02 Haziran 2020 Salı

DANIŞTAY KARARI BEKLEMEDEN ARSA YENİDEN SATIŞTA

DANIŞTAY KARARI BEKLEMEDEN ARSA YENİDEN SATIŞTA

SEBEP; ZATEN RET OLACAKMIŞ...

03 Ekim 2019 Perşembe 09:31 SİYASET

Burdur Belediyesine ait Karasenir Mahallesinde bulunan 10 Bin m2 alanın Özel Eğitim Tesisi yapımı için satılmasına yönelik karar bugün mecliste yeniden oylandı.  Kasım 2018 tarihinde yapılan meclis toplantısında satışı görüşmeye sunulmuş sonrasında Akaryakıt İstasyonuna olan mesafesi nedeni ile şikayet nedeni ile mahkemelik olmuş ve satış askıya alınmıştı.  Dosyası halen Danıştay’da olan arsa için bugün yapılan oylamada satışa yeniden yetki verildi.

Zaten Red Olacakmış…                                    

Isparta ve Konya Bölge idare mahkemelerinden şikayet ile ilgili ret geldiği için Danıştay’dan da ret geleceğini hukukçu arkadaşlarından öğrendiğini söyleyen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, sonuçlanmasının biraz zaman alacağını da ifade ederek, yatırım için kaybedecek vakit yok dedi ve bugün satış için ikinci kez yetki aldı.

Danıştay’da  sürecin uzun olacağını hukuk müşavirlerinin kendisine söylediğini ifade eden Başkan Ercengiz, “Bu yatırımın Burdur için gereklilik olduğunu biz Burdur halkının taleplerinden öğreniyoruz” dedi. Ercengiz yeni bir özel okulun rekabetçi kurallar içerisinde Burdur’un eğitim kalitesini de artıracağını söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BURDUR'DA YAYA GÜVENLİĞİNİN BEKÇİSİYİZ ETKİNLİĞİ

BURDUR'DA YAYA GÜVENLİĞİNİN BEKÇİSİYİZ ETKİNLİĞİ