02 Haziran 2020 Salı

BURDUR BELEDİYESİ EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI

BURDUR BELEDİYESİ EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI

DALGA GEÇER VE HAD BİLDİRİR GİBİ...

03 Ekim 2019 Perşembe 16:52 SİYASET

Burdur Belediye Meclisi Ekim Ayı toplantısında yine Ali Orkun Ercengiz şov vardı. Önce Ak Partili üyeler ile dalga geçercesine sordukları imar sorularına cevap veren Başkan Ercengiz son postasını da meclise getirilen gündem konusundan verdi.

Başkan Ercengiz Ak Partili üyelere bundan sonra meclise sunacakları ek gündem maddelerini birgün öncesinden Grup olarak belediyeye vermelerini istedi. Başkan Ercengiz, mecliste belirleme yetkisinin Belediye Başkanının yetkisinde olduğunu söyleyerek, bu durumu suistimal etmeyin dedi.

Şimdi ise gözler Ak Parti Belediye Meclis gurubunda. Başkan Ercengiz'in de dediği gibi sunacakları ek gündem maddelerini  bundan sonra bir gün önce hazır edip belediyeye teslim edecekler mi?

İMAR ÇIKIŞLARINI ELİNE YÜZÜNE BULAŞTIRDILAR                                                      

Ak Parti Grubu, ek gündem maddesinde yaşanan Depremler sonrası Burdur Belediyesi'nin deprem hazırlıklarını sormak istedi. Bunun yanında  Ercengiz'in Seçim Vaadi olan "Kentsel Dönüşüm, Rantsal Dönüşümdür" sözünü hatırlatan Grup,  Ercengiz'in o dönem "Biz Kentsel Değişim Yapacağız" sözüne istinaden 5 yıl içinde hiçbir şey yapılamadığını söyledi. Tüm bunlardan yola çarak  'mahalle imar planlarının yapılarak riskli konutların kentsel dönüşümüne başlanmasını' istediler ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz aşağıda bulunan videodaki cevabı verdi:

 

 

 

Deprem Hassasiyetlerini İmar Affından Vurdu

Ak Parti'nin 2018 yılında çıkartığı ve 10 milyon vatandaşın faydalandığı imar yasasından da Ak Partili Gruba yüklenen Başkan Ali Orkun Ercengiz, "Deprem konusunda bu kadar hassassanız eğir, İmar barışı konusunda da basın açıklaması yaparsanız bizi mutlu edersiniz" dedi. ^

Bütün Usulsüzlükler Yasayla Kurtarıldı

Usulsüz imar yapılaşmaları ile ilgili 5 yıl boyunca mücadele verdiklerini söyleyen Başkan Ercengiz, "5 yıl boyunca yurttaşın usulsüz imar yapılarına görevimiz gereği gerekli müdahaleleri yaparak gerektiğini cezalar kestik. Vatandaşın bu usulsüzlüklerine izin vermemek için gayret içerisinde olduk. Ama bir imar barışı konunu ile bütün usulsüzlüler bir yasa çerçevesinde yasaya bağlanmış durumda" dedi ve  Ak Parti grubunu samimiyete davet etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Business to business

03 Ekim 2019 Perşembe 23:28

Siradan bir bolum adamin yetkisi var zaten ak parti grubu etkin bir muhalif olmus olsaydi el atacak cok sey vardi gormuyorlar el atacak cok sey vardi atmiyorlar eee alim yapmadi eee alim yaptirmadi beni guldurmeyin lutfen. Olur gider kafaniza takmayin bak ben yasiyorum kafama takiyormuyum hayir neden KAFAM RAHAT AGA #))

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

DOYASIYA COŞTULAR

DOYASIYA COŞTULAR