27 Mayıs 2020 Çarşamba

CHP'nin Açıklaması Mecliste Krize Neden Oldu

CHP'nin Açıklaması Mecliste Krize Neden Oldu

DESTEK BEKLENİRKEN SİYASİ DERS VERİLDİ

17 Ekim 2019 Perşembe 16:03 SİYASET

Ak Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık ve Belediye Başkanlarının isteği ile İl Genel Meclisi'nin olağan üstü toplantıya çağrılması talep edilmiş, Suriye'de başlatılan Barış Pınarı Harekatına destek mesajı verileceği duyurulmuştu. CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut'ta davete icabet edeceklerini, açıklama olarak CHP Genel Merkezinin kendilerine gönderdiği bildirinin okunacağını duyurmuştu.

 

 

Açıklama Krize Neden Oldu

Bugün Burdur İl Genel Meclis Toplantı salonunda bir araya gelen parti grup temsilcileri sırası ile bildiri okudu. İlk Olarak Ak Parti Grubu Adına İbrahim Avcıl, CHP Adına Hakan Açar, MHP Adına Levent Tokmaker, İyi Parti Adına Niyazi Bülbül açıklamada bulundu.

 CHP Grubu adına çıkan Hakan Açar'ın okuduğu metin krize neden oldu. Devam eden operasyon için hem operasyona, hem de Mehmetçiğe destek mesajları beklenirken, CHP'li Açar okuduğu metinle İktidara ve Suriye politikasına yüklendi.  Operasyonu destek yerine  iktidarı eleştiren ve yol gösteren açıklama adeta ders verir nitelikte oldu. Operasyonu destekler açıklamaların olmadığı metinin sonunda ise Açar, "Mehmetçik bizim göz bebeğimizdir. CHP olarak Mehmetçiğin yanındayız" diyerek sadece Mehmetçiğe destek verildi.

 

 

 

 

MHP ve İYİ PARTİ KONUŞMALARI

MHP Adına Konuşan Levent Tokmaker, ve İyi Parti Adına Niyazi Bülbül'ün yaptığı açıklama;

 

Melis Başkanı Akbıyık'tan tepki

Operasyonun amacını anlatan Akbıyık Barış Pınarı Operasyonu ve Kahraman Mehmetçiğe  Burdur İl Genel Meclisi olarak ortak destek kararı almayı hedeflediklerini söyledi. CHP'nin okuduğu bildiriyi siyasi bildirim niteliği taşıdığı için kabul etmediklerini ifade eden Akbıyık, "Ülkemizde yaşanan sıkıntıları biliyorsunuz. Biz burada hep biriz ve beraberiz diye yola çıktık ama sağ olsunlar diğer siyasi parti temsilcisi arkadaşlarımız açıklamalarını yaptılar. Bir bildiri niteliğinde değildir sadece mehmetçiktlerimizi destekler niteliktedir" diyerek tepkisini dile getirdi. Akbıyık konuşmasının sonunda asker selamı ile programı bitirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Uzman Jandarma Bircan Canyürek'in  Sır Ölümü

Uzman Jandarma Bircan Canyürek'in Sır Ölümü