24 Ocak 2021 Pazar

CHPLİ ŞİMŞEK'İN MAAŞ SİYASETİNE AK PARTİLİ SELİMOĞLU'NDAN SERT YANIT

CHPLİ ŞİMŞEK'İN MAAŞ SİYASETİNE AK PARTİLİ SELİMOĞLU'NDAN SERT YANIT

ŞİMŞEK'İN MAAŞ SİYASETİNE SELİMOĞLU'NDAN SERT YANIT

28 Aralık 2020 Pazartesi 20:34 SİYASET

CHP'li Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in belediye personeli için asgari ücreti 3 bin 196 TL olarak açıklamasından sonra  CHP Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek'in maaş siyaseti üzerinden yaptığı çıkışa Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu'ndan sert yanıt geldi.
Başkan Şimşek Partisini ve artış yapan belediyesini paylaşımı ile övmeye çalışırken neredeyse baltayı taşa vurdu. Ak Partili İlçe Belediyelerine seslenen Şimşek, "Peki AKP iktidarının Belediyesi olarak siz de işçi ve emekçinize bu ücreti verecek misiniz? "  diye sorunca, cevap Ak Partili Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlun'dan geldi. 


Başkan Selimoğlu'nun açıklamasına bakılacak olursa 3 Bin 100 TL maaş Karamanlı'da 1 Temmuz'da alınmaya başlamış. 
Başkan açıklamasında Selimoğlu,"Karamanlı Belediyesi olarak İşçimize 27 Kasım 2020 tarihinde Sendika ile gecikmeli olarak yapmış olduğumuz sözleşme ile geçmişe dönük olarak 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 3.100.00 TL Net maaş veriyoruz" diyerek Şimşek'e cevap verdi. 


 "Bırakın artık işçi üzerinden çirkef siyaset yapmayı" diyen Başkan Selimoğlu ayrıca Ocak 2020 tarihinde Memur Maaş farkı kadar daha artış yapılacağını da ifade etti ve sordu,  Peki siz ne yapacaksınız ?

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BAKİ VAROL'DAN KRİTİK SÜT ÇIKIŞI

BAKİ VAROL'DAN KRİTİK SÜT ÇIKIŞI