Realtime website statisticsRealtime website statistics

13 Aralık 2018 Perşembe

  • 5,348 TL
  • 6,094 TL
  • 214,80 TL
  • 90.051

Burdur İyi Parti İl Kongresi Şölen Havasında Yapıldı

Burdur İyi Parti İl Kongresi Şölen Havasında Yapıldı

Kongreye Başkan Kurt'un Konuşması Damga Vurdu

04 Mart 2018 Pazar 18:07 SİYASET

Burdur İyi Parti 1. Olağan İl Kongresi ilçe teşkilatlarının ve çok sayıda partili ile vatandaşların katılımı ile Burdur Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşti. Sivil Toplum kuruluş başkanlarının da misafir olarak katıldığı kongre şölen havasında gerçekleşti. Divan Kurulu, gelen öneriye göre; Divan Başkanı 25. Dönem MHP Burdur Milletvekili Alpaslan Ahmet Dursun, Divan Başkan yardımcısı İbrahim Sakızcı, Katip Üyeler de Tülay May, Ayben Deveci ve Yıldız Keleş’ten oluştu. Başkan Kurt’un yaptığı konuşma salonda büyük alkış alırken, herkesi kucaklayan hitabı, şeker fabrikası çıkışı güne damgasını vurdu.

 

Halk Oyunlarından Şık Hareketler

İl Kongresi öncesinde halk oyunları ekibinin folklor gösterisi dikkat çeken bir harekete imza attılar. Folklor sonunda ekipten bir genç Türk Bayrağını dalgalandırdığı esnada bir başka halk oyununu oynadan kişi Türk Bayrağını öperek İl Başkanı Osman Kurt’a takdim etti. Başkan Kurt’ta bayrağı öperek geri iade etti.

 

Kurt’tan örnek birliktelik konuşması               

     

Geçmişin efsane siyasi liderlerini tek tek sayarak birlikteliğe en güzel örneği veren Başkan Kurt, “Biz farklı siyasi kulvarlardan geliyoruz. Örnek ben, benim siyasi liderim Alpraslan Türkeş, bir diğer arkadaşımın Rahmetli Süleyman Demirel, bir diğer arkadaşımızın Bülent Ecevit, bir diğerinin Rahmetli Erbakan, bir başkasının Turgut Özal, bir başkasının Muhsin Yazıcıoğlu, bir diğeri diyebilir zamanında bir adsız vardı, diğeri de Denizler ölmez diyebilir” dedi ve biz gömleğimizi çıkarmadıklarını söyledi ve bizim üzerimizde vatan severlik ceketi var dedi. Kurt, bizim tek ve ortak liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür dedi.

 

Şeker Fabrikası kimi rahatsız etti

 

Şeker fabrikasına da değinen Başkan Kurt, iktidara sordu, “dünya pazarında şeker üretimive kalitesinde dünyanın 5.sırasındayız. Bu kadar iyi performans gösterdiğimiz bir dal yok. Kimleri rahatsız etmiş olabilirde satışa çıkarılıyor” dedi.

Şeker fabrikasının 5 yıl süresi ile ilgili de çekincelerini aktaran Başkan Kurt, özellikle arsa konusundaki peşkeş ısrarını sürdürdü. Şeker fabrikalarından binlerce çiftçi ile nakliyeciler ve Burdur esnafı ekmek yiyor diyerek, “Şeker Fabrikası için yeni bir yönetim şekli oluşturularak, revizyonunun yapılması ile daha fazla kar edeceğine inanıyoruz. Umarım özelleştirme yanlışından biran önce vaz geçerler” dedi.

 

Özellikle kadın ve gençlere teşekkür etti

 

Partinin kuruluşundan bugüne kadar destek olanlara teşekkür eden Başkan Kurt, özellikle iki kesime özellikle  teşekkür etme istiyorum,  kadınlarımıza ve gençlerimize dedi. Siyaset dilini güzelleştireceğiz diye yola çıktık diyen Kurt, “Onlarda iyi olacak,onların tek korkusu iktidarı kaybetmek. Partimizin ismi çok anlamlı bir şekilde konuldu. Bu parti herkese hayırlar getirecek” dedi.

 

Bize Emredildiği gibi dost doğru olacağız

 

Ülkemizin ve Burdurumuzun üzerindeki kara bulutları hep beraber kaldıracağız diyen Başkan Kurt, fakirliği, işsizliği korkuyu ve baskıyı hep birlikte kaldıracağız diyerek, “Biz herkesi kucaklayan ve ötekileştirmeyen partiyiz. İyinin en önemli anlamlarından biri de doğru olan^demektir. Biz doğru insanlarla ve doğru yolu bulanlarla yola çaktık. Biz bize emredildiği gibi dost doğru insanlarız ve daima doğruluk üzere olacağız” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yakup Yıldız, Ecevit Alan ve Nurettin Korkmaz Köy Ziyaretlerinde

Yakup Yıldız, Ecevit Alan ve Nurettin Korkmaz Köy Ziyaretlerinde