27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
SON DAKİKA

Heykeller tartışma konusu oldu

Heykeller tartışma konusu oldu

Başkan Ercengiz'in Adıyla İlginç Paylaşımlar

05 Haziran 2017 Pazartesi 13:46 SİYASET

Burdur Belediyesi tarafından Köprü Başı Kavşağına konulan heykeller Ak Partililerin yoğun eleştirisine maruz kalırken, bazı vatandaşlarda çalışmayı destekleyen paylaşımlarla tartışmaya dahil oldu. Ak Parti Burdur eski İl Başkanı Ömer Bütüner'in olayı tiye alır açıklaması olurken, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık'ta “ CHP'li belediyelerin heykel sevdası nerden geliyor bilinmiyor” diyerek tepkisini ortaya koydu. Birçok vatandaşın Başkan Ercengiz'i destekleyen paylaşımlarda buhunduğu tartışmalarda, işin ilginç tarafı ise Bazı CHP'lilerin Başkan Erengiz'in adını taşıyan içeriğinde farklı ifadelerin yer aldığı paylaşım.

 

 

Yol kapatılması ambulanslar için

 

Burdur trafiğinin rahatlatılması amacıyla Pamukkale Üniversitesinde görevli hocaların yaptıkları çalışmalar neticesinde bir takım düzenlemelere giden Burdur Belediyesi, Köprü Başında kavşak düzenlemesine gitmişti. Çay Boyu güzelleştirme projesinin bir bütünü olarakta, kavşağa kadın ve çocuk figürlerinden oluşan heykellerin konulması ayrıca kapatılan bağlantı yolu beraberinde tepileri de getirmişti. Ancak kapatılan yol ile ilgili amaç, Gazi Caddesi’nden acil yolu olarak bilinen Şehit Ersan Caddesi’ne bağlanan yolu kapatılarak, ambulansların İnönü Bulvarı üzerinden direkt olarak Burdur Devlet Hastanesi Acile ulaşması olarak ifade ediliyor.

 

Nereden geliyor bu heykel sevdası!..

 

Ak Partililerin yoğun eleştirilerine maruz kalan heykellerle ilgili vatandaşlarda boş durmazken aynı şekilde yapılan eleştirilere karışlık cevap verildi. Ak Parti Burdur Eski İl Başkanı Ömer Bütüner'in heykelleri ti'ye alan paylaşımı ile başlayan polemikte Bütüner, " Köprübaşına kavşak trafiğini kontrol etmesi için iki kadın heykeli dikilecekmiş" diyerek fitili ateşledi.

                                                                  

 

Burdur halkı sizden kalıcı hizmet bekliyor diyerek tepkisini ortaya koyan Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık sosyal medya hesaplarında durumu eleştirirken, CHPli Belediyelerin heykel sevdasının nereden geldiğini sordu ve ekledi, “Bırakın bu heykel çiçek vs. İşleri yapmayı burdur halkı sizden kalıcı hizmet bekliyor. Hali hazırdaki yolu trafiğe kapat heykel dik hangi akla ve mantığa sığar” dedi.

 

Başkan Ercengiz'in Adıyla İlginç Paylaşım

 

Tüm bu polemikler yaşanırken işin en ilginç tarafı ise sosyal medya hesaplarında paylaşılmaya başlayan ve altında Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in isminin olduğu açıklama idi. Başkan Ercengiz'in kendi hesaplarında böyle bir açıklama yer almazken içerik bazı CHP'lilerin hesabında paylaşıldı.

Açıklamada sert ifadelerin olduğu ve aynı zamanda alaycı açıklamaların da yer aldığı paylaşımda " "At binenin kılıç kuşananın" kim ne dediyse bilmiyorum ama bizim arkamızda güzel insanlar var. Bizim için çalmadan çırpmadan hizmet etmek var hem de utanmadan yazıp çizen yüzsüzlerin bıraktığı borcu ödemek de var. Gidin başka yerde oynayın topunuzu, kaçırırsanız benim bahçeye keserim topunuzu:))) Şaka bi yana, herkes kendi işine baksa iyi olur. Biz gayretle kentimize değer katmaya çalışıyoruz ve değerli halkımız da bunun farkında. Birkaç meşhur olma meraklısı ya da itibar kaybetmiş toparlamaya çalışanın Facebook,ta yazıp çizdiğine bakıp da vazgeçecek değiliz. Burdur'umuzun kaybedecek vakti yok yeterince kaybettirildi zaten.  Ali Orkun Ercengiz  Burdur BLD. Başkanı" sözlerine yer verildi.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

isimsiz

06 Haziran 2017 Salı 09:45

ercengiz vaatleri unuttumahalle muhtarlık binaları, uzay çatıya kat, bedestene ek bina, içme suyu...

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

SON DAKİKA FLASH HABER!..

SON DAKİKA FLASH HABER!..