22 Ocak 2019 Salı

  • 5,320 TL
  • 6,052 TL
  • 220,16 TL
  • 97.955

Burdur Siyaset ve Ticaretinin Başarılı İsim Kaya İlgiden Memnun

Burdur Siyaset ve Ticaretinin Başarılı İsim Kaya İlgiden Memnun

MEHMET KAYA ZİYARETLERİNİ TAMAMLADI

04 Mayıs 2018 Cuma 13:48 SİYASET

Yaptığı aday adaylık başvurusu sonrası ziyaretlerini tamamlayan Ak Parti Burdur milletvekili aday adayı Mehmet Kaya, gittiği her yerde gördüğü ilgiden memnun ayrıldı.

Zaten Ak Parti siyasetinde aldığı aktif görevler ve büyük bir çoğunluğu hayvancılıkla uğraşan Burdur’da herkesin destekçisi olan Kaya, gittiği her ziyarette büyük sevgi seli ve teveccühle karşılaştı.

Ak Parti siyasetindeki geçmişinin yanında sivil toplum kuruluşlarında üst düzey görevler alan, özellikle ticari hayatında hayvancılıkla alakalı Türkiye’de isim yapmayı başaran Kaya, mesleki başarılarını da dünyaya kanıtladı. Kaya ticaret hayatındaki ve eğitim geçmişi ile aday adayları arasında kendini kanıtlamış bir isim.

 

MEHMET KAYA KİMDİR?

 

Mehmet Kaya, 22 Mart 1984 tarihinde doğdu. Babası Mustafa Bey’in devlet görevlisi olması sebebiyle doğum yeri Diyarbakır’dır. Annesinin adı Filiz’dir. Eğitim hayatına Babasının memleketi olan Burdur’un Tefenni ilçesinde başlamıştır. İlkokulu Tefenni Namık Kemal İlkokulunda, Ortaokulu Burdur İmam Hatip Lisesinde, Liseyi Gönen Anadolu Öğretmen Lisesinde okumuştur. Yükseköğrenimini ise Konya Selçuk Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamlamıştır. Yine aynı üniversite de Siyaset ve Sosyal Bilimler alanında Yüksek Lisans yapmıştır.

 

Yükseköğrenimi ile ilgili stajını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde tamamlayan Kaya Dünya Siyaset Araştırmaları stajını tamamlamak ve İngilizcesini geliştirmek için 2006 Yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Minnesota Eyaleti’nde bulunmuştur.

 

Akademik hayatına 2009 yılında İlimizin yükselen değeri Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde başlamış ve 2014 yılına kadar Hukuk dersleri vermiştir.

 

Ticari hayatına 2011 Yılında Burdur’da kurmuş olduğu Kayalar İnsan Kaynakları ve Danışmanlık Ltd. Şti. ile başlamış 5 yıl süreyle bu şirket bünyesinde ithalat ve ihracat faaliyetleri başta olmak üzere birçok sektörde şehir ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak için mesai harcamıştır. Şirket politikalarının başında bu toprakların insanlarına hizmet etmek gelmektedir. Bu sebeptendir ki şirketin hedefi daha fazla istihdam ve ülke ekonomisine azami düzeyde katkı sağlamak olmuştur. Bu düsturla Gölhisar ve Bucak ilçelerinde Hayvan Çiftlikleri kurarak bölge insanımıza bir nebze olsun fayda sağlayabilmiştir.  Şirketin Hayvancılık Sektöründe yoğunlaşması ile birlikte ülkemizin ilk Damızlık Düve Yetiştirme Merkezini ilimiz Gölhisar ilçesinde kurmuş ve ülke hayvancılığının önemli şirketlerinden birisi olmuştur. İhracat faaliyetlerinin yoğunlaşması ile birlikte 2016 yılında Avrupa merkezli Kayalar GmbH şirketini kurmuş ve uluslararası ticaret dünyasına adım atmıştır. Halen merkezi Burdur olan Kayalar İnsan Kaynakları ve Danışmanlık Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı olarak ticari hayatını sürdürmektedir.

 

Gençlik yıllarından başlayarak birçok sivil toplum kuruluşunda üyelik ve yöneticilik yapmıştır. Üniversite yıllarında topluluklar ve STK’lar aracılığı ile ülke siyasetine katkı sağlamak için çaba göstermiş ve 2004 – 2007 yılları arasında Kurucu Başkanlığını yaptığı Türk Dayanışma Topluluğu ile faaliyetlerde bulunmuştur. 2014 yılından bu yana Ensar Vakfı Burdur Şube Başkanı olarak STK Faaliyetlerini üst düzeyde sürdürmektedir.

 

Aktif siyaset hayatına Ak Partimizde başlamıştır. 2014 Yılı Mart Ayında Önce İl Yönetim Kurulu Üyeliğine hemen ardında da İl Seçim İşleri Başkanlığına getirilmiştir. 31 Ocak 2015 tarihinde yapılan 5. Olağan Kongrede İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiş ardından İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığına getirilmiştir. 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde Ak Parti Burdur Teşkilatımızın önemli isimlerinden birisi olarak kutlu davamızın haklı mücadelesinde büyük rol almıştır.

 

Akademik, Ticari ve Siyasi Faaliyetlerinin yanı sıra bu ülkenin tarihi değerlerine ve kırsalda ki insanlarımıza karşı hassasiyet duyan Mehmet Kaya coğrafyamızın doğası ve kırsal da ki insanlarımız ile ilgili sosyal faaliyetler ve araştırmalar yapmaktadır. Bu konulara olan ilgisi özellikle siyasi ve ticari hayatına da katkıda bulunmaktadır.  İyi derece de İngilizce, orta derece de Arapça bilmektedir.

 

2007 yılında Fatma Hanım ile evlenen Mehmet Kaya, Mustafa Tuğra ve Süleyman Tuğhan İsimli iki erkek evlat babasıdır.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

EROĞLU 151 MİLYON LİRANIN KURDELESİNİ KESTİ

EROĞLU 151 MİLYON LİRANIN KURDELESİNİ KESTİ