25 Ağustos 2019 Pazar

  • 5,759 TL
  • 6,417 TL
  • 281,81 TL
  • 97.149

Gazi Caddesi Su Baskınına Tazminat Kararı Çıktı

Gazi Caddesi Su Baskınına Tazminat Kararı Çıktı

.

16 Ocak 2019 Çarşamba 11:52 SİYASET

Geçtiğimiz yıl 2018 Ocak ayında Gazi Caddesinde meydana gelen ana su borusunun patlaması sonucu dükkanları su basmış ve birçok işyeri büyük zarara uğramıştı.

Başkan Esnafa Söz Vermişti...

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in olayın yaşandığı esnada il dışında olması nedeni ile Burdur'a döndüğü ilk gün esnafı ziyaret ederek, "Buradaki esnaf arkadaşlarımızın hiçbir şekilde mağdur olmadan ticari faaliyetlerini sürdürülebilmesi ve zararlarının en kısa sürede karşılanarak ticaretlerinde bir zorluk yaşamaması; bununla ilgilide esnaf arkadaşlarımıza en kısa süre içerisinde Burdur Belediyesi’nde toplantıya davet edip süreci birlikte ilerleteceğiz. Amacımız hiçbir esnaf arkadaşımızın mağdur edilmemesidir”  diyerek gönüllerine su serpmişti.

Sözler yerine getirilmeyince tazminata mahkum oldu

Meydana gelen olay sonrası  işyeri zarar gören Kırtasiyecinin Mahkemeye müracaat ederek zarar tesbiti yaptırarak, Burdur Belediyesi’nden 47 bin 834 Liralık zararının karşılanmasını Avukatı Ömer Bütüner Aracılığı ile talep etti.

Mağdur esnafın avukatı Ömer Bütüner yaptığı açıklamada “su şebekesi patlaması nedeniyle o bölgedeki işyerleri zarar görmüştü. Zarar gören işyerlerinden birisi de müvekkilim Öğrenci Kültür Merkezi idi ve işyerinin alt katını tamamen su basmıştı. Olay sonrasında Belediye Başkanı işyerlerini ziyaret ederek zararları gidereceklerine dair söz vermiş olmasına rağmen ilerleyen süreçte Belediye üzerine düşeni yapmadı. Diğer işyerlerinin dava açıp açmadığını bilmiyorum ancak biz önce zarar tesbiti yaptırıp Belediye’ye zararımızın ödenmesi halinde dava açmayacağımızı bildirdik ancak belediye cevabi yazsında bu bedeli ödemeyeceklerini işin yargıya intikal etmesini belirtti. Biz de Isparta İdare Mahkemesinde tazminat davası açtık va mahkeme yaklaşık 40 Bin lira tazminata hükmetti” dedi. Eğer belediye belirlenen miktarı ödemez ise icra yoluna başvulacak

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

GÖKER HÜKÜMETİN TARIM POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ

GÖKER HÜKÜMETİN TARIM POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ