20 Eylül 2019 Cuma

  • 5,743 TL
  • 6,328 TL
  • 276,53 TL
  • 100.237

İDDİALARI YANITLADI, AKBULUT'A 4 KRİTİK SORU SORDU

İDDİALARI YANITLADI, AKBULUT'A 4 KRİTİK SORU SORDU

DENİZ KURT'TAN BASIN TOPLANTISI

28 Mart 2019 Perşembe 14:21 SİYASET

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut’un geçtiğimiz haftalarda Cumhur İttifakı Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt ve ailesini hedef alarak Kurtlar Petrol’ün yeri ile alakalı açıklamalarına bugün belgeleri ile cevap geldi. Açıklamalarını tecrübesizliğine ve toyluğuna veriyorum diyen Kurt, metni birileri eline verip basın açıklaması yaptırdığı için hata yapması normal dedi.  

Dağıtılan ve hakkında iddialar bulunan broşür ile ilgili de hukuki mücadelenin başladığını ifade eden Başkan Adayı Kurt, “Esasında yapılanlar sevinç verici bir durum. Çünkü kaybedeceklerini anladıkları için bu tür çirkin oyunlara başvuruyorlar” dedi.

 

Broşürdeki İddialar Belgeli Yanıt:

Kurt, “Broşürde yer alan mesnetsiz isnatlara belgelerle cevap verelim. Bahsi geçen Akaryakıt İstasyonumuz 1962 yılında Aile büyüklerimiz tarafından SHELL AKARYAKIT SATIŞ İSTASYONU olarak satın alınmıştır. Tarafımızdan satın alındıktan 10 yıl sonra yani 1972 yılında ise dönemin Burdur Belediye Başkanı Zeynel Abidin Tonguç tarafından istasyonumuzun bulunduğu alan yeşil alan ilan edilmiştir. Şirketimiz tarafından yeşil alana akaryakıt istasyonu yapıldığını ima edenler belirttiğim bu gerçeği çok iyi bilmektedirler. Belgeleri de sizlere sunulmuştur.  60 yıldır mevcut yerinde akaryakıt istasyonu olarak faaliyet gösteren bir işletmeyi kaçak yapı gibi gösterenleri kınıyorum. Karikatür Kafe meselesi ise kuruluşundan bu yana hiçbir ticari ortaklığım olmamıştır. Bu durumu ispatlayan belge de sizlere sunulmuştur. İftira ve yalanlarla şahsımı ve ailemi itibarsızlaştırmaya çalışanlarla hukuk önünde hesaplaşacağımızı tekrar beyan ediyorum”

İZZET AKBULUT’A 4 SORU

Yaptığı basın toplantısının sonunda CHP İl Başkanı İzzet Akbulut’a 4 kritik soru soran Cumhur İttifakı Burdur Belediye Başkanı Deniz Kurt;

  1.  5 yıl içerisinde ne kadar yeşil alanı imara çevirdiniz? Kaç tane parseli yeşil alanla değiştirerek inşaat ruhsatı verdiniz? Tüm bunları yaparken vatandaş ne kazandı?
  2. Son dönemde belediyeye hibe edilen araç sayısında artış var! Bu araçlar neyin karşılığında hibe edildi? Bu işin sonunda kimlere ne gibi menfaatler sağlandı?
  3. Dönemin Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı ve meclis üyeleri arasında Mali Müşavirler olmasına rağmen etik olmayacağını düşündükleri için şirket defteri tutmayı kabul etmediler. Ama ne yazık ki bu defteri şuan siz tutuyorsunuz! Bu hizmet karşılığında Burdur Belediyesinden ne kadar para kazandınız?
  4. Mensubu olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyelerine ve belediye meclis üyelerine güvenmeyen bir Belediye Başkanına sahipsiniz. Başkan yardımcısı kuzeni, Belediye Şirketlerinin yönetim kurulları ise şöförü ve özel kalem müdüründen oluşturuyor. Bu durum bir vatandaş ve İl Başkanı olarak sizin içinize siniyor mu?

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Burası Burdur Burada İş Var Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam

Burası Burdur Burada İş Var Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam