09 Temmuz 2020 Perşembe

Göker Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Seslendi

Göker Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Seslendi

Başka Salda Gölü Yok, Projeyi İptal Edin..

01 Ağustos 2019 Perşembe 11:31 SİYASET

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker Salda Gölüne yapılacak proje öncesinde İl Başkanı İzzet Akbulut ve Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan ile birlikte basın karşısına geçerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi. Göker, " Ülkemizin ve dünya mirası adına sesleniyorum, bilimsel açıklamalara kulak verin ve bu projeyi iptal edin. Başka bir millet parkı kurulabilir ama başka Salda Gölü yok" dedi ve proje detaylarında olumsuz gördüğü noktaları paylaştı.

Tüm Partiler Davet Edildi..

Salda Gölü'nün bir dünya mirası olduğunu dile getiren Göker, "çocuklarımıza miras olarak Salda Gölünü kurtarmak için basın toplantısı yapma gereği duyduk" dedi. Ak Parti milletvekillerinin açıklamalarını da proje içeriğinden ve bilimsellikten uzak olarak niteleyen Göker, "Açıklama sistem gereği, Recep Tayyip Erdoğan'ın dayatması sonucu yapılmış açıklamadır" dedi ve yapılan gösterinin partiler üstü bir eylem olduğunu ve bu açıklamaya tüm partilerin davet edildiğini hatırlattı.

Proje Detaylarını Anlattı

Yapılacak proje içerisinde yapılacakları sıralayan Göker, kıraathane, diskotek, yönetici odası, müzik anons sistemi, kalebodur yapılanma sistemi, mutfak, büfe, sağlık odası ve iki mescit bulunduğunu söyledi. Çive bile çakılamaz denilen yere 4,5 metre su basmanı yapılacak diyen Göker, ayak bile basılmayacak yere dozer mi girecek dedi. İçerikte asarsön de bulunduğunu söyleyen Göker asansör demek yüksek katlı bina demek dedi. 350 metrekarelik yönetici odasını da ensesi kalın kallavi bir kişi için yapıldığını sözlerine ekledi.

Çevre Koruma Alanı Yanlış Biliniyor

Yasanın da yanlış anlatıldığını söyleyen Göker, "Özel Çevre Koruma Alanı yada kanunu dedikleri şey,  bu bölgenin koruma altına alındığı şeklinde bir yanlış bilgilendirmeyi kedileri yapıyor. Açıp bakıldığında bu kanun bir koruma kanunundan çok korunması planlanan bölgedeki yapılaşmayı yani işletmeyi gözeten bir kanundur" dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Burdur'un O Beldesine TC İbaresi Eklendi

Burdur'un O Beldesine TC İbaresi Eklendi