17 Ocak 2021 Pazar

HALK MARKET, HAL, BİRLİK DERKEN İŞ ORTAK AKLA GELDİ

HALK MARKET, HAL, BİRLİK DERKEN İŞ ORTAK AKLA GELDİ

Burdur Belediye Bakanı Ali Orkun Ercengiz Fasülye Üreticileri Buluşması

22 Temmuz 2020 Çarşamba 16:55 SİYASET

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz fasülye üreticileri ile buluşmaları artık geleneksel bir hal almaya başladı.

Her dönem fasülye üreticileri ve muhtarlarla bir araya gelmeye dikkat eden Başkan Ercengiz’in Hal Sistemi ve üretici birliği ile başlayan vaatleri sonrasında Halk Market ve yine üretici birliği olarak devam etmişti. Başkan Ercengiz son buluşmasında ise ortak aklı devreye sokacağını ifade ederek ili yöneten tüm paydaşlar ile bir araya gelerek bir yol haritası belirleyeceklerini söyledi.

Burdurlu üretici ise halen, Başkan Ercengiz'in yerel seçimlerde Büyükşehir Belediyeleri’nin kazanılması durumunda Burdurlu üreticinin ürettiği et, süt ve tarım ürünlerinin buralara satışı ile ilgili verdiği sözün yerine gelmesini bekliyor.

 

 

http://www.bomba15.com/haber/gundem/haber/gundem/sutten-sonra-fasulye/6400.html

YIL 2016

İlk olarak 2016 yılında İnsuyu Ovası’nda üretim yapan Çatağıl Köyü Muhtarı Muzaffer Akkoç, Taşkapı Köyü Muhtarı Aydemir Altay, Halıcılar Köyü Muhtarı Tuncer Kaya ve Kurna Köyü Muhtarı İbrahim Deniz’i makamında ağırlayan Başkan Ecrengi o yıl, Burdur Belediyesi olarak İnsuyu Ovasında üretici birliği ve hal sistemini hayata geçireceklerini ve çalışmanın başlatıldığını açıklamıştı.

 

https://www.dunya.com/yurttan-haberler/uretici-dostu-burdur-belediyesi-2017de-halk-market-kuracak-haberi-339238

 

YIL 2016

Başkan Ali Orkun Ercengiz fasülye üreticileri ile ilgili kurtarma çabalarındaki ısrarı sürerken 2017 yılında da bu kez “HALK MARKET” in müjdesini vererek kuracağız dedi. Başkan Ercengiz, “gelecek yıl yeni bir sosyal sorumluluk projesine başlayacaklarını belirterek, “Bölge üreticisinden fasulye, nohut, Burdur Şeker Fabrikası’ndan toz şeker, süt ve süt ürünleri ile makarna gibi temel gıda ürünlerini satın alıp ‘’Halk Market’’ kuracağız. Bu marketteki ürünleri çok düşük bir kar oranıyla dar gelirli vatandaşlara satacağız” demişti.

 

https://www.burdurweb.com/web/baskan-ercengizden-fasulye-ureticisine-destek-2.html

 

YIL 2017

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz bu kez Çatağıl Köyü’nde kahvehanede düzenlenen toplantıya katılarak Çatağıl, Taşkapı, Çine, Halıcılar ve Yakaköy’den gelen çiftçilerle bir araya geldi. ““Burdur Belediyesi olarak İnsuyu Ovası’nda üretici birliği oluşturulması, hal sistemini hayata geçirerek üreticimizin korunması ve emeğinin karşılığını alması için ortak bir çalışma yapmamız gerekiyor. Bugüne kadar fasulye üreticisinin feryadına kulak verilmemişse bu biz yöneticilerin ayıbıdır” dedi ve doğru bir strateji ile 8 milyonluk katma değerin Burdur’da kalmasını sağlayacağının vaadini vermişti.

 

https://www.gazetebu.net/baskan-ercengiz-fasulye-uretimini-destekleyecek/3128/

 

YIL 2020

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Burdur Belediyesi Susamlık Tesisleri’nde düzenlenen öğle yemeğinde köy muhtarlarını ve üreticileri yine ağırladı ve yaşanan sorunları bir kez daha dinledi.  Yıl yıl fasülye üreticileri için yapacaklarının vaatlerini veren Başkan Erengiz son buluşmada ortak aklı devreye sokacağını ifade etti. Başkan Ercengiz “Önümüzdeki günlerde yaklaşık maliyetlerini hesap ederek, bir veri oluşturacağız ve bu verileri toparlayıp, ilimizin tüm paydaşlarıyla, ilimizi yöneten başta Sayın Valimiz olmak üzere milletvekillerimiz, sivil toplum örgütlerimiz ve odalarımızla bir araya gelerek, üreticimizin bu işten nasıl zarar etmeden, nasıl emeğinin karşılığını alarak, karlı olabileceğini oturup onuşarak, bir yol haritası belirlemeyi planlıyoruz” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

MEZARLIK ZİYARETİNDE BU MANZARAYLA KARŞILAŞTILAR

MEZARLIK ZİYARETİNDE BU MANZARAYLA KARŞILAŞTILAR