Realtime website statisticsRealtime website statistics

13 Aralık 2018 Perşembe

  • 5,351 TL
  • 6,098 TL
  • 214,80 TL
  • 90.051

Burdur İyi Parti Teşkilatı Vitrine Çıktı

Burdur İyi Parti Teşkilatı Vitrine Çıktı

Başkan Kurt, İyi Olacağına İnanan Herkes Burada

24 Şubat 2018 Cumartesi 20:49 SİYASET

 

İyi Parti Burdur Teşkilatı bugün tam kadro il, ilçe yönetimleri ve başkanları ile il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyeleri basın karşısına geçti. Başkan Osman Kurt’un gövde gösterisine dönüşen basın buluşmasında  ‘Burdur ve Türkiye iyi olacak’ diyerek sözlerine başlayan Genç Başkan, iddialı cümleler kurarak yerel seçimlerden, Burdur gündemine kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.  İyi Parti Burdur İl Başkanlığının kongresi ise 4 Mart 2018 Pazar günü Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Salonunda saat 12.00’de yapılacak.

Burdur’un en iyi yönetimini kurduk

Burdur ilçe başkanlarını tek tek basınla tanıştıran Başkan Osman Kurt, Burdur il ve ilçe yöneticilerinin önemine değindi. Birbirine zıt siyaset yapan birçok Burdurlu arkadaşımız inandıkları için İyi Parti çatısı altında bir araya geldi diyen Başkan Kurt, “Bu arkadaşlarımız inandıkları ve güvendikleri için İyi Parti çatısı adlında bir araya geldi. Hiç kimse gidişattan memnun değil” dedi.  Burdur’un en iyi yönetimini oluşturduklarının altını çizen Kurt, “CHP ve Ak Parti yönetim listelerini doldurmakta zorlanırken biz, İl yönetimine 40, merkez ilçe yönetimine 27 kişi yazdık.  Bu arkadaşlarımız da Burdur’un sevilen ve saygın kişilerinden oluşuyor” dedi.

Bize bir makam aracı yeter

Son günlerde gündemde geniş yer tutan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in yeni makam aracı hakkında da  konuşan Başkan Kurt, “Başkanın makam aracı sayısının azaltılacağını düşünüyorum.  4-5 tane makam arabasıyla memlekette gezeceğini de zannetmiyorum” dedi. Başkan Kurt, Ali Orkun Ercengiz’in hata yaptığını söyleyerek, “Daha önce duyursaydı, ‘ihtiyacım var, yeni araba alıyorum, eski arabaları satıp değerlendireceğiz’  deseydi bugün bunlar yaşanmazdı” dedi. Başkan Kurt, Biz Belediyeyi aldığımızda bir tane makam aracı kalır, gerisi gider dedi.

Samimi değiller!..

Şeker Fabrikası ile ilgili samimiyetsizlik vurgusu yapan İyi Parti İl Başkanı Osman Kurt, özelleştirmenin ve satışın oldu bittiye getirildiğini söyledi. Özelleştirmeye karşı değiliz diyen Kurt, devletin bazı kurumları satılamaz ve ayrı bir önem arz eder dedi. Satış şartnamesini henüz görmedik ve içeriğini bilmiyoruz diyen Kurt, eğer satılacaksa da en az 20 yıl faaliyetlerini sürdürmesi gerekiyor dedi. Yıllar önce özelleştirilen Et ve süt kurumundan tecrübeliyiz diyen Kurt, buranın çalıştırılmadığını ve sonra satıldığını hatırlattı. Şeker fabrikasının da kaderinin aynı olmasından çekindiğini söyleyen Başkan Kurt, Burdur’daki temsilcilerin de samimi olmadıklarının altını çizdi.

Yerel seçimlerde iddialıyız!..

Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili de konuşan Başkan Osman Kurt, iddiasını tüm basınla paylaştı. İlçelerde güçlü bir yönetim ve etkili başkanlara sahip olduklarını dile getiren Başkan Kurt,  yapılacak olan yerel seçimlerde Burdur Merkez dahil olmak üzere İyi Parti’nin ilçelerde de büyük başarı elde edeceğini söyledi.  Burdur ile ilgili yapılacakları sıralayan Başkan Kurt Üniversite-Burdur  konusunun özellikle üzerinde durdu. Kampüs içerisindeki yapılaşmaya ve açılan işyerlerine değinen Kurt, yakında öğrenci  hem bu sebepten hem de ulaşım sıkıntısından dolayı şehre inmeyecek dedi.  Kurt, öncelikli hedef öğrenciyi şehre indirecek somut adımlar atmak dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Şeker Fabrikası İçin Bir Araya Geldiler

Şeker Fabrikası İçin Bir Araya Geldiler