20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,745 TL
  • 5,497 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
SON DAKİKA

BURDUR AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI MUHTEMEL ADAYLARI

BURDUR AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI MUHTEMEL ADAYLARI

BURDUR AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI MUHTEMEL ADAYLARI

10 Eylül 2017 Pazar 21:57 SİYASET

Ak Parti Burdur İl yönetimi Şubat ayında kongre sürecini tamamlayacak. AK Parti Genel Merkezi, 2019 yerel seçimlerinde ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de çalışacak olan bu yeni kadronun kim tarafından yönetileceğine dair karar aşamasında. Genel merkezde Burdur’da pekte konuşulmayan bir partilinin adı da geçiyor. Burdur’da ise bu göreve talip olan ya da adı geçen birçok isim var. Ak Parti İl Başkanlığı’na talip olanlarda şimdilerde gerek Burdur’da, gerekse de Ankara’da kulis çalışmalarını sürdürüyor.  Deyim yerindeyse  İl Başkanlığı ile ilgili olarak herkes işaret bekliyor.

İşte o kulvardaki son durum:

Süleyman Faki:  Milletvekilleri kendisini istemese de “ben kimsenin değil partimin ve Burdurun adayıyım” diyerek yeniden adıyım dedi. Buna göre çalışıyor. Genel Merkez görev tevdi ederse, yola devam edeceğini her fırsatta ifade ediyor.

Volkan Mengi: Güçlü bir lobisi var. Genel merkezde de tanınıyor. Partinin kanaat önderlerinin de yakın takibinde. Ama o da sessiz. Beklemede. İşareti alırsa, harekete geçecek. Başkan adayları arasında bir adım öndeki tek kişi.

Deniz Kurt: Burdur’da sevilen bir işadamı. Parti tabanının sevdiği ve tuttuğu bir isim. Beklemede. Ben adayım demedi. Aday olması için kapısı çalındı. Siyasi fair play ruhuna uygun hareket ediyor. Biz partimizin neferiyiz diyerek, konu ile ilgili yetkili tek adres olarak genel merkezimizi gösteriyor.

Mehmet Kaya: Kapısı çalında. Parti kulislerinde küskünler olarak  adlandırılanlar tarafından adayı olması için nabzı yoklandı. İş dünyasındaki hızlı yükselişini siyaset arenasında da devam ettirmek istiyor. Parti için hazır kıta. Sevilen bir isim. O da beklemede…

Mehmet Alp: Son günlerde il başkanlığı için gerek Burdur’da gerek parti genel merkezinde konuşulan mevcut isimlerin dışında bir isim gündeme bomba gibi düştü. O da Burdur’da 2 dönem milletvekilliği görevini yaptıktan sonra 3. dönem seçilemeyen Mehmet Alp. Toparlayıcı bir isim olarak görülen Mehmet Alp şimdilerde il başkanlığı için gerek Burdur’da gerek Ankara’da tartışılan, konuşulan bir isim.

İbrahim Ekici: Parti eğer fabrika ayarlarına dönecekse, Ekici ile dönsün diyenlerin adayı. Görev verilirse hazırım diyor. Ama Burdur artık Ekici’nin il başkanlığı yaptığı koşullarında değil. Parti büyüdü, kuşak değişti.

Muzaffer Bağcı: İl Genel Başkanlığı gücünü de arkasına alarak “görevden kaçmam fakat yarışa da girmem’ diyor. Sessiz ama derinden çalışmalarını sürdürüyor.

Osman Karakaya: Bir diğer en önemli isim de Ak Parti eski il başkanı, eski il genel meclis başkanı, meclis üyeliği gibi görevlerde bulunmuş ve bugüne kadar talip olduğu birçok görevin kendisine verilmemesine rağmen hiçbir zaman partisine küsmemiş ve çalışmalarına aynı şevk ile devam etmiş olan Osman Karakaya var. Karakaya’nın ismi de il başkanlığına adayı belirleyecek heyetin ajandasında  duruyor. 

Sebahattin Akkaya: Burdur eski Belediye Başkanı olan Akkaya herkes tarafından sevilen bir isim. Duruşu ve kişiliği ile Burdur’da, kendi karşısında yer alanlara bile sevgi ve saygıyla yaklaştığı biliniyor. Belediye başkanlığını kazanamasa bile Partiye küsmeyerek çalışmalarına devam etti. İl başkanlığı için adı geçiyor.

Bu isimlerin yanında Ankara’da tanınan ve sevilen Bucak’ta Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde görev yapan bir öğretim görevlisinin de Genel Merkezde adı geçiyor.

Bakalım, Ak Parti Genel Merkezi, Burdur İl Başkan adayının kim olacağına karar verilecek. Burdur’da Ak Parti’nin yeni il başkanı kim olacak. Hep birlikte göreceğiz.

İletişim için: golgekalem15@gmail.com

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

DERYA

12 Eylül 2017 Salı 08:51

UMARIM SAYIN EKİCİ OLUR. SEBAHATTİN BEYİN HALA ISRARI DA ANLAŞILIR GİBİ DEĞİL.

Ali İhsan Bekar

11 Eylül 2017 Pazartesi 09:31

Muzaffer Bağcı eğer aday olmak isterse %70-80 aralığında kuvvetle muhtemel olur.

Gerçekçi

11 Eylül 2017 Pazartesi 09:06

Biri yitsin biri bulunmasın.Ülke can çekişiyor.Bunlar hala şov peşinde.....

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Burdur'da Feci Motorsiklet Kazası

Burdur'da Feci Motorsiklet Kazası