20 Mayıs 2019 Pazartesi

  • 6,010 TL
  • 6,720 TL
  • 247,46 TL
  • 86.771

Burdur Yerel Seçimlerinde İnce Hesaplar!..

Burdur Yerel Seçimlerinde İnce Hesaplar!..

.

27 Kasım 2018 Salı 12:34 SİYASET

Ak Parti Burdur Belediye Başkan Adayı olarak Deniz Kurt isminin açıklanmasından sonra Burdur'da yerel seçimler CHP'li Başkan Ali Orkun Ercengiz ile Ak Parti arasında geçecek görünüyor.  MHP'nin aday çıkarmayacağı düşünülen yerel seçimlerde ise en büyük hesap, MHP'nin oyları ve İyi Parti'nin 2018 Genel seçimlerinde Osman Kurt'la aldığı 12 bin 594 oy.

Ökte, Ekici ve Bütüner'den hesap mesajı

Matematiksel hesaplarla Ak Partili yöneticilere göre  seçimin mutlak galibi  Deniz Kurt  gibi görünse de MHP İl Başkanı Hikmet Ökte'nin "siyasette 2x2=4 bazen etmez değerli dostlar" paylaşımı ve onun altına Ak Parti'de il başkanlığı yapmış iki isminde destekler paylaşım yapmaları hesapların nasıl ve ne şekilde yapılacağını yeniden sorgulatır oldu. MHP İl Başkanı Hikmet Ökte'nin paylaşımına İbrahim Ekici, "2×2=4ettiğine ben şahit olmadım", Ömer Bütüner'in de "Bazen de 5 eder reis" şeklindeki yazıları yapılan hesapların doğruluğunu tartışılır noktaya taşıdı.

HESAPLAR KİME YARAYACAK...

Yerel seçimlerde mutlak galibiyet düşüncesi ile yola çıkan Ak Parti Genel Merkezi ve Burdur Teşkilatının ince hesabı neticesinde, ortaya çıkan Deniz Kurt; Ak Parti'nin kendi oyu, Osman Kurt'la geleceği düşünülen oylar ve MHP'nin oyları ile birlikte matematiksel olarak seçimi kazandık düşüncesi hakim olsa da,  bu hesap 2x2=4 edecek mi bunu zaman gösterecek.

Burdur siyasetindeki 2 odaklı kutuplaşma yaratabilecek olan bu durum, geçmiş dönemde Ali Orkun Ercengiz'e oy vermiş ama tekrar oy vermeyi düşünmeyen seçmeni yine Ali Orkun Ercengiz etrafında birleştirip birleştirmeyeceğini ise Deniz Kurt'un süreçteki hal,  hareketleri ve seçim stratejisi belirleyecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

uygur

01 Haziran 2015 Pazartesi 23:50

Başımız sağolsun. bahsi geçen kamil için kaza olur elbette isteyerek değildir diyebilirdik. ama kaçmak haince bir tutum. Nasıl bir denetim bu.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BUCAK'A KOMPOST MAKİNESİ!

BUCAK'A KOMPOST MAKİNESİ!