18 Ekim 2019 Cuma

  • 5,815 TL
  • 6,472 TL
  • 281,49 TL
  • 94.896

Hasan Güraksu; BURDUR AK PARTİ'DE NELER OLUYOR?

Hasan Güraksu; BURDUR AK PARTİ'DE NELER OLUYOR?

.

18 Kasım 2018 Pazar 11:44 SİYASET

Burdur Ak Pati de neler oluyor?

 

Yerel seçimlere aylar kala her parti de olduğu gibi Burdur Ak Parti de hareketli günler yaşıyor. Ak Parti de Belediye Başkan aday adaylarının başvuru günü önceki gün sona erdi. Şu ana kadar 6 isim başvuru yaptı. Genel Merkez sürpriz bir isim çıkarır mı bilinmez. Belediye Meclis üyeliklerine başvurunun son tarihi 3 Aralık. Şu ana kadar başvuru yok.

 

Burdur Belediye Başkanlığı seçimlerine büyük önem veren Ak Parti Genel Merkezi ve Burdur örgütü şu ana kadar 6 ismin aday adaylığını aldı.Muhasebeci Dündar Ersan, İşadamı Nasuh Ekinci, Ev hanımı Emine Aktaş, Esnaf Bekir Kayışlıoğlu,İş adamı Deniz Kurt ve son gün başvuru yapan MAKÜ Sağlık Kültür Daire Başkanı Mehmet Şimşek.

 

Kim şanslı ?

 

Bu 6 isim CHP tabanı tarafından sorgulanıyor. CHP tabanına göre Deniz Kurt ve Mehmet Şimşek ismi öne çıkıyor. Deniz Kurt İyi Parti milletvekili adayı Osman Kurt’un kuzeni. Bu tablo varken İyi Partide aday olacağı konuşulan Osman Kurt’un aday olması da bana göre zor.

Deniz Kurt işadamı genç ve dinamik bir isim Ak Parti ve CHP tabanında ismi öne çıkanların arasında.

 

Şimşek sürprizi

 

Bir diğer aday adayı  ise MAKÜ Sağlık Kültür Daire başkanı Mehmet Şimşek. Son gün karar verip aday başvurusunda bulunan Şimşek, abisi eski İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Şimşek’in kardeşi. Spor camiasında tanınan bir isim, Eski Milli Eğitim Şube Müdürlüğü yapmış, ayrıca Çocuk Esirgeme Kurumu İl Müdürlüğünden sonra MAKÜ Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı yapıyordu. Defosu yok, çevresinde sevilen bir isim her kesime dokunan  bir isim.

 

Gündüzalp neden aday adayı olmadı?

 

Ak Parti ve CHP kulislerinde ismi en çok geçen isim MAKÜ Genel Sekreteri Yüksek Mimar Ali NihatGündüzalp olmuştu. Ak Parti Genel Merkezinin telefonla aday adayı yoklamasında ismi geçen 3 kişiden biri olmasına rağmen neden aday adayı olmadığı merakla dillendiriliyor.

 

Sürpriz aday çıkar mı?

 

Ak Parti Genel Merkezi özellikle CHP’li belediyelere çok mesai harcıyor. Burdur için 6 aday adayı olsa da sürpriz bir ismi aday  gösterir mi oda bilinmez.

 

Bugün Yapılan Temayyül!..

 

Bugün yapılan temayyül yoklaması ile ilgili değerlendirmelerimi ise hafta içi sizinle paylaşacağım. Ancak görünen o ki temayyülün iki öne çıkan ismi var. Birincisi Mehmet Şimşek. Mehmet Şimşek'in Abi İbrahim Şimşek'ten dolayı Bayram Özçelik'e olan yakınlığı diğeri ise Deniz Kurt. Deniz Kurt'ta Ak Parti'nin küskün birçok çevresini bir araya getirdiğini gördük. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Kara müserli Deli Hamdi

18 Kasım 2018 Pazar 15:52

Deniz Kurt, Deniz Kurt, Deniz Kurt... Deniz Kurt dışında hiç bir aday adayı bu seçimi kazanması kolay değil ak parti de...Deniz Kurt'un milliyetçi tabanı ak partiye çekeceği çok açık ve ayrıca Ali orkun ercengiz 'den memnun olmayan sol görüşlü kişilerde sırf Deniz Kurt seçilsin diye Ak Parti'yi tercih edecektir.Yerel seçimde aday önemlidir. Kişiler için Parti ikinci plandadır. Deniz Kurt-Ali Orkun Ercengiz yarışı olursa açık ara Kurt seçimi alacaktır.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

TBMM Başkanı Binali YILDIRIM MAKÜ’de

TBMM Başkanı Binali YILDIRIM MAKÜ’de