31 Mayıs 2020 Pazar

BU FIRSAT KAÇMAZ: 5 BİN TL

BU FIRSAT KAÇMAZ: 5 BİN TL

HURDA ARAÇ İNDİRİMİNDE ARTIŞ

12 Haziran 2019 Çarşamba 12:08 SİYASET

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Sipahi , Torba Yasa ile araçlarda hurda indiriminin 10 bin liradan 15 bin liraya çıkarıldığını duyurdu.

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Sipahi , 635 sayılı KHK'da değişiklik yapılmasına dair kanunun Resmi Gazetede yayımlandığını söyledi. Sipahi “Bu kapsamda 16 yaş ve üzerindeki otomobil, panelvan, minibüs, otobüs, kamyonet, kamyon, TIR çekicisi cins araçların ihraç edilmesi veya hurdaya çıkartılmasına bağlı olarak aynı cins yeni bir aracın ilk iktisabında tahakkuk eden ÖTV'nin terkin edilecek üst sınırı 10 bin liradan 15 bin liraya çıkarıldı” dedi.  Başkan Sipahi, ülkemizde hurdaya ayrılması gereken araçların tümünün sanayiye kazandırılabilmesi için hurda teşvikinde artışın önemine dikkat çekerken, geçtiğimiz yıl da 10 bin liraya kadar olan teşvikin artırılmasının şoför esnafı için memnuniyet verici olduğunu aktardı.  

15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ CEZALARI İPTAL

Öte yandan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden kamyonet ve panelvan tipi (Kangoo, Doblo tipi) geçilmesi nedeniyle kesilen cezalar iptal oldu. Başkan Sipahi bu düzenlemeye ilişkin de “Kanun kapsamında cezalara ilişkin açılan davalara yer olmadığına ilişkin karar verilecek ve yargılama giderleri tarafların üzerine bırakılacak, vekalet ücreti talep edilemeyecek. Eğer tebliğ edilen cezalar ödendiyse bugünden itibaren üç ay içinde başvurulması halinde ödemeyi yapan mükellefe iade edilecek” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Feyzioğlu'nu Özür Dilemeye Davet Ettiler

Başkan Feyzioğlu'nu Özür Dilemeye Davet Ettiler