22 Mayıs 2019 Çarşamba

  • 6,104 TL
  • 6,814 TL
  • 249,93 TL
  • 83.675

İyi Partili Faruk Erkan’dan Manidar Başkan Kriteri

İyi Partili Faruk Erkan’dan Manidar Başkan Kriteri

NE YAPMAZ DEDİ, AKLA ADAYLAR GELDİ

13 Şubat 2019 Çarşamba 14:42 SİYASET

İyi Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan, geçtiğimiz haftalarda Ankara İyi Parti Genel Merkezinde yapılan aday bilgilendirme toplantısında dağıtılan İyi Belediyecilik Kataloğunda yer alan İYİ BAŞKAN NE YAPMAZ başlıklarını sosyal medya hesabından paylaştı. Erkan 11 maddelik başlığın yalnızca 5 maddesini seçerek paylaşması, Burdur siyasetinin geri planında gerginlik yarattı. Paylaştığı maddelerin bazılarından dolayı da mevcut Belediye Başkanı Ercengiz'in suçlanıyor olması, devam eden ittifak çalışmaları içerisinde iki taraf arasında gerilmelerin yaşanmasına sebep olduğu edinilen bilgiler arasında.

Erkan'ın seçtiği maddeler ve suçlamalar

İyi Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan'ın özenle seçtiği 'İyi Başkan Ne Yapmaz' başlığında bulunan 5 maddelik olmazsa olmazlarından 'Lüks ve Şatafat içinde Yaşamaz' ve 'Lüks Makam Araçları Kullanmaz' maddeleri ile ilgili olarak mevcut Başkan Ali Orkun Ercengiz geçmişte sayısı fazla olan makam araçları yüzünden eleştiri konusu edilmiş, bu araçlardan bazılarını kendi şahsi işleri için kullandığı da siyasi malzeme edilmişti.  Bunun yanında 'Adı, yolsuzlukla yan yana gelmez' ve 'Personel alımlarında hısım-akraba kollamaz' başlıkları ile ilgili de geçtiğimiz günlerde Ak Partili Belediye Meclis Üyeleri, Meclis Toplantısında Başkan Ali Orkun Ercengiz'e bazı sorular sormuş, bu sorular arasında Akrabası ve Başkan Yardımcılığı yapmış Ali Say'a ait Rantsal İmar düzenlemesi olarak adlandırılan yer ile akraba ve yakınlarının Belediyede işe alınması konuları vardı.

İşte Başkan Faruk Erkan'ın "İYİ Başkan ne yapmaz?" Paylaşımı

- Lüks ve şatafat içinde yaşamaz. 
- Lüks makam araçları kullanmaz. 
- Adı, yolsuzlukla yan yana gelmez. 
- Personel alımlarında hısım-akraba kollamaz. 
- Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesiyle ters düşenlerle işi olmaz.

İYİ PARTİ SEÇİM BİLDİRGESİ

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Dikkenar

13 Şubat 2019 Çarşamba 16:20

BOMBA 15 in 3 yıl önceki tarafsız çizgisini arar olduk, tamamen AKP çizgisinde ve hatta sanki güdümünde yanlı haber yapıldığı görülüyor. :(

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kayganlaşan Yolda TIR Devrildi

Kayganlaşan Yolda TIR Devrildi