24 Haziran 2018 Pazar

  • 4,679 TL
  • 5,454 TL
  • 190,62 TL
  • 95.852
SON DAKİKA

CHP’de Kılıçlar Çekilmiş Görünüyor!..

CHP’de Kılıçlar Çekilmiş Görünüyor!..

Başkan Oğuzkan Ayten’i Hedef Aldı, Kapının Resimlerini Paylaştı…

16 Mayıs 2017 Salı 22:29 SİYASET

Burdur gündemini uzun süre meşgul eden CHP Merkez İlçe Binasında yaşanan kapı kırılma hadisesi ile ilgili CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan suskunluğunu bozdu. Kırıldı söküldü derken kapı Başkan Oğuzkan hem resimleri, hem de tutanağı basına sundu. O gün yaşananları tek tek anlatan Başkan Oğuzkan yaptığı bu açıklama ile İl ve İlçe arasında yaşanan gerginliği açığa resmen çıkararak bir anlamda da kılıçları çekti.

 

Basına haberi kendisinin vermediğini bir kez daha yineleyen Başkan Oğuzkan susmasının nedenini de İl Başkanı ve Yönetiminin rencide olmamasını istedi için dedi. Kapıyı çilingirle açtırmak yerine yönetimden birini çığırabilirdi de diyen Başkan Oğuzkan ayrıca Başkan Ayten’e itafen “Kapı kıran İl Başkanı olarak değil En genç İl Başkanı olarak yer almaya devam ederdi” diyerek göndermede bulundu.

 

 

İŞTE BAŞKAN SIDIKA OĞUZKAN’IN O AÇIKLAMASI

 

Burdur'da 02.05.2017 tarihinden itibaren kamuoyunda tartışılan kivilcimhaber.com sitesinin "Burdur Chp'de enerji toplayan fay hatları deprem yarattı" , 15.05.2017 tarihinde "Burdur CHP'de çıbanbaşı Merkez İlçe mi?" Başlıklı, burdurajans.com "Kapımızı kırdı dediler yalan çıktı"  ve  burdurweb.com sitesinin "Kapımızı kırdı dediler yalan çıktı" haberlerine karşı açıklamalarımın sunulmasıdır:

                Partinin bugüne kadar kamuoyunda tartışılmaması ve gerek İl başkanı ve İl yönetiminin rencide olmaması için Merkez İlçe olarak partide olan tüm olayları Parti ahlakı dahilinde açıklamamayı yeğledik. Gelinen noktada ise Kurultaya gittiğimiz bu süreçte Merkez İlçenin sürekli tartışılmasına neden olacak gündem yaratıldığı görülmektedir.

                01.05.2017 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Yönetiminde Resmi Tatil olmasına rağmen saat 16.30'a kadar nöbetçi olarak Turhan Tanrıöver beklemiştir. Bu saatten sonra İlçe Sekretaryasına ait kapı resmi tatil olması ve Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçeye ait evrakların da kaybolmaması amacıyla ve Tüzükte hiçbir sakınca olmaması nedeniyle kilitlenmiştir. Ancak ertesi gün Merkez İlçe Yönetimi tarafından gelindiğinde Sekretarya Kapısının KİLİDİĞİNİN KIRILDIĞI/SÖKÜLDÜĞÜ ve onarılmadan bırakıldığı yerlerde sıva döküntüsü ve vida olduğu görülmüştür. Hırsız geldiği düşünülerek merkez İlçe yönetimi tarafından polise haber verilmek istenmiş ancak bu işlemin İl Başkanı Barış Ayten tarafından yapıldığı öğrenilince polise haber verilmesinden vazgeçilmiştir. Buna ilişkin ilk kivilcimhaber.com tarafından haber yapılmıştır ve İl Başkanı Barış Ayten tarafından Kapı Kilidinin söküldüğü yine aynı haber sitesinin sahibi tarafından kabul edildiği Facebook Sosyal Medya hesabından duyurulmuştur. Parti Binasına ait kapı zorla neden sökülmüştür? Bu yetki Tüzüğün hangi maddesinde vardır ?  Bunlar için açıklama yapmayan İl Başkanı Yerine Yalan haber Yaptırdı diye tarafıma/yönetimime suçlamalarda bulunulması haksız ve gerçeklikten uzaktır.

                O tarihten bugüne kadar kendini masum göstermeye çalışan İl başkanı her hafta basına Üye Kaydı Yapılacağı gerekçesiyle kapının Çilingir Marifetiyle söküldüğünü söylemiştir. İl yönetiminin zor durumda kalmaması ve partinin kamuoyunda daha fazla tartışılmaması için yukarıda belirttiğim hususlarda susmayı tercih etmeme rağmen Merkez İlçe olarak sürekli saldırılara maruz kalmaktayız. Özellikle bu saldırıların aylardır kadın kimliğim üzerinden yürütülen şiddet dili şeklinde olması maalesef ülkemizdeki kadına olan bakış açısına egemen yapının yerelde bir yansıması olarak kendini göstermektedir. Bu hususu da üzülerek beyan  etmekteyim. Basına bu haber tarafımdan verilmemiş olmasına rağmen basının haberin doğru olup olmadığını araştırmak yerine haberi veren üzerinde durması anlam verilebilir bir şey değildir. Burdur Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Merkez İlçeden habersiz 'Ben yaptım oldu' mantığıyla, kapı kilidini sökemez/kıramaz.  Bunun hiçbir izahati yoktur. Kapıya ilişkin çekilen fotoğrafları ve Tutanağı siz basın mensuplarına gönderip Kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Ayrıca İl yönetiminde de üye kaydı için form vardır ve elektronik ortamda da üye kaydı yapılır. Kaldı ki yapılan üyelerin askıya çıkması için istemde bulunmamıza rağmen ilçe yönetimimize hiçbir yeni kayıt bilgisi gelmemiştir. Çilingir ile açılan kapı onarılır !! Üstelik İl başkanı da bilmektedir ki Çillingir çağırmak yerine yönetimdeki arkadaşlarımızdan herhangi birine ulaşsaydı bu kadar zahmet verilmezdi basında da Kapı kıran İl Başkanı olarak değil En genç İl Başkanı olarak yer almaya devam ederdi. İl başkanının yapmış olduğu açıklama ile asıl gerçekler birbirinden uzaktır. Siyaset mecrası komplekslerin ego aracılığıyla atılabileceği bir yer değildir.

                02.05.2017 günü "...mafyavari tavırla" Kıvılcım Haber Sitesine ait büroyu kim basmıştır? Kimin adına basmıştır? Bu hususların da tarafıma karalama yapılmadan önce açıklanması gerekmekteydi. Basının da bu konuda gerekli izahati yapması kamuoyu için önemli olduğu düşüncesindeyiz.

                Yönetim Kurulumuz tarafından basına açıklama yapılmaması kararlaştırıldığından basına herhangi bir haber yapılmamıştır. Ancak daha sonra Merkez İlçe Yönetimi üyesi bir arkadaşımız tarafından Kıvılcım haber sitesine Merkez İlçeden birisinin haber yaptırdığı iddia edildiği için haber yapıldıktan iki gün sonra tüm yönetim kurulunda yer alan arkadaşlarımızın zan altında kalmış olması nedeniyle Kıvılcım Haber Sitesi sahibi Fatih Özcan ile görüşülmüştür. Bunun dışında yapılan tüm haberler yine gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu haber tarafımdan basına kesinlikle verilmemiştir. Eğer basına vermiş olsaydım bugüne kadar olduğu gibi söylediğimin yine arkasında dururdum.

                Parti binasına ait kapının kırılmış/sökülmüş ve parti malına zarar verilmiş olması tartışılması gerekirken bambaşka konuların tartışılması altta yatan nedenin Merkez İlçeyi yıpratmak olduğu anlamına gelmektedir. Merkez İlçe Yönetimi Cumhuriyet Halk Partisi gibi dimdik ayaktadır. Ne Partimiz ne de yönetimimiz tartışılarak yıkılmaz. Tüm kamuoyuna saygı ile duyurulur.   

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

ak oğlan

19 Mayıs 2017 Cuma 16:12

yiyin birbirinizi işe yaramazlar

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Vali Şerif Yılmaz'dan Yaz İçin Kritik Uyarı!..

Vali Şerif Yılmaz'dan Yaz İçin Kritik Uyarı!..