24 Haziran 2019 Pazartesi

  • 5,811 TL
  • 6,627 TL
  • 261,08 TL
  • 95.182

Burdur Atık su Arıtma Tesisinde Soru İşaretleri

Burdur Atık su Arıtma Tesisinde Soru İşaretleri

ORTADA BİR BECERİKSİZLİK Mİ VAR...

25 Eylül 2018 Salı 14:40 SİYASET

Gölün kurtarılması tartışmalarının ardından Burdur Atık Su Arıtma Tesisi ile ilgili olarak Ak Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur'un toplantı esnasında "Para hazır bekliyor ve proje için belediye bekleniyor" ifadelerine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'den jet yanıt geldi.

Başkan Ercengiz kendilerinin bu konuda tüm hazırlıklarının tam olduğunu ve Haziran 2016'da imzayı bizzat kendisinin attığını söyledi ve devamında yaşanan problemin kendisinde olmadığını İlk Bank ve Avrupa Yatırım Bankası arasındaki uyuşmazlık yüzünden projenin başlatılamadığını ifade etti.  Ercengiz ayrıca bu konu ile ilgili Özçelik'ten ricada bulunduğunu ancak bir sonuca ulaşılamadığını söyledi.

Projede Süreç Böyle İşledi!..

13 Haziran 2016 Yılında Burdur Atık Su Arıtma Tesis Projesi için İller Bankası ile Avrupa Yatırım Bankası Arasında 11 milyon 500 bin avro tutarında kredi anlaşması imzalandı.

Avrupa Yatırım Bankası projede bazı değişiklikler isteyerek revizyon yapıldı ve bunun neticesinde Burdur Belediyesi ve İller Bankası arasında 9 Haziran 2018 tarihinde anlaşma revize edilerek yeniden imzalandı.

Tüm bunların neticesinde ise projenin hazırlanarak ihale aşamasına getirilmesi Burdur Belediyesinin teknik personeli ve Başkan'ın elinde. Projenin ihale aşamasının tamamlanmasının ardından uluslararası ihaleye çıkacak.

Belediye'nin Projeyi Tamamlaması Bekleniyor

Edinilen bilgilere göre paranın halen İller bankası hesabında bekletildiği, imzaların hazır olduğu, artık işin sürecinin tamamlanabilmesi için projenin hazırlanarak ihale aşamasına gelmesindeki sorumluluğun ise tamamen Belediyede olduğu ifade ediliyor. Hal böyle olunca gözler Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'e ile teknik personeline dönüyor ve projenin hazırlanmasında zaaf ve tecrübesizlik mi var sorusunu akıllar getiriyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Ercengiz, halk pazarında aşure dağıttı

Başkan Ercengiz, halk pazarında aşure dağıttı