18 Eylül 2020 Cuma

Başkan OKAN: Burdur Belediyesi’nin 30 Ağustos kutlamalarında Yolsuzluk istemiyoruz

Başkan OKAN: Burdur Belediyesi’nin 30 Ağustos kutlamalarında Yolsuzluk istemiyoruz

Başkan OKAN: Burdur Belediyesi’nin 30 Ağustos kutlamalarında Yolsuzluk istemiyoruz

28 Ağustos 2020 Cuma 23:15 SİYASET

Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan Burdur Belediyesinin 2019 yılı denetim raporlarında çıkan  hususu kamuoyu ile paylaştı. Burdur belediyesinin 2019 yılında 30 Ağustos zafer bayramı etkinlikleri ile ilgili Detay Ajanstan malzemeli hizmet alımı yapılıp tekliflerinin 2 eylülde düzenlenmesi ile ilgili olarak  kamu ihale yasasına aykırı hareket edilmesini gündeme taşıdı. 

Başkan Okan yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Burdur Belediyesi Denetim Komisyonunda bulunan 3 CHP’li ve 2 AK Partili Meclis üyelerimiz uzun bir çalışma yaparak 2019 Belediye mali verilerini incelemiş ve birçok konuya değinerek Burdur Belediye Meclisine Denetim raporlarını Mayıs ayı olağanüstü Belediye Meclisi toplantısında sunmuşlardır.

 

Özellikle komisyonun karşılaştığı CHP Merkez ilçe yöneticilerinin belediyeye kestiği afaki çiçek faturaları ve canlı yayın faturaları Burdur Kamuoyuna yansımış ve büyük bir tepki çekmişti.

 

Son günlerde ise 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarını suiistimal eden CHP Burdur yönetimi ilk önce kendi kirli çamaşırlarına bakacak ve temizleyecektir. Burdur Belediyesi 2019 Denetim Raporu son sayfası giderler bölümü 6. Maddesinde de görüldüğü üzere CHP ve AK Parti Meclis üyelerinin imzasıyla 30 Ağustos 2019 Zafer Bayramı kutlama harcamalarının Detay Ajans Firmasına 4734 sayılı Kamu ihale kanuna aykırı bir şekilde verildiği tespit edilmiştir. (Teklifler Zafer Bayramında malzemeli hizmet alımı yapıldıktan sonra 2 eylül 2019 tarihinde Burdur Belediyesine verilmiş) Aynı zamanda Detay Ajans Burdur Belediyesinin bir çok Organizasyonunu da yapan firmadır. Anlaşıldığı üzere artık Burdur Belediyesi ihalelerini ve doğrudan temin alımlarını kendilerine Yakın CHP’li Yöneticilerine ve dostlarına korkusuzca, çekinmeden usulüne uygun olmayacak bir şekilde çatır çatır veriyorlar.

 

Kısacası 2019 denetim raporunda olduğu halde Burdur Belediyesi konunun üzerine hiç gitmemiş ve bunun üzerine AK Partili Belediye Meclis üyelerimiz Burdur Valiliğine araştırılması için Denetim Komisyonu raporunu ekleyerek dilekçe ile başvurmuşlardır.

 

Çok değerli Burdur kamuoyu Burdur belediyesinin bütün akçeli işleri CHP yöneticilerine ve CHP’li dostlara peşkeş çekildiği belgelerle gözükmektedir. Bizler Burdur’da temiz siyasette ısrarcı olacağız ve kamuoyumuza da duyurmakla mükellefiz.

Takdir çok kıymetli Burdur Kamuoyunundur.

AK Parti Burdur Merkez ilçe Başkanı Hüseyin OKAN"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÖRENLERLE KUTLANDI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÖRENLERLE KUTLANDI