24 Haziran 2019 Pazartesi

  • 5,811 TL
  • 6,627 TL
  • 261,08 TL
  • 95.182

CHP'Lİ TORUN'UN ÇIKIŞI GÖZLERİ ERCENGİZ'E DÖNDÜRDÜ

CHP'Lİ TORUN'UN ÇIKIŞI GÖZLERİ ERCENGİZ'E DÖNDÜRDÜ

Torun; Burdur Kaybedilecek İller Arasında

18 Eylül 2018 Salı 08:25 SİYASET

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un Ak Parti-MHP ittifakı neticesinde içlerinde Burdur'unda bulunduğu 9 belediyenin kaybedileceğini söylemesi ile birlikte gözler elbetteki Başkan Ali Orkun Ercengiz'e çevrildi.

Genel ve Yerel Seçimleri Baz Aldı

30 Mart 2014 Yerel Seçim Sonuçları ile 24 Haziran Genel Seçim sonuçlarından yola çıkarak ittifak sonrası bu sonuçlara ulaştığını söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Torun için yapılacak genel seçimlerde CHP'li Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in kazanma ihtimali görünmüyor. 

24 Haziran seçimleri sonun başlangıcı mı?

24 Haziran Genel Seçimlerinde Merkez'de belediyesi ve milletvekili bulunmasına rağmen hezimetle sonuçlanan bir tablo ile karşılaşan CHP (34 Bin 481), Burdur'da Ak Parti (72 Bin 173) ve İyi Parti'nin (34 Bin 640) gerisinde kalarak 3. parti çıkmıştı.

İl Merkezi oylarına bakılacak olursa, tüm olumsuz eleştirilere rağmen Bayram Özçelik'in liste başı olduğu Ak Parti'de alınan oy sayısı 16 bin 612, sıfırdan çıkarak hem partisini hem de ismine büyük bir başarı yakalatan İyi Partili Osman Kurt 12 bin 594 oy alırken, Belediye Başkanlı ve Milletvekilli CHP ise 13 bin 601 oy alabildi.

Ercengiz İçin Tek Formül İyi Parti

Burdur ile birlikte 9 ilin kaybedilme riskinin büyük olduğunu söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun için tek formül İYİ Parti. Torun İYİ Parti ile ittifak yapıldığı takdirde bazı illerin CHP’de kalabileceğini söylüyor ve "Burdur, Tekirdağ, Giresun ile Eskişehir’de İYİ Parti ile ittifak CHP’yi kurtarabilecek formül" diyor.

Başkan Ercengiz Başarılı mı?

Tüm bu sonuçlardan ve CHP Genel Başkanı Seyit Torun'un şok çıkışı sonrası gözler CHP'li Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'e dönüyor ve sorgulama başlıyor. Son dönemlerde yaptığı şehir merkezindeki asfalt hamlesi, mevcut meydanın sökülerek yeniden revize edilmesi, yeri ve kullanımı açısından doğruluğu tartışılan Fen İşleri Kampüsü, geleneksel hale gelen konser ve eğlenceler ile mahallelerde yapılan parklara rağmen Başkan Ali Orkun Ercengiz'in kamu oyunda konuşulan şu olumsuzlukları da diğer bir konu; CHP Burdur İl ve İlçe yönetimlerine yaptığı müdahaleler ile sahada pasifleşen yönetim tarzı, halk otobüslerine yapılan sık zamlar, imar ile ilgili çıkan söylentiler, yakınlarına özel imar düzenlemeleri, belediyeye alınan personeller, geçmiş projelere sahip çıkmaması, saldırgan tavırları ve orantısız çıkışları ile çevresine yer yer 'ben aday değilim' gibi söylentiler Başkan'la seçmeni ve parti tabanının arasını git gide açtı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Ahilik Etkinlikleri Burdur'da Sürüyor

Ahilik Etkinlikleri Burdur'da Sürüyor