02 Haziran 2020 Salı

Baskılara Dayanamayan Ercengiz Atamayı Durdurdu

Baskılara Dayanamayan Ercengiz Atamayı Durdurdu

Baskılara Dayanamayan Ercengiz Atamayı Durdurdu

12 Eylül 2019 Perşembe 13:23 SİYASET

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Özel Kalem'e istisnai kadrodan atama ile ilgili kamu oyuna bilgi verdi. Ercengiz konuşmasına yine kavgacı siyasetten başlayarak, işsizlik, ekonomik kriz, fakirlik ve vergi altında ezilen yurttaşlarla sürdürdü.

Başkan Ercengiz gereksiz, yanlış ve kamuoyunu yanılmaya yönelik bilgiler dediği olayla ilgili olarakta Burdur İl Teşkilatının genel merkeze yönelik şirin görünme çalıştığını, beceriksizliklerini ört bas etmek için de bu yola başvurduğunu ifade etti.

Baskılara Dayanamadı

Kamuoyundan gelen baskılara direnemeyen başkan Ercengiz, " Geçtiğimiz 5 yıl süre içerisinde tecrübelerinden sıkça faydalandığım bir Milletvekili eşi olmasından öte siyaset üzerine yaptığı akademik çalışmalarda bilgisine güvendiğim bir arkadaşımızdır" dedi Ali Mert Taşçıer'in atama kararını da durdurduğunu açıkladı.

Atamayı Durdurdu            

Partisini ve şahsını gereksiz polemiklere çekmemek için bu karardan vazgeçtiğini söyleyen Başkan Ercengiz, "Burdur kamuoyunu rahatsız ettiğini iddia ettiğiniz Özel Kaleme ataması ile ilgili son noktayı da koymak isterim. Bu konu beni hiçbir şekilde huzursuz etmeyen ancak son günlerde partimizi, Genel başkanımızı ve parti politikalarımızı yıpratmak adına bir çok insanı zan altında bırakan başta Sayın Genel Başkanımız olmak üzere Partimi ve şahsımı gereksiz polemik konularına çekmemek için bugünkü dilekçem ile bu talebimden vazgeçiyorum. Burdur kamuoyuna saygı ile duyuyorum" dedi.

İş yine Mengi'nin Faturalara Geldi

CHP İl Başkanı İzzet Akbulut'un gündeme taşıdığı daire satışı ve karşılığında kesilen faturalar konusunu yeniden hatırlatan Başkan Ercengiz, aynı liyakatlı davranışı AKP heyetinden bekliyorum diyerek, "Bundan sonra İl Başkanımız İzzet Akbulut’un AKP İl Başkanına yöneltmiş olduğu sattığı daireler ile ödediği vergiler ile alakalı olarak soruya cevap almadığımız sürece sorduğunuz hiçbir soruya cevap vermeyeceğimizi bizi çekmek istediğiniz çirkin siyasete alet olmayacağımızı bu polemiklere de girmeyeceğimizi de belirtmek isterim" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Gökay tekin

13 Eylül 2019 Cuma 17:32

Herkes yaptigindan sorumlu kendi yaptigi hatayi kapatabilmek icin niye mengiyi karistiriyorsun sen vergi memuru musun o görevi vergi memurlari yapsin sen hata yapmmamak icin calismalisin baskan

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

ÖMER BÜTÜNER

ÖMER BÜTÜNER "HER TELDEN" KÖŞESİ İLE SİZLERLE OLACAK