18 Eylül 2020 Cuma

CHP Burdur İl Başkanı @izzet_akbulut , Konu #MustafaKemalAtatürk Olunca Sessiz Kalamadı!..

CHP Burdur İl Başkanı @izzet_akbulut , Konu  #MustafaKemalAtatürk Olunca Sessiz Kalamadı!..

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut'tan Canan Kaftancıoğlu'na Tepki

14 Eylül 2020 Pazartesi 12:30 SİYASET

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ATATÜRK ile ilgili söylediği sözlere en sert tepkilerden biri Burdur’da CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut’tan geldi.  Akbulut, konu partisinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olunca sessiz kalamadı.

Kaftancıoğlu 9 Eylül'de video konferansla gerçekleştirilen Taksim Toplantıları'na konuk olmuş, 1.5 saatlik konuşmasında, Atatürk'e atfen üç kez Gazi Mustafa Kemal ifadesini kullanmıştı. Tüm bunlar sonrasında ise TBMM eski Başkanvekili Uluç Gürkan'ın, "Atatürk adını kullanmamak tercihiniz mi?" sorusuna verdiği "Kişilerin isimlerinden söz ederken, belirli alışkanlıklarla bunların özel atıflarla kategorize edilmesine karşıyım. Yıllardır kullandığım gibi bu şekilde ifade etmek, kendimi ait hissettiğim bir ifade olduğu için tercih ediyorum” cevabı ise büyük tepki toplamıştı.

Yaşananları tepkisini sosyal medya hesabından koyan CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, Partilisi ve mevkidaşı Canan Kaftancıoğlu’na “Herkes Haddini Bilecek” diyerek, “Ebedi Genel Başkanımız, Kurucu Lider Baş Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk!” paylaşımında bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

ESKİ BAŞKAN BARIŞ AYTEN'DE TEPKİSİZ KALMADI; HADDE BİLDİRDİ, UYARDI DA!..

ESKİ BAŞKAN BARIŞ AYTEN'DE TEPKİSİZ KALMADI; HADDE BİLDİRDİ, UYARDI DA!..