20 Eylül 2019 Cuma

  • 5,743 TL
  • 6,328 TL
  • 276,53 TL
  • 100.237

Deniz Kurt'tan Ercengiz'e Hastane Hamlesi

Deniz Kurt'tan Ercengiz'e Hastane Hamlesi

HASTANENİN GECİKMESİNDE VEBAL ERCENGİZ'İNDİR

22 Mart 2019 Cuma 12:25 SİYASET

Yaptığı mahalle ziyaretlerinde vatandaşlardan en çok sitemi 'hastane hala neden yapılmıyor' diyerek gördüğünü söyleyen Cumhur İttifakı Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, mevcut Başkan Ercengiz'e seslenerek 'bu kadar insanın vebali senin üzerinde' dedi.  Her konuda net konuşmayı iş bilen Mevcut Başkan'ın hastane yeri ile ilgili çekimser çıkışı yüzünden yatırımın geciktiğini ifade eden Başkan Adayı Kurt, "Çekimser Başkan'ın hastane yatırımı konusundaki inadı yüzünden 4 yıl yatırım gecikti. Kendisi halen daha seçim ziyaretlerinde 'hastane gecikti' şeklindeki konuşmaları ile vatandaşları yanıltmaya ve kandırmaya devam ediyor" dedi.

 

"HALKI YANILTMAYA DEVAM EDİYOR"

Hastane yeri ve yapımı konusunda Mevcut Başkan'ın halkı yanıltmaya ve kandırmaya devam ettiğini ifade eden Başkan Adayı Deniz Kurt, kendisinin hala yatığı ziyaretlerde 'hastane gecikti' diyerek konuşmalar yaptığını söyledi. Hastane konusunda detayları paylaşan Kurt, " 2015 Yılında Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun ve Dönemin Valisi arasında yapılan PROTOKOLÜ halkımızın dikkatlerine sunmak istedim. 08.09.2015'de yapılan bu PROTOKOLE ne oldu da vazgeçtiniz. Sizler geciktirdiğiniz bir proje ile ilgili hala gecikti diyerek siyaset yapmanız nasıl bir aymazlıktır" şeklinde açıklamada bulundu.

 

"ÇEKİMSER KALMAK NE DEMEK"

Son olarak Milli Savunma Bakanlığından arsa tahsisi yapılan 86 dönümlük alan ile ilgili de yaptıkları engellemeleri hatırlatan Kurt, "2017 yılında 86 Dönüm alan Hastane yapımı için tahsis edildi. Yerin 'Sağlık Tesisi Alanı' olarak düzenlenmesine yönelik Belediye Meclisine sunuldu. Yaptığı oylamada ise CHP’li Başkan ve Meclis Üyelerinin ÇEKİMSER OY kullanmasından dolayı, bu alan Sağlık alanı olarak belirlenmedi. Yatırımı engellemek için geçmişte kentsel dönüşümde yaptığınız gibi elinizden gelen her şeyi yaptınız. Meclisten Çıkan çekimser oy yüzünden Milletvekillerimiz konuyu Çevre Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğüne götürerek 'sağlık alanı' ilan edilmesini sağladı. 2015 yılındaki protokol iptalinizden sonra, bu kez de çekimser kalarak ikinci kez sağlık yatırımının 11 ay daha uzamasına neden oldunuz" dedi.

 

"ATATÜRK MAHALLESİNE HASTANEYİ ÇOK GÖRDÜ"

Hastane yeri konusunda artan kamuoyu baskısından kurtulmak için çareyi Atatürk Mahallesi sakinlerinde bulduğunu söyleyen Başkan Adayı Deniz Kurt, " Burkent Atatürk Mahallesi sakinleri ile yapılan toplantıda Mevcut Başkan ‘Hastane buraya yapılınca mahalleli olarak çok rahatsız olup buradan kaçmaya çalışacaksınız’ dedi ve beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Mahalleli Mevcut Başkan'ın düşüncesine inat hastane yapılmasında bir mahsur görmeyerek yapılsın deyince hayal kırıklığına uğradı" dedi.  Kurt, "yatırımın karşısında durarak 2015 yılından bugüne türlü oyunlarla hastane yapılmasına engel olan, sağlıkta vatandaşımızı çevre illere mahkum eden Ali Orkun Ercengiz'i Burdur unutmayacak" dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ah

09 Eylül 2015 Çarşamba 14:20

Allah tan rahmet geride kalanlarina sabir cemil diliyoruz.ates butun vatana dusmustur... Dua yakaristan baska ne care...

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Siyasi Parti Otobüsüyle Çarpıştı

Siyasi Parti Otobüsüyle Çarpıştı