20 Mart 2019 Çarşamba

  • 5,421 TL
  • 6,198 TL
  • 230,37 TL
  • 103.310

Hasan Güraksu, Yerel Seçim Kulisleri

Hasan Güraksu, Yerel Seçim Kulisleri

.

29 Ekim 2018 Pazartesi 16:38 SİYASET

Burdur CHP’de son durum

                                   

Yerel seçim kulislerini vermeyi sürdürüyoruz. Geçtiğimiz Cuma günü son başvuruların alındığı CHP’de kesinleşen listeyi vermekle başlayalım.. Tamamı ön seçim yapılmayacak Belediye Meclis Üyeliklerinde fermuar sitemine katılım oldukça az. Geçmişte 46 başvuru alan belediye meclis üyeliklerine başvuran sayısı11 de kaldı .

 

Aday adaylarının listesi

 

Belediye Meclis Üyeliği Başvuruları ;Bayram Kepenek , Ayfer Hıncal, Şengül Tekin,Mehmet Bülbül,Tekin Akça, Mesut Çelebi, Mehmet Yaşar, Durmuş Turgut,Nihat Ülkü, Naim Şahin ve Sadık Ergün

Ön seçim yapılacak olan İl Genel Meclisi üyeliklerine Salih Kepenek, Hasan Yalçın, Recep Karakaya, Ahmet Emre, Hakan Açar,Selçuk Baran, Süleyman Yeşilyurt ve Ecevit Alan başvurdu.

 

Bu hafta CHP’de Ali Orkun Ercengiz’in adaylık başvurusunu partide kalabalık bir kitleye yapması ve uzun süredir İl Danışma Kurulunun yapılması dikkatleri çekti. Tek aday olarak çıkan Ali Orkun Ercengiz, kalabalık bir partiyle hitap etti ve çıraklık dönemi bitti, ustalık dönemine yeniden talibim dedi. Bu açıklamaların ardından İl Danışma Kurulu toplantısının yapılacağı Kongre ve Sergi Salonuna geçildi.

 

 

Yeterli Kalabalık Yoktu

 

Yeterli kalabalık yoktu danışma kurulu toplantısında. Partinin ağabeyleri olarak adlandırılan kanaat önderlerinden Av Hüseyin Ölmez ve Şevket Aksöz dışında kimsenin olmaması tabanda tepki aldı. Eski İl Başkanı Barış Ayten ‘in “ Ben bu seçimlerde oyumu Ali Orkun Ercengiz’e değil CHP ye vereceğim sözü “  güne damgasını vurdu.

Ecevit Alan söz alarak” Belediye meclisinde MHP’li birine ışık yakan bizim hainler sözü oldukça alkış aldı. Ecevit Alan , Burdur Belediye Meclisinde Başkan Ercengiz’e muhalif CHP’li  5 meclis üyesini kast ettiği belli.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz , ön seçim yapılmayan belediye meclisi ve başka adayın çıkmadığı Belediye başkan adaylığı konusunda  “ ön seçim derseniz gücüm yeterse bu gün genel merkeze bu talebin karşılık bulması için varım” dedi.

 

 

İyi Parti Chp  İşbirliği

 

CHP’nin İYİ parti ile birlikteliği taleplerine cevap veren Milletvekili Dr. Mehmet Göker, “ Ben İl,İlçe ve Belediye Başkanımdan aldığım yetki doğrultusuna İYİ Parti ile diyaloğa girdim, şu ana kadar bir cevap alamadım” dedi.

Bu söz üzerine Osman Kurt ve İyi Parti İl Başkanı Faruk Erkan’la görüştüm. Osman Kurt,” bu birliktelik CHP İl Başkanı tarafından İyi Parti İl Başkanına somut bir teklifle olur, bu konuda söz sahibi ben değilim"  şeklinde cevap verdi.

İyi Parti İl Başkanı Faruk Erkan Osman Kurt’un sözlerini doğruladı. Erkan "Şahsıma parti adına somut bir teklif gelmedi. Gelirse Genel Merkezimizle değerlendirir kendilerine cevap veririz “ diye konuştu.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

95. YILIMIZ KUTLU OLSUN

95. YILIMIZ KUTLU OLSUN