20 Mart 2019 Çarşamba

  • 5,421 TL
  • 6,198 TL
  • 230,37 TL
  • 103.310

Burdur CHP'de Moraller Bozuk

Burdur CHP'de Moraller Bozuk

Sönük Geçen İl Danışma ve Başvuru Fiyaskosu

29 Ekim 2018 Pazartesi 18:56 SİYASET

Yaklaşan yerel seçimler öncesi hafta sonu Burdur CHP İl Örgütü genişletilmiş İl Danışma Toplantısı yaptı. Ancak yapılan toplantıya CHP'nin İlçe örgütleri ile seçilmişlerin ve  merkez üyelerin ilgisizliği moralleri bozdu.

 

Yerel seçim öncesi adaylıkların ve seçim sürecinin görüşüleceği toplantıya karşı tabanın ilgisiz kalması, bir süredir dillendirilen sıkıntıları da gözler önüne serdi.  Özellikle Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz uzun süredir il ve ilçe yönetimlerine müdahalesi, bugüne kadar tabana karşı tutum ve tavrı, hem il danışma kurulu toplantısına, hem de belediye meclis adaylıklarına ilgisizlik olarak yansıdı.

 

 

2014 yerel seçimlerinde 44 kişinin belediye meclis üyeliği için başvurması, o dönemde CHP'nin  kazanmak için hırsının göstergesi olmuştu. Ancak şuan gelinen noktada Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in "BEN BELİRLERİM" şeklindeki tutum ve çıkışı ile geçmişte yola çıktığı arkadaşlarıyla şuan kanlı bıçaklı hale gelmesi, belediye meclisi için başvuru sayısının 12'de kalmasına neden oldu.

 

2004 yılında yakalanan heyecan ve hırstan eserin kalmadığı gözlemlenen yeni dönem seçimlerinde, Ali Orkun Ercengiz'in en büyük sıkıntısının ekip olacağı konuşuluyor. Onu Başkanlığa getiren ekiple süreç içerisinde düşmanlığa varan problemlerin yaşanması, bunun yanında tabanın beklentilerine cevap verememesi ve meydana gelen kopuklukta bir başka sorun olarak ortaya çıkıyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTI

İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTI