16 Ocak 2019 Çarşamba

  • 5,448 TL
  • 6,217 TL
  • 226,74 TL
  • 93.173

İlçelerden Sonra Belediye Meclis Üyeleride Ercengiz'i Hedef Aldı

İlçelerden Sonra Belediye Meclis Üyeleride Ercengiz'i Hedef Aldı

SATIR SATIR AÇIKLAMA YAPTILAR

09 Şubat 2018 Cuma 21:57 SİYASET

İl Başkanlığı seçimlerinden sonra bir türlü durulmayan Burdur CHP’de gerginlik hat safhada. Kocaaliler, Tefenni ve Gölhisar İlçe başkanlarının Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve İl Başkanı Osman Gök’e olan tepkilerinden sonra bugün de CHP’li 5 Belediye Meclis üyesi Binnur Çığrı, Nahide Yeşilyurt, Burhan Cahit Karakurt, Ersin Taşlıoğlu ve Ramazan Kayacan sosyal medya hesaplarından, Başkan Ercengiz’e tepkilerini ortaya koydu.

Çıkış noktaları bu haberin yalanlanmaması

Kıvılcım Haber Sahibi Fatih Özcan’ın Belediye Meclis toplantısı sonrası yaptığı haberde yer alan “CHP ileri gelenleri, bunların rakip unsurları sevindirdiklerini, partiye ve Belediye’ye zarar verdiklerini, bu kadar uzatmanın yanlış olduğunu, sanki karşılarında rakip parti unsurlarına muhalefet ediyorlarmış hissi verdiklerini, derhal istifa ederek daha fazla zarar vermemelerini istedi” sözünün Başkan Ercengiz ve parti yöneticileri tarafından yalanlanmaması 5 Belediye Meclisini açıklama yapmak zorunda bıraktı.  5 üyeye göre yazılanlara itiraz edilmemesi durumu kabullenmek olarak görünüyor.

“Parti Büyükleri” Başkan Ercengiz!..

Binnur Çığrı, Nahide Yeşilyurt, Burhan Cahit Karakurt, Ersin Taşlıoğlu ve Ramazan Kayacan’dan olan 5 Belediye Meclis üyesi ortak yazdıkları açıklamada dikkat çeken detay ise istifalarını isteyen Parti Büyükleri ifadesi. Bu 5 kişiye göre ise Partinin büyükleri gizli saklı siyaset yapmayacak kadar cesur. Büyükler ancak tavsiye verir denilen açıklamada İl Başkanına da tavsiye verilmediği ifade edilirken, geriye tek yönetici Burdur Belediye Başkanının kaldığına yer veriliyor. Onlara göre Parti büyükleri diye ifade yönetici Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz.

Destekleri devam edecek…

Açıklamanın sonunda bu tür spekülasyonlara prim vermeyeceklerini ifade eden 5’li, 2019 seçimlerine kadar görevlerini sürdüreceklerinin altını çizerek, Başkan Ercengiz ve İl Yönetiminin yanında çalışmaya devam edeceklerini yazdılar.

 

 

İŞTE O AÇIKLAMA!..             

SAYGIDEĞER BURDUR KAMUOYU'NA
Burdur yerel medyasında 07/02/2018 günü akşamı yayınlanan, sosyal medyada şaşırtıcı ve manidar isimler tarafından beğeni gören ama çoğunluğun dikkatini çekmemiş olan bir haber, bu basın açıklamasının yapılması lüzumunu doğurmuştur.
Değerli eğitimci Fatih Özcan tarafından yorumlanan haber yazıda CHP Burdur Belediye Meclis grubunda ‘’suni’’ olduğunu düşündüğümüz bir hedef gösterme zorlaması dikkat çekmektedir.
Göreve seçildiğimiz 2014 mart ayından itibaren 43 olağan ve 3 olağanüstü olmak üzere 46 Belediye Meclis toplantısında CHP Meclis grubu içinden bir tane aykırı ses çıkmadan hareket etmiş ve bugüne kadar alınan tüm kararların altına ‘’oybirliği’’ ile imza koymuştur. Doğaldır ki bu kararların meclis grubunda konuşulduğu toplantılarda 15 kişiden oluşan ve Sayın Başkanımız dahil büyük çoğunluğu ön seçimle belirlenen grubumuz içindeki meclis üyesi arkadaşlarımızın değişik konularda aynı fikirde bulunması mümkün değildir, zaman zaman sert tartışmalar yaşanmış fikir ayrılıkları baş göstermiş ama her seferinde meclis toplantıları öncesi tüm meclis üyelerinin sağduyulu yaklaşımları uzlaşıyı beraberinde getirmiş ve toplantı sonuçları Cumhuriyet Halk Partili meclis üyelerinin bir bütün halinde aldığı kararlar ile şekillenmiştir. Parti grubumuzun perişan olduğunu söylemek hayalciliktir ve çok mesnetsiz bir tespittir.
07/02/2018 tarihindeki toplantı ile ilgili, bize göre magazinel yönü ağır basan yazıda : toplantıya geç gelme halleri diye bahsedilen hareket tarzının neyi ifade ettiğini anlamamakla beraber, toplantı sonucuna bakılmasını ve kararların gene oy birliği ile ve Parti disiplinine yakışır şekilde alınmış olduğuna dikkat çekmek isteriz. Ayrıca yazıda belirtildiği gibi Adalet ve Kalkınma Partisi grubundan hiçbir meclis üyesi arkadaşımızın da Sayın Belediye Başkanı ile CHP Meclis grubunu ilgilendiren bir diyaloğa girmediği, haberin bu bölümünün maksatlı ve doğru olmadığı AKP sözcülerinin beyanı ile teyitlenmiştir. Ayrıca toplantının ilk maddesinde görüşülen ve oybirliği ile yeniden oluşturulan kent konseyi çalışma komisyonuna Cumhuriyet Halk Partisi’ni temsilen ‘’ sözde muhalif’’ olarak gösterilen B. C. Karakurt , B. Çığrı ve R. Kayacan’ın seçilmiş olması da meclis üyelerinin görevlerini yapma konusunda ne kadar istekli olduklarının bir göstergesidir. 
Değerli Burdur Kamuoyu 
Cumhuriyet Halk Partisi yerel iktidarının 4 yılı sona erdi, görevimizin son 1 yılına giriyoruz. Bu süre içinde yaşananları parti dışına taşırmamaya büyük özen gösterdik, parti terbiyesi ve parti bilinci içinde hareket ettik, doğru bildiklerimizi grubumuzda yüksek sesle dile getirdik, hatalı gördüklerimize ise itiraz ettik. Görev süremizle ilgili desteğimizi her an Sayın Belediye Başkanına sürdürmekle beraber eleştiri hakkımızı da saklı tutmaya özen gösteriyoruz. Bununla birlikte hem yerel hem de genel seçimlere 1 yıllık bir süre kalmışken partimizi zayıflatma çabaları olarak gördüğümüz hamlelere de şiddetle karşı çıkmaya devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz. 
Buradan ilgili yazıda yapılan bir hatayı ve partimiz ile ilgili oluşabilecek yanlış intibaları da engellemek isteriz. Cumhuriyet Halk Partisinde ’’Parti Büyükleri’’, üyeleri partiden ayrıştırır tavsiyeler vermez, üyeleri partiyle bütünleştiren tavsiyeler verirler. Ayrıca özgür iradeyi bize öğreten büyüklerimiz zaten kendilerini saklayarak siyaset yapmayacak kadar cesur ve değerli insanlardır. Parti büyüklerimizin bir özelliği de partiyle ilgili tavsiyeleri seçilmiş parti yöneticilerine iletmeleridir, nihayetinde tavsiyeleri uygulayacak olan parti yöneticilerimizdir. Anladığımız kadarıyla sözde istifa tavsiyesi İl Başkanımıza yapılmadığına göre geriye sadece bu tavsiyenin yapılabileceği yöneticimiz olarak Sayın Belediye Başkanı kalmaktadır ki konu ile ilgili takdiri Burdur Kamuoyuna bırakıyoruz.
Ülke genelinde Adalet ve Kalkınma Partisi üyesi Belediye Başkanlarının istifası istendiğinde, istifa istemenin anti demokratik olduğunu savunan Partinimizin üyeleri olarak bizler aynı olayın bir tezahürünün kendi partimizde yaşanıyor olmasından hem utanç duyuyoruz hem de haberin değerli parti yöneticilerimiz ve değerli Belediye Başkanı tarafından yalanlanmamasından da üzüntü duymaktayız.
Sayın Burdur Kamuoyu 
Cumhuriyet Halk Partili olarak gönülden bağlılığımız partimizin kendisindedir. Belediye Meclis üyeleri olarak görevlerimizi 2019 yılı Mart ayı sonuna kadar bütün gücümüzle yapmaya ve hem İl yönetimimize hem de Belediye Başkanımızın yanında çalışmaya devam edeceğiz. Hakkımızda çıkarılan bu spekülasyonlara prim veren kendini bilmezlerin yaptığını da yanlarına elbette bırakmayacağız. Bizler onurla ve gururla partimizin yolunda yürümeye devam edeceğiz. 
YAŞASIN CUMHURİYET HALK PARTİSİ

BİNNUR ÇIĞRI
NAHİDE YEŞİLYURT
BURHAN CAHİT KARAKURT
ERSİN TAŞLIOĞLU
RAMAZAN KAYACAN

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Musa Yılmaz

10 Şubat 2018 Cumartesi 19:35

Devam 4-Bu tespite göre uygulanacak GERÇEKÇİ politikalar,CHP'yi orta vadede birinci parti veya tek başına iktidar yapabilir. 5-"Dost acı söyler." Atasözü. 6-Bu yazdıklarıma KIZAN kişiler GERÇEĞE kızmış olurlar. 7-Gerçekler kızmakla vb ile DEĞİŞMEZ./Teşekkür ederim.

Musa Yılmaz

10 Şubat 2018 Cumartesi 19:35

Devam 4-Bu tespite göre uygulanacak GERÇEKÇİ politikalar,CHP'yi orta vadede birinci parti veya tek başına iktidar yapabilir. 5-"Dost acı söyler." Atasözü. 6-Bu yazdıklarıma KIZAN kişiler GERÇEĞE kızmış olurlar. 7-Gerçekler kızmakla vb ile DEĞİŞMEZ./Teşekkür ederim.

Musa Yılmaz

10 Şubat 2018 Cumartesi 19:30

1-Üzülerek söylüyorum ki;Atatürk'ün ölümünden sonra CHP'nin GERÇEK İŞLEVİ,CHP karşıtlarını İKTİDARA GETİRMEK için ÇALIŞMAK olmuştur.2-Bu işlevinde BAŞARILI OLAN CHP,bu başarısını sürdürmektedir halen. 2-CHP 1. maddeye yazdığım bu GERÇEĞİN farkında olabilse idi İKTİDARDA OLURDU bugün. 3-Siyaseti bir HOBİ gibi değil de bir İŞ gibi yapmak istiyor ise CHP;yapması gereken ilk iş,CHP'ye OY VERMEYEN % 75'in CHP'ye hangi GERÇEK NEDENLERLE oy vermediğini tespit etmektir./Devamı var.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Burdur İtfaiyesi Anındı Müdahale etti

Burdur İtfaiyesi Anındı Müdahale etti