31 Mayıs 2020 Pazar

Burdur Belediyesi Şirketleri Denetlensin İsteği Kabul Edilmedi

Burdur Belediyesi Şirketleri Denetlensin İsteği Kabul Edilmedi

BAŞKANA BAĞLILIK BÖYLE OLUR

27 Haziran 2019 Perşembe 12:31 SİYASET

Birlik ve Beraberliğin gücüne bir örnek Burdur Belediye Meclisinde görüldü. CHP'li Belediye Meclis Üyeleri, Ak Partili üyelerin 'Şirketlerin denetlenmesi için, her partiden bir üye ile komisyon kurulsun' isteğini ret etti. Alınan karar şirket hesaplarında bir şaibe mi var, yoksa siyasi bir karar mıdır bilinmez ancak, Başkan Ali Orkun Ercengiz'e rahat bir nefes aldıracak karara imza atıldığı izlenimi veriyor.

Ak Partili Belediye Meclis üyeleri Fatıma Küçükkaplan, Mehmet İzgi, Cihat Çavuşoğlu, Cennet Özalp Tanrıöver, Hamit Gören, Adem Çakıcı, Yunus Taşkesen, Hüseyin Büyükkeleş ve Uğur Şen Nisan ayı içerisinde "2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 yıllarında her yıl zarar eden Belediye şirketlerinin neden zarar ettiğinin hem yeni meclise, hem de Burdur kamuoyuna anlatılması gerektiğinden, her partiden bir üyenin olduğu araştırma komisyonu kurularak, şirketlerin bilançolarının ayrıntılı araştırılarak, meclise ve kamuoyuna sunulması konusunda" görüşme yapılması talep edildi.

Yapılan oylamada ise " Belediye şirketlerinin araştırılması için, her partiden bir üyenin olduğu araştırma komisyonu  kurulması ve genel görüşme yapılması", meclis üyeleri Uğur Şen, Mehmet İzgi, Cihat Çavuşoğlu, Fatıma Küçükkaplan, Hüseyin Büyükkeleş, Cennet özalp Tantıöver, Adem Çakıcı, Hamit Gören ve Yunus Taşkesin'in  kabul oylarına karşılık, oy çokluğu ile reddine karar verildi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BURDUR CHP İL ÖRGÜTÜNDEN ZAFER KUTLAMASI

BURDUR CHP İL ÖRGÜTÜNDEN ZAFER KUTLAMASI