21 Mart 2019 Perşembe

  • 5,429 TL
  • 6,201 TL
  • 230,37 TL
  • 103.310

Burhan Cahit Karakurt , Ersin Taşlıoğlu , Ramazan Kayacan , Nahide Yeşilyurt ve Binnur Cura Çığrı

Burhan Cahit Karakurt , Ersin Taşlıoğlu , Ramazan Kayacan , Nahide Yeşilyurt ve Binnur Cura Çığrı

ÇARPICI CÜMLELERLE YOKUZ DEDİLER...

23 Ekim 2018 Salı 10:13 SİYASET
CHP'LİLER İKİYE AYRILDI

Burdur CHP teşkilatının etkili isimlerinden Burdur Belediyesi Meclis Üyeleri Burhan Cahit Karakurt , Ersin Taşlıoğlu , Ramazan Kayacan , Nahide Yeşilyurt ve Binnur Cura Çığrı sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşım ile 2019 yerel seçimlerinde aday olmayacaklarını duyurdular.  Bu açıklama sonrası Burdur'da CHP'liler ikiye ayrıldı. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'e yakın CHP'li isimler durumu ağır şekilde eleştirirken, kalanlar ise teşekkür ederek destek mesajları verdiler.

ÖN SEÇİMLERDE AÇIKTAN DESTEK VERMİŞLERDİ

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in ön seçim sürecinden itibaren hep ekibinde bulunan, aday adaylığı ve adaylık çalışmaları boyunca birlikte hareket ettiği bu isimlerin şimdi "Almış olduğumuz parti kültürümüzün bize yüklediği özgüven ile bireylere endeksli siyaset anlayışını asla kabul etmedik" ve "Görev yaptığımız süre içinde korkmadan, yılmadan, kimseye boyun eğmeden, el kaldır el indir anlayışında olmadan, toplumsal çıkarları her alanda, bireysel çıkarların üzerinde tutarak, alnımızın akıyla görev süremizi tamamlıyor; yeni seçim sürecinde adaylık müracaatında bulunmayacagımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz" söylemleri içinde aday olmayacaklarını duyurmaları CHP tabanını üzse de, Başkan Ercengiz kanadını memnun etti.

İŞTE YAPTIKLARI O AÇIKLAMA

Değerli Partililerimiz, Sevgili Hemşehrilerimiz;

30 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Yönetimler seçimlerine yönelik almış olduğumuz kararı sizlere paylaşmak isteriz.

Partimize ömrünü vermiş, örgütümüzün çeşitli kadrolarında mücadelenin çilesini çekmiş kişiler olarak bizler, sizlerin güveni ve teveccühü ile Belediye Meclis Üyeliği görevimizi partimizin ve sosyal demokrasinin evrensel ilkeleri çerçevesinde sürdürdük.

Almış olduğumuz parti kültürümüzün bize yüklediği özgüven ile bireylere endeksli siyaset anlayışını asla kabul etmedik. Sosyal Demokrat Belediyecilik ilkelerini rehber edinerek gerek parti grup toplantılarında gerekse de meclis oylamalarında duruşumuzdan taviz vermedik.

Bu ilkesel ve ideolojik tavrımız zaman zaman yadırgansa, yanlış yorumlansa ya da yorumlatılsa da zamanla haklılığımız parti tabanımızda ve kamuoyunda yüksek sesle dile getirilmiş ve getirilmektedir.

Görev yaptığımız süre içinde korkmadan, yılmadan, kimseye boyun eğmeden, el kaldır el indir anlayışında olmadan, toplumsal çıkarları her alanda, bireysel çıkarların üzerinde tutarak, alnımızın akıyla görev süremizi tamamlıyor; yeni seçim sürecinde adaylık müracaatında bulunmayacağımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Bu süreç içinde bizlere destek olan, yanımızda duran, övgü ve eleştirileri ile yol gösteren sevgili ailemiz Cumhuriyet Halk Partililere ve tüm hemşehrilerimize teşekkür eder, 2014 yerel seçimlerinde devraldığımız bayrağı, 30 mart 2019 tarihine kadar Cumhuriyet Halk Partisinin ve Sosyal Demokrasinin ilkelerine bağlı bir şekilde taşıyarak çalışmaya devam edeceğimizi belirtir, yeni dönemde görev alacak partililerimize gururla görevi teslim edeceğimizi saygıyla bildiririz. Görev alacak yeni arkadaşlarımıza da şimdiden başarılar dileriz. Yolları açık olsun.

BİNNUR ÇIĞRI

NAHİDE YEŞİLYURT

BURHAN CAHİT KARAKURT

RAMAZAN KAYACAN

ERSİN TAŞLIOĞLU

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

halo

04 Mayıs 2015 Pazartesi 00:32

Pedallar boşa dönmüyor değil mi

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

KIZILKAYA JANDARMA KARAKOLU HİZMETE AÇILDI

KIZILKAYA JANDARMA KARAKOLU HİZMETE AÇILDI