21 Mart 2019 Perşembe

  • 5,423 TL
  • 6,202 TL
  • 230,37 TL
  • 103.310

Hasan Güraksu

Hasan Güraksu

Seçim Kulisleri 5

23 Ekim 2018 Salı 09:26 SİYASET

2019 yılı Mart ayında yapılması planlanan yerel seçim kulislerini vermeyi sürdürüyoruz.  Daha önceki yazılarımda CHP’nin Burdur Merkez’de tek aday Ali Orkun Ercengiz ile yola çıkacağını duyurmuş, Ak Parti’de öne çıkan isimler vermiş, Milletvekili Bayram Özçelik’in de aday olabileceğini yazmıştık.

Ak Parti ve MHP ittifakının sağlandığı illerin arasında Burdur’un da olduğunu belirterek tespitlerimizi sürdürelim. Partilerde Burdur Belediye Başkanlığı için adı geçen isimlerle birlikte CHP tabanının İyi Parti ile işbirliği talebini öne çıkarıp İyi Parti’de Osman Kurt ‘un aday olması halinde Ak Parti’nin seçimleri alacağı tespitinde bulunmuştuk. Hatta Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Osman Kurt ile olan görüşmemi aktarıp Osman Kurt’un Parti Genel Merkezine giderek oradan alacağı karar sonrası işbirliği ya da aday olmasının gündeme geleceğini yazmıştık.

Burdur’da yakından takip edilen bu gelişme sonrası İYİ Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan, yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte kamuoyunun gündeminde olan İttifak konusunu üzerine açıklamada bulundu.

Değerlendirme Sürecindeyiz

İYİ Parti Burdur İl Başkanı Erkan ''2019 Mart yerel seçimler sürecinde, Burdur yerelinde herhangi parti ile ittifak anlaşmamız olmamıştır. Yerel seçimlerde izleyeceğimiz yol haritasını, genel merkezimiz ve teşkilatlarımız ile değerlendirme sürecindeyiz. Oluşacak gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağız'' şeklinde açıklama yaptı.

Gözler Ankara Ve  Osman Kurt’ta

Osman Kurt’un henüz Ankara’ya gitmedi. İYİ Partinin son genel seçimlerde Türkiye’de en çok oy artırdığı illerin başında gelen Burdur’da direksiyonu elinde tutan Osman Kurt’un Ankara genel merkezi ile yapacağı görüşme Burdur siyasetini belirleyecek diyebiliriz. Genel Merkez Osman Kurt’a  ya  Belediye Başkanlığına aday ol diyecek ya da CHP ile  Burdur merkez tüm ilçe belediyeleri de kapsayan bir iş birliği oluştur diyecek.

Ak Parti’de Özçelik ismi

Ak Parti’de birçok ismin kulislerde dolaştığını yazmış ve Bir ihtimal de Milletvekili Bayram Özçelik’in aday olabileceği öngörüsünde bulunmuştuk. Ak Parti  Genel Merkez yetkililerinin Burdur tabanında nabız tuttuğunu yazıp kulisleri vermiştik.  Yeni bir gelişme olarak Ak Parti Genel Merkezinin Burdur’da kamuoyu araştırmasında bulunduklarını yazalım.

Burdur Ak Parti’de yetkililerin isim vermediği aday adayları konusunda AK Parti’de önemli görevlerde bulunmuş, halen Belediye Meclisi Üyeliği yapan Harita Mühendisi Birkan İş’in sosyal medya hesabından Bayram Özçelik ismini öne çıkarması tüm partilerde ve kamuoyunda merakla Ak Parti’nin adayı Özçelik mi? Sorusunu gündeme taşıdı.

Birkan İş Özçelik dedi

Birkan İş sosyal medya hesabından Mahalli İdareler ve Muhtarlıkları ile İhtiyar Heyetleri Seçimi Hakkındaki Kanun’un 17. maddesine atıfta bulunarak Bayram Özçelik’in Milletvekilliğinden istifa etmeden Belediye Başkan adayı olabileceğini yazmış, Ankara merkezden azami destek alabilecek ismin Özçelik olduğuna vurgu yapmıştı. Bayram Özçelik şu ana kadar bu açıklamalara bir tepki göstermedi. Ancak Birkan İş tabandan gelen “Bayram Özçelik Birkan İş İşbirliği mi “ tepkileri karşısında sosyal medya hesabından paylaştıklarının kendi düşüncesi olduğunu belirterek”  kimse ile bir pazarlığım yok” şeklinde açıklama yaptı.

Şimdi Burdur’da  tüm siyasi kulislerde Bayram Özçelik aday olur mu ? sorusu soruluyor

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Burhan Cahit Karakurt , Ersin Taşlıoğlu , Ramazan Kayacan , Nahide Yeşilyurt ve Binnur Cura Çığrı

Burhan Cahit Karakurt , Ersin Taşlıoğlu , Ramazan Kayacan , Nahide Yeşilyurt ve Binnur Cura Çığrı