06 Temmuz 2020 Pazartesi

BOMBA15 OLARAK ZORUNLU AÇIKLAMA

BOMBA15 OLARAK ZORUNLU AÇIKLAMA

.

15 Haziran 2020 Pazartesi 12:02 SİYASET

'NEDEN BURDUR BELEDİYESİNİN HABERLERİNE YER VERİLMEDİĞİ' İLE İLGİLİ CEVABIMIZDIR.

Bir süredir Burdur Belediyesine ait faaliyetleri ve çalışmaları içeren haberleri yayınlamadığımız gerekçesi ile okuyucularımızdan uyarılar ve eleştiriler almaya başladık.

Daha önce düzenli olarak faaliyetler haber sitemiz mailine gelirken son zamanlarda gelmediğini tesbit etmiş bulunmaktayız.

Burdur Belediyesinin eski ve yeni mail listesini incelediğimiz de mail adresimizin listeden kaldırıldığını görmüş bulunmaktayız. Takdir kullanan Sayın Başkan Bomba15'e haber akışını engellemiş.

Burdur'da tüm basın kuruluşları Belediye Basın bürosundan gelen resim ve haberleri haber mecralarında yayınlar.  Bugüne kadar Burdur Belediyesi ve Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in tüm haberlerini aynı doğrultuda ayrım yapmadan yayınlamıştık.

Demokrasiyi, bağımsızlığı, adaleti, tarafsızlık ve basın özgürlüğünü savunan bir partinin belediye başkanı tarafından haber alma hakkımızın engellendiği görmek bizleri ziyadesi ile üzmüştür.

Ne olduğuna ve ne yaptığına bakılmaksızın bugüne kadar gözaltına alınan ve hatta tutuklanan tüm gazeteciler için seferber olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerli yöneticilerinin illaki verecek bir cevabı vardır.

Bugüne kadar sırf kendisini eleştiren haberler yaptığımız için yayın kuruluşumuza ve yakın çevremize baskılar kurulmuş olması, diyalogda olduğumuz CHP’li dostlarımıza dahi gözdağı verilmiş olmasını görmezden gelerek, tolere edebilmiştik.

ANCAK

Yapılan bu eylem ne yazık ki BURDUR’DA GÖREV YAPAN DİĞER BASIN KURULUŞLARIMIZA GÖZ DAĞI niteliğindedir.

Bu saatten sonra Burdur Medyasının TARAFSIZLIĞINI zora sokacak bu yanlıştan bir an önce vaz geçilmesi en büyük temennimizdir.

Her gün binlerce kişinin takip ettiği haber sitemizde Burdur Belediyesinin faaliyetlerini görmek öncelikle okuyucularımızın hakkıdır.

ÇOK ÖNEMLİ BİR NOT DAHA;

BURDUR BELEDİYESİ, ALİ ORKUN ERCENGİZ ve ŞİRKETLER ile ilgili BOMBA15 olarak yaptığımız haberlere yönelik bugüne kadar açılmış tek bir DAVA YOKTUR.

Tüm kamuoyuna saygı ve sevgilerimizle,

Selçuk Öçal

 

SON SÖZ BAŞKAN BEYİN BU GÜZEL UYARISI İLE OLSUN...

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

VALİ HASAN ŞILDAK VEDA ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

VALİ HASAN ŞILDAK VEDA ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR