26 Mayıs 2020 Salı

CHP BURDUR İL BAŞKANI ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİNE SESLENDİ

CHP BURDUR İL BAŞKANI ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİNE SESLENDİ

GÖKER, ERCENGİZ VE AKBULUT HASTANE İNŞAAT ALANINA GİTTİ

01 Mayıs 2020 Cuma 18:53 SİYASET

Burdur'un Yeni Hastane Projesi ile ilgili Ak Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi'nin açıklamasından sonra CHP'den korkutan bir hamle geldi. Akıllara Gezi Olaylarının çıkışını getiren hamlede, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut Atatürk Mahallesindeki  hastane inşaat alanına giderek kesilen ağaçları görüntülediler ve birer açıklamada bulundular.  

DOĞA SEVERLERE SESLENDİ

800 ağacın taşınacağı, 300 ağacın kesileceği ifade edilen Hastane projesi inşaat alanında çektiği video ile tepkisini ortaya koyan CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, neden istemediklerini de kesilen ağaçlara bağladı. Akbulut çektiği videonun sonunda Burdurlu doğa severlere seslenerek adres gösterip 'şimdiye kadar 25-30 ağacın kesildiğini ve daha 300 ağacın kesileceğini' açıkladı. Akbulut, paylaşımında imkanı olan ve kronik rahatsızlığı olmayan 65 yaş altı ile 20 yaş üstü vatandaşları Atatürk Mahallesine davet etti.

"Burdur Halkı Gerekli Değerlendirmeyi Yapacaktır"

Yaşananları üzücü olarak değerlendiren Ercengiz, alternatif sunduklarını dile getirerek ağaç kesimlerine tepki gösterdi. Hastane yeri ile ilgili itirazlarının sebebi 35-40 yaşında ağaçların kesilecek olması ve şehir açısından da uygun bir nokta olmadığından dolayı olduğunu söyleyen Başkan Ercengiz, "İşi siyasi boyuta götürmeye çalıştılar. Doğa bilincinden uzak, kentin  değerlerinden uzak tamamen işi siyasete döküp 'ben bilirim sizde kim oluyorsunuz'  mantığı ile gelinen nokta bu"  dedi ve Burdur Halkının gerekli değerlendirmeyi yapacağını söyledi.

"DOĞA KATLİAMI YAPILIYOR"

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker ise kaygılarının tam da bu manzara olduğunu ifade etti. Yaşananların doğa katliamı olduğunu ifade eden Göker, farklı alternatifler söylemelerine rağmen kabul görmediğini söyledi. CHP yatırıma karşı çıkıyor kampanyasının yürütüldüğünü de sözlerine ekleyen Göker, haklılıklarının bu manzara ile ortaya çıktığını söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Burdurlu

04 Mayıs 2020 Pazartesi 11:05

Kardeşim siz nerelisiniz ????? Kesin Burdurlu değilsiniz, Burdurlu olan biri arsa yüzünden yaklaşık 10 yıl geciken yeni hastane yapımına karşı olamaz. Yeter artık hizmet üretemeyip üretenlere engel olmayın...

Bilirkişi

02 Mayıs 2020 Cumartesi 22:30

CHP dünde bu günde Türkiye için gerilemedir.yazik.

Mehmet ucar

02 Mayıs 2020 Cumartesi 00:33

Chp ayni hamam ayni tas bunlardan bir hayir gelmez ataturk geri gelse bu partiyi gorse geldigine pisman olur

Veli Arı

01 Mayıs 2020 Cuma 21:57

İşiniz gücünüz şov.hizmet ve icraat olmadığı gibi yapanlara da engel olurlar.

Misafir38

01 Mayıs 2020 Cuma 19:52

İstasyon parkın yerine yapılsa iydi değil mi başkan evinin tam karşısı

Misafir

01 Mayıs 2020 Cuma 19:50

Nasıl insan dışı pislik yerel iadericilik zihniyeti. Heryer pislikten geçilmiyor sehirde. Coğu köy ve ilçe bile burdurdan daha düzenli ve gelişmiş. Hala akıllanmıyorsunuz değil mi???

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

VAKA SAYISI SIFIRA İNERSE TERSİNE KARANTİNA UYGULAMASI GÜNDEMDE!..

VAKA SAYISI SIFIRA İNERSE TERSİNE KARANTİNA UYGULAMASI GÜNDEMDE!..