22 Ocak 2019 Salı

  • 5,320 TL
  • 6,052 TL
  • 220,16 TL
  • 97.955

Burdur Ak Parti Yangın Yeri

Burdur Ak Parti Yangın Yeri

İŞTE O İDDİALAR VE BELGE!..

12 Mayıs 2018 Cumartesi 18:49 SİYASET

Dünden buyana Burdur Ak Partide krize neden olan ve ilçe başkanlarına zorla imza attırıldığı iddia edilen belge ortaya çıktı. Gerçek olup olmadığı tartışma konusu olan belge ile ilgili taraflardan ne açıklama geldi ne de konu ile ilgili konuşan var. Ama edinilen bilgilere göre aday adaylarının İl Başkanına ulaşmaya çalıştığı fakat ulaşamadığı, zorla imza attığı iddia edilen İlçe Başkanlarının da konuyu hem aday adaylarına hem de genel merkeze ilettikleri bir diğer iddia.

 

Seçime günler kala Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve Milletvekili Aday Adayı olan Bucak Eski ilçe başkanı Kadir Yaman’ı milletvekili görmek isteriz diyerek zorla imza toplatılması ile ilgili belge gündeme düştü ancak ne ilçe başkanları, ne de il ve ilçe başkanları konu ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Tarafsızlığa gölge düşüyor diyerek aday adaylarının da tepki gösterdiği konu ile ilgili iddalar ise şu şekilde,

Ak Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ile birlikte parti il başkan yardımcıları Turan Yurduşen, Mehmet İzgi, Kaya Çelik ve Güner Aslan ilçe başkanlarından Bayram Özçelik ve Kadir Yaman için ‘milletvekili adayı görmek istiyoruz’ diyerek zorla imza aldıkları ve bu alınan belgeleri de genel merkeze sunacakları iddia edildi.

İmzalanan belgeye bakıldığında ise İl Başkanı Volkan Mengi, Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci ve Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yağcı'nın imzaları görünüyor. Alt tarafında ise Gölhisar, Tefenni, Çavdır, Karamanlı, Kemer ve Yeşilova ilçe başkanlarının imzası bulunuyor. Geriye kalan Bucak, Ağlasun, Altınyayla, Çeltikçi ile beldeler Kızılkaya, Kocaaliler ve Söğüt’ün imzaları bulunmuyor. Bir diğer idda ise 4 ilçe başkanının belgeyi gönüllü olarak imzaladığı 2 tanesinin tehditle imzaladığı diğerlerinin ise görüşmeye gelmedikleri veya çağrılmadıkları konuşulanlar arasında.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

O şimdi milletvekili

14 Mayıs 2018 Pazartesi 07:59

FETÖ'nün siyasi ayağına ne zaman sıra gelecek

pala remzi

12 Mayıs 2018 Cumartesi 22:36

Yarın başka birileri milletvekili adayı olarak açıklanırsa şutlanma fermanlarını imzalamışlar

Akbıyıklı Ferit

12 Mayıs 2018 Cumartesi 22:34

ne olmuş kardeşim imzalamışlarsa.. teşkilatın vekil olarak görmek istediği kişiye destek vermesi kadar doğal bir şey mi var... hem kim kime zorla bişey imzalatır ki

Bıcaklı

12 Mayıs 2018 Cumartesi 21:04

ŞU bel****i Doğru düzgün yayımlasanıza. Bir haber yapıyorsunuz “işte belge” diyorsunuz ama bel****i küçücük, okunmayacak bir şekilde paylaşıyorsunuz.

sıradan biri

12 Mayıs 2018 Cumartesi 19:36

e normal koltukta olmak istiyorsa yalakalık yapacaklar imzada toplarlar tehditte ederler demokrası olmayan bir partide herşey olur şaşırdık mı hayır tamam o zaman bu iş bitmiştir burdur da :))

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kadir Koç'un Paylaşımı CHP'yi Gerdi

Kadir Koç'un Paylaşımı CHP'yi Gerdi