28 Şubat 2020 Cuma

Fedakar Başkan Şirketlerden Kendine 4 Bin TL, Arkadaşlarına 7 Bin TL Maaş Bağlattı

Fedakar Başkan Şirketlerden Kendine 4 Bin TL, Arkadaşlarına 7 Bin TL Maaş Bağlattı

.

28 Haziran 2019 Cuma 10:42 SİYASET

Burdur Belediye Şirketleri Bahtaş ve Bimtaş'ın yeni yönetimi belli oldu. Yeni şirketlerde dikkat çeken detay ise yönetim kurulu üyelerine belirlenen maaşlar  ve sermaye artışları oldu. İktidar Partisinin zarar ediyor dediği, Belediye Başkanı Ercengiz'in kardayız dediği şirkette belirlenen maaşlar partilerinin sloganına da uydu, Herşey Çok Güzel oluyor...

Başkan Hala Hesapta mı Bekletiyor?

Yerel seçimlerin en büyük tartışmalarından biri ise Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in almayacağım diyerek aldığı huzur hakkı idi. İktidar Partisinin de hep hedefinde olan konu ile ilgili Başkan Ercengiz meclis toplantısında huzur hakkı ile ilgili gelen bir soruya "Bu soruyu bana soracağınızı biliyordum. Evet huzur hakkı alıyorum ve bir bankada hesaba yatırıyorum. Eğer istiyorsanız verebilirim" demişti ama vermemişti, hatta hesabı dahi gösterememişti.

İşte Yönetim ve Maaşları

Belediye Şirketlerinden BAHTAŞ'ta Yönetim Kurulu Başkanı Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz oldu ve maaşı 4 BİN TL olarak belirlendi. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına Timur Kabay, yönetim kurulu üyeliğine ise Durmuş Savlı getirildi ve maaşları 750 TL olarak belirlendi.

Belediyenin diğer bir şirketi BİMTAŞ'ın Yönetim kurulu Başkanı ise Vahit Özlemiş oldu ve 7 bin TL maaş belirlendi. Yönetim kurulu Üyeliğine ise Sadık Ergün getirilirken onun da maaşı 7 bin TL olarak belirlendi. Yöneticiler 3 yıl ile görev yapacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BİMTAŞ TAN MAAŞ AÇIKLAMASI

BİMTAŞ TAN MAAŞ AÇIKLAMASI