMM İzzet Akbulut’un 2014 yılının Mayıs ayından itibaren BAHTAŞ şirketinin muhasebe işlemlerini yürütmeye başladığı;

2014 yılı için aylık 700.-

2015 yılı için aylık 800 .-

2016 yılı için aylık 900.-

2017 yılı için aylık 1.000.-

2018 yılı için aylık 3.000.-

2019 yılı için aylık 3.500.- ücret ödendiği,

Muhasebe işi nitelikli bir iş olduğundan ihale yapılmadan doğrudan hizmet alımı olarak gerçekleştirildiği bilgisi verilmiştir.

31 Mart 2014 Yılında Belediyeyi ve Belediye Şirketlerinin yönetimini devralan CHP, Mayıs-2014 tarihinde de Belediye şirketi BAHTAŞ’ın muhasebesini İzzet AKBULUT’a vermiş, aylık 700 , 800,900,1000 tl ücret ödenerek yaptırılmakta olan muhasebe işi, İzzet Akbulut’un 2018 yılında CHP il başkanı olmasıyla 3 kat arttırılıp aylık 3.000 tl na çıkarılmış ve 2019 yılı içinde aylık 3.500 tl ücret ödenmeye başlanmıştır.

CHP İl Başkanı İzzet AKBULUT ve Burdur kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Şeklinde paylaşımda bulundu.

 

ŞİMDİ NE OLACAK?

 

Tüm bu karşılıklı restleşmeler sonrasında kamuoyunun en çok merak ettiği konu İSTİFA MI EDİLECEK? ÖZÜR MÜ DİLENECEK? Konusu. Platform Başkanı Kemal Arslan’ın paylaşımlarında iddia ettiği rakamlar ve yıllarda göze çarpan ayrıntı ise 2018 yılında bir anda rakamın 3 kat artması.  Şimdi ise gözler CHP İl Başkanı İzzet Akbulut’ta. Akbulut’ta paylaşımında Arslan’ın yanlış bildiğini ifade ederek,  artışların sebebini, artış yapılan tarihi ve kendisinin il başkanı olduğu tarihi  gibi tüm konuları açıklayacağını söylemişti.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

SGK İL MÜDÜRÜ BAYRAM BALBAN'DAN YAPILANDIRMA UYARISI ; BU FIRSATI KAÇIRMAYIN..

SGK İL MÜDÜRÜ BAYRAM BALBAN'DAN YAPILANDIRMA UYARISI ; BU FIRSATI KAÇIRMAYIN..