Realtime website statisticsRealtime website statistics

19 Ekim 2018 Cuma

  • 5,645 TL
  • 6,471 TL
  • 218,94 TL
  • 97.454

Burdurlu Büyükşehir Belediye Başkanını Seçecek

Burdurlu Büyükşehir Belediye Başkanını Seçecek

Bütünşehir Yasasında 2018 Sürprizi

27 Aralık 2017 Çarşamba 23:46 SİYASET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kurmaylarına verdiği talimat ile 30 olan büyük şehir sayısının artırılmasını istenmiş, böylelikle iller ile ilçeler arasında yaşanan hizmet sunumu arasında ki uçurumun çözüleceği ifade edilmişti. Son belirlenen sayı ile aralarında Burdur’un da olduğu 50 ilin ilavesi ile sayı 80’e çıkmıştı.

Amaç Hizmet Verimliliğini Artırmak

 2018 yılında  uygulamaya konulması beklenen düzenlemeyle hedeflenen amaç, hizmetlerin verimliliğini artırmak, kaynakların yerinde kullanımını sağlamak, hizmetteki aksamalara engel olmak, denetim alanındaki boşluğu doldurmak, afet ve acil yardım hizmetlerini yürütmek olarak belirlenmişti

İmar, Zabıta ve İtfaiye Büyükşehir’e

 Bütünşehir uygulamasına geçilecek illerde belde belediyeleri ve köy muhtarlıkları kalkacak. Köyler mahalleye dönüştürülecek. İlçe belediyelerinin imar yetkileri ile itfaiye ve zabıta hizmetleri büyükşehire devrolacak. 
 

Bütünşehir İçin Hazırlık Ocak 2018

2018’in ilk aylarında yasalaşması beklenen bütünşehir yasası ile ilave edilen 50 belediyede yerel seçimlere bu yeni uygulama ile girmesi hedefleniyor.

Ocak 2018 olarak Ankara’da konuşulmaya başlayan Bütünşehir yasası ile Burdur merkez ile tüm ilçe, köy ve kasabalar büyükşehir belediye başkanını yapılacak ilk yerel seçimde seçecek. İl Özel İdaresinin kaldırılacağı yeni uygulama ile özel idare çalışanlarının Büyükşehir belediyesine geçişi sağlanacak.

İl Özel İdaresine ait tüm araç ve gereçler de  büyükşehir belediyesine devri yapılarak, Burdur’da bulunan belde belediyeleri de kapatılarak mahalle statüsüne geçecek. Burdur Merkezine bağlı köylerde mahalle olacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Musa Yılmaz

28 Aralık 2017 Perşembe 19:05

Amaç,AKP'nin kazanamadığı belediyeleri de kazanmasıdır./Teşekkür ederim.

DİK DURAN SEVİLİR

16 Kasım 2014 Pazar 10:58

SAYIN BURDURLU KARDEŞİM TEK YETKİLİ OLMADIĞI İL OLARAK KALACAK TÜRK EĞİTİM SEN ŞUBE BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU OLDUĞU SÜRECE SİZE BURDUR'DA EKMEK YOK ÇÜNKÜ ÇALIŞAN HAK HUKUK DİYEN TEK BİR SENDİKA VAR ODA TÜRK EĞİTİM SEN.......

burdurlu

10 Kasım 2014 Pazartesi 20:01

Hayırlı olsun. Burdur'da memursen'in tek yetkili olamadığı eğitim birsen'in mayısta, yenilenen yönetimiyle yetkiyi alacağına canı gönülden inanıyoruz ve destekliyoruz.

Gerçekçi

28 Aralık 2017 Perşembe 09:48

Sizden olsa olsa merdiven basamağı olur......

allah rızası için sendikacılık yapak gardaş

10 Kasım 2014 Pazartesi 18:23

Ağızlarını açtılar mı Allah rızası diyorlar Allah rızası için sendikacılık ise müdür olmasınlar yok Allah rızası sadece kuru bir laf ise o koltuk helal olsun gardaşlarıma

çok ilginç

09 Kasım 2014 Pazar 21:31

Bu kadar tesadüf olamaz, bu yönetimin hepsi okul müdürü olacak.

NERDE DEVLET

09 Kasım 2014 Pazar 21:27

Ha koçum ha... Müdüre bak müdüre... güya devletin Milli Eğitim Müdürü. Açık açık tarafım diyor yani.. Ama hakkını yememek lazım,en azından riyakarlık yapmıyor

DİK DURAN SEVİLİR

09 Kasım 2014 Pazar 18:45

EĞİTİM BİRSEN İÇİN HAYIRLI OLSUN AMA YÖNETİME ALIRKEN HİÇ ARAŞTIRMA YAPMAMIŞLAR TÜRK EĞİTİM SEN ESKİ İŞ YERİ TEMSİLCİSİNİ YÖNETİMİ ALMIŞLAR ALİ İHSAN HİSARKAYA BURDURUN GÖZ BEBEĞİ VE TEK SENDİKASI OLAN TÜRK EĞİTİM SENİ MENFAATLERİ DOĞRULTUSUNDA TERK ETMİŞTİR. ALACAĞINI MÜDÜRLÜK SINAVINDADA EĞİTİM BİRSENE ÜYE OLARAK ELDE ETTİ LAKİN TÜRK EĞİTİM SEN SENDİKASINA BUNU YAPAN SİZE NE YAPAR BİLMEM..

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Osman Gök ve Yönetimi Basınla Buluştu

Osman Gök ve Yönetimi Basınla Buluştu