24 Haziran 2019 Pazartesi

  • 5,811 TL
  • 6,627 TL
  • 261,08 TL
  • 95.182

Burdur Gölü İçin CHP ve Ak Parti Seferberliği

Burdur Gölü İçin CHP ve Ak Parti Seferberliği

YEREL SEÇİMİN HAMLESİ GÖL MÜ?

24 Eylül 2018 Pazartesi 23:14 SİYASET

Hürriyet Gazetesi’nin “Koca Gölü Öldürdük” manşetinden sonra yerel seçimlerin de yaklaşması ile CHP ve Ak Parti’yi telaş sardı. CHP’li Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz dikkat çekmek adına 5 yıldır verilen konserler üzerinden hareket ederek siyaset ve politika geliştirirken, Ak Parti Burdur teşkilatı da karşı savunmayla bugüne kadar yapılanları hem sosyal medya üzerinden hem de medya kanalı ile anlatma telaşına girdi.

Başkan Ercengiz 5 Yıl Sonra Amacımıza Ulaştık

5 yıl boyunca verilen konser ve etkinliklerin neticesinde amaca ulaşıldığını sosyal medya hesabından paylaşan Başkan Ercengiz ulusal medyanın dikkatini çekmeyi başardık dedi. Özçelik’in gölü korumak adına “hep birlikte” diye başlayan basın açıklamasını da ‘işbirliği kültürünü nihayet hatırlattık’ olarak yorumlayan Başkan Ercengiz, bu kadar gürültü ve patırtı olmasıydı yine “ el ele” diyenlerin olmayacağını ifade etti.   

Sosyal medya hesapları üzerinden açıklamalarını sürdüren Başkan Ercengiz, Ak Parti İl Başkanı Mengi’nin Burdur Gölü için yapılanları anlatmasına da atıfta bulunarak yapılanları kasaba siyaseti ve sulandırmak olarak yorumladı. Ciddi bir şeyler yapalım diyen Başkan Ercengiz “istediğiniz zaman kapımız açık orada burada basın açıklaması peşinde koşmayın gelin ciddi ciddi konuşalım” dedi.

CHP İl Başkanı Akbulut Siyasetten Uzak

Eylem Planı Talep Etti

CHP İl Başkanı İzzet Akbulut’ta gündemle alakalı olarak yapılan etkinliklerle unutulan Burdur Gölü’nün yeniden halkla buluşturulduğunu ifade etti. Hep birlikte bir eylem planının hayata geçirilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Akbulut, “Burdur Belediyesi öncülüğünde siyaset gözetmeksizin bir heyet oluşturulmasını ve bu heyetin topyekün hükümeti,Orman ve Su işleri bakanlığını yapılan eylem planlarının artık eyleme geçirmesi için zorlamasını talep ediyorum” dedi.

 Ak Partili Vekil Uğur;

Herkes elini taşın altına koysun…

Ak Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, Ak Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık ve yönetciler bugün Burdur Gölü Kenarında bir araya gelerek Burdur’un gündemine oturan göl ile ilgili yeniden açıklama yaptılar.

Ak Partili Vekil Yasin Uğur göldeki buharlaşma ve besleyen kaynakların yetersizliği gibi konularda problemler ortaya çıktığını ifade ederek göl ile ilgili neler yapılabilir değerlendirmek gerekiyor dedi.

Göl konusunu kendilerine dert edindiklerini ve önemsediklerini ifade eden Uğur, göl kenarına yapılan havuzları ve çalışma prensiplerini, vahşi sulama ve sondajın göle etkilerini anlattı. Biyolojik arıtma ile ilgili de projenin onaylandığının altını çizerek arıtılan suyun göle salınabileceğini, bunun yanında Eldere suyunun da yetkili mercilerle görüşülerek kışın gölü beslenmesinin sağlanacağını söyledi.

 Uğur konuşmasının sonunda Burdur Gölü’nü gündemde tutmaya devam edeceklerini ve korumak adına ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Uğur, bundan sonraki süreçte gölü kurtarmak için yapılan tüm projelerin takipçisi olacağız dedi ve herkes elini taşın altına koysun dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bucak'ta Seri Açılışlarla Hizmetler Vatandaşla Buluştu...

Bucak'ta Seri Açılışlarla Hizmetler Vatandaşla Buluştu...