20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,745 TL
  • 5,497 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
SON DAKİKA

Bucak'ta Özlenen Tablo!...

Bucak'ta Özlenen Tablo!...

Şengül Bucak'ta Yeni Bir Sayfa Açtı, Artık Siyasi Huzur ve Güven Var...

14 Ağustos 2017 Pazartesi 15:07 SİYASET

Bir süredir çalışmaların ve projelerin durduğu, Ak Partili vekillerin çok yan yana gelmediği, siyasi gerginliğin hat safhada olduğu, Bucak'ta artık normale dönüldü. Geçtiğimiz aylarda genel merkezce Ak Parti Bucak İlçe Başkanlığına getirilen Adem Şengül'ün  çabaları sonuç verdi ve artık Bucak'ta siyasi huzur ve güven yeniden inşaa ediliyor.  Bunun en büyük göstergesi ise yeniden hız kazanan projeler, en önemlisi de Ak Partili iki milletvekili Özçelik ve Petek'in İlçe Başkanı Şengül'le olan ziyaret görüntüleri.

 

Yeni Bir sayfa açtı

 

Uzun süredir siyasi çekişmelerin ve ayrılıkların yaşandığı Bucak'ta, yeni yönetimi ve yaklaşım tarzı ile temiz bir sayfa açan Adem Şengül'ün bu girişimleri meyvelerini de vermeye başladı. Hafta sonu ziyaret ve etkinliklerinde Ak Parti'nin iki milletvekili Petek ve Özçelik'le birlikte görüntü veren Şengül ve yönetimi sık sık vatandaşlarla ve muhtarlarla da bir araya geliyor.

 

İşte yeniden start alan projeler

 

Bucak Belediyesindeki belirsizlik ve sıkıntılar nedeni ile vatandaşın mağduriyet yaşadığı birçok proje ve , İlçe Başkanı Şengül'ün müdahalesi ile normale dönerek, yeniden rutine döndü.

İşte Bucak'ta yeniden hareket kazanan çalışmalar ve projeler,

- Evlerde Yüzde 60'lar seviyesinde olan doğalgaz kullanımının yıl sonuna kadar yürütülen çalışmalarla yüzde 90'ın üzerine çıkacak.

- Bucak Oğuzhan Sanayi Sitesini doğalgaza kavuşuyor. Çalışmalar tamamlandı ve artık doğalgaz kullanımı başlıyor.

-TOKİ 3. etap çalışmaları bitmek üzere Aralık ayında yer teslimi yapılacak.

- TOKİ 4. etap çalışmalarında arsa devir işlemi yapıldı ve Alaaddin Mahallesi TOKİ çalışmaları başlıyor.

- Barbaros Mahallesi Kırançay Caddesine 3.5 km., Atilla Mahallesi Karanlı Dere Caddesine 1.7 km asfalt çalışması Kurban Bayramı öncesi tamamlanacak.

- Bucak Merkez'de Fatih, Mehmet Akif ve 70 Evler Mahallelerinde sıcak asfalt ile çevre düzenleme çalışmaları başladı ve biten yerler var. Yeni hastane çevresinde ise sıcak asfalt ile çevre düzenlemeleri devam ediyor.

- Yaz okulunda yaklaşık 300 öğrencisi bulunan çocuk ve gençler için Bucak Kent Ormanı yanına Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile uluslararası standartlarda 3 tane tenis kortu yapılacak.

- Bucak Belediyesi şirketi BELPAŞ'a 3. akaryakıt istasyonu kazandırılıyor. Yeni istasyon Bucak Melli Karayolu Şirlek mevkiine yapılacak.

- 50 Bin m2 olarak belirlenen parke ve bordür taşı döşeme hedefi, 100 bin m2'ye çıkarıldı. Merkez ve köylerde çalışmalar hemen start alacak.

- OSB Büyüyor. Yapılan girişimler sonuç verdi, 2500 dönüm civarında arazi OSB'ye kazandırılıyor.

- Bucak Çevreyolu üzerine yapımı devam eden üst geçitler ise ekim ayı içerisinde hizmete geçiyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK’TEN 16. YIL MESAJI

MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK’TEN 16. YIL MESAJI