20 Mart 2019 Çarşamba

  • 5,421 TL
  • 6,198 TL
  • 230,37 TL
  • 103.310

BURDUR MHP'DE ADAY BOLLUĞU

BURDUR MHP'DE ADAY BOLLUĞU

HASAN GÜRAKSU YAZDI!..

01 Kasım 2018 Perşembe 12:02 SİYASET

Burdur MHP’de bol aday

 

Ak Parti MHP işbirliğinin andımız kriziyle bozulması üzerine MHP tüm Türkiye’de olduğu gibi Burdur da da yerel seçimlere aday çıkarıyor. MHP İl Başkanı Hikmet Ökte ile görüştüm. Adayımız olacak ancak şimdiden isim vermem doğru olmaz dedi.

Bizde her zamanki gibi derin kulis yaparak aday adaylarının isimlerini öğrenip, tabandaki güçlerini yokladık.

 

Ocak Başkanı Ayhan Mete, Merkez İlçe Başkanı Salih Özparlak, geçmiş dönem 3. sıra milletvekili adayı Murat Arık, Türk Sağlık Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yiğit, Nadir Özcan, Kamu Sen İl Başkanı ve Türk Eğitim Sen Başkanı Orhan Akın ve Sürpriz aday Mustafa Taştekin’in adı geçiyor.

 

Sendikacılar aday değil

 

Adı geçenler arasında 3 ismin öne çıktığı gözleniyor. MHP tabanı Geçmiş dönem Burdur Belediye Başkanı adayı olan Orhan Akın güçlü isimlerden. Akın’ın yakın çevresine “ ben partiye olan görevimi geçmişte yaptım  bu dönem aday olmayacağım “ dediği öğrenildi.

Türk Sağlık Sen’den Mustafa Yiğit bana göre aday olmaz Burdur Şube Başkanı iken Bahçelinin isteği ile Genel Merkeze gitti.

 

MHP’de Taştekin Bombası

 

MHP’ de en sürpriz isim ise Ak Partinin sevilen ismi Mustafa Taştekin oldu. MHP’den Taştekin’e teklif gittiğini birçok yerden doğruladım. Taştekin’in bu teklife nasıl bir cevap vereceğini önümüzdeki süreçte göreceğiz.

 

Bucak dosyası yolda

 

Değerli okuyucularım dikkatinizi çektiği gibi yerel seçim kulislerini her bölgede ve parti tabanında yoklamaya devam ediyoruz. Önümüzdeki yazı Bucak ilçesine doğru olacak. Burdur siyasetinde önemli bir yeri olan Bucak’ı hep birlikte irdeleyeceğiz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Dikkenar

10 Mayıs 2015 Pazar 06:55

Enerji Bakanı Özellikle Seçim dönemine denk getirilen Okul açılışları için Burdur'a gelmiş, Okulu açacak birileri mutlaka bulunurdu, Bakanın SOMA, ERMENEK ve Ülkemiz madenlerindeki İş güvenliği, çağdaş işletim sistemleri üzerine kafa yorması, Ülkeyi tüm gün karanlığa gömen Elektrik kesintisinin sebebi ve hatta Seçim günü türeyen Trafo kedilerine karşı tedbirler üzerine çalışması daha uygun olurdu. / Kocaeli Körfez geçişi köprü inşaatındaki çekme halatı kopunca sorumluluğu kendinde gören Japon Mühendisi de rahmetle anıyorum...

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

GENELGE GÖNDERİLDİ

GENELGE GÖNDERİLDİ