09 Temmuz 2020 Perşembe

Başkan Mengi'den Zamlara Tepki

Başkan Mengi'den Zamlara Tepki

ZAMLARI GERİ ÇEK, ESKİ FİYATLARLA DEVAM ET

10 Ağustos 2019 Cumartesi 11:28 SİYASET

Ak Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi belediye meclisinde yapılan toplantılar sonrası çıkan zam kararlarına tepki göstererek bir basın açıklaması yaptı. Başkan Mengi Yaptığı açıklamada;

Burdur Belediyesi Ağustos ayı Meclis toplantısı tam 4,5 saat sürerek Burdur Belediyesi Başkanının kendi söylemiyle Laf Cambazlığı yaptığı konulara AK Partili meclis üyelerimiz itiraz ederek en uzun toplantılarından birini gerçekleştirdi. Ama yine de itirazlarımıza rağmen Burdur Belediye Başkanı söylemlerinin aksine Burdurlu Hemşerilerimizi üzecek SUYA VE ŞEHİRİÇİ OTOBÜS FİYATLARINA 2 büyük zam yaptı.

 

5,5 MİLYON ₺ GELİR SAĞLAYAN İÇME SUYUNA %25 ZAM!

Burdur belediyesi su gelirleri içme suyu Komisyonuna verilen bilgiler ışığında Mali müşavir Cihat Çavuşoğlu AK PARTİLİ Meclis Üyemizin yaptığı araştırmada yaklaşık içme Suyundan Burdur Belediyesi yıllık 5.500.000,00₺ gelir elde ettiğini ısrarla söylemesine rağmen insani ihtiyaç olan ama İÇİLEMEYEN İÇME SUYUNA %25 ZAM yaparak BURDURUMUZU ÜZMÜŞTÜR.

 

BÖLGENİN EN PAHALI ŞEHİRİÇİ OTOBÜS ÜCRETİ BURDURDA!

Bölgemizdeki Çevre illerimize baktığımızda şehir içi yol ağımızın az ve kısa olmasına rağmen en yüksek otobüs fiyatı şehrimizde uygulanıyorken buna rağmen yine de zam yapılarak bölgenin EN YÜKSEK ŞEHİRİÇİ OTOBÜS ÜCRETİ REKORUNU kırmaya devam ediyoruz. Otobüs ücreti tablomuzda görüleceği üzere şehir içi öğrenci otobüs ücretleri bölgemizde ortalama 1,75₺ iken bizde 2,25₺’den 2,75₺ çıkmış (kent kart ile 2₺’den 2,5₺’ye) ve her defasında öğrencileri gündeminde düşürmeyen Belediye Başkanı Öğrencilere en büyük Zammı uygulamıştır. Tam bilette indi bindi fiyatı 3₺ yapılmış Kent Kartlı ile de indi bindi 2,5₺ olarak zamlanmıştır.

 

“ZAMLARI GERİ ÇEK ESKİ FİYATLARLA DEVAM ET”

Bu yapılan zamların Burdur halkına yapılmış bir kötülük olduğunu ve bu durumun siyasi parti ayrımı gözetmeksizin tüm vicdanları yaraladığını, açıklamalarında sosyal belediyecilik, halk belediyeciliği gibi klişe olan sözleri kullanan özellikle seçim dönemi dahil, son dönemde diline pelesenk ettiği askeri geçim koşulları ve sözde kriz ortamı diyerek hükümetimizi zedeleyici cümleler kurmasını Belediye Başkanının çoğu söylemlerinde görüyoruz. Son günlerde CHP’li belediye başkanlarının yapmış olduğu indirimlerle (su ve otobüs ücretleri) gündemde kalırken, Burdur belediye başkanı Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş seçmenlerimizi de bu zamlarla beklentileri aksine üzmüştür. Bahane olarak da yakıt fiyatları, bakım giderleri vs. gibi konuları örnek gösteren başkana soruyorum, diğer kendi partili belediye başkanlarınızın yakıtları, bakım giderleri, SGK borçları gibi konular onlarda yok mu? Dün belediye başkanının bir kez daha gördüğümüz gibi sadece yapmış olduğu konu LAF CAMBAZLIĞINDAN ve konudan konuya atlamak, kendi kusurunu başkasına atmaktan başka bir şey değildir. Kamuoyumuzu yapılan zamlar için tepkisini göstermeye davet ederken, yapılan zamların geriye alınarak en azından hiç zam yapılmamasını tekrardan teklif ediyoruz.’’

 

SUYA ZAM YAPACAĞINA, KONSERLERİ AZ YAP!

Birçok konsere astronomik fiyatlar ile bütçe ayırıyorken özellikle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı iletilendirler içme suyu ve otobüs fiyatlarına zam yapmak sosyal belediyecilik ve CHP’nin yerel seçimdeki söylemleriyle asla bağdaşmamaktadır. Evet, şehrimize birçok kültürel ve sanatsal çalışmalara yapılacaktır ama geçmiş dönemde gördüğümüz üzere birçok sanatçının halka açık olmayan gizli kapaklı ücret ödemeleri ile milyonların harcandığını biliyor ve bunları da Belediye Başkanı ustaca LAF CAMBAZLIĞI yaparak gizlemeye çalışıyor.

 

Çok kıymetli Burdurlu hemşerilerime ve özellikle CHP’li seçmenimize sesleniyorum seçim vaatlerinin aksine hareket eden bu Yönetimi lütfen her platformda uyarınız ve halkımız için en uygun çözüm yöntemlerini isteyiniz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

süleyman candan

17 Ağustos 2019 Cumartesi 23:25

ulan şerefsiz bir kerede mazota, benzine ,doğalgaza .elektiriğe tekel ürünlerine yapılan haksız zamları tenkit etsene ****ün yemiyor değil mi

Ayhan Tokcan

17 Ağustos 2019 Cumartesi 23:05

Akp li ilçe ve illerdeki su fiyati ile Burdur merkezdeki su fiyati nedir sayın MENGİ hic araştırdin mı?

YÜKSEL

16 Ağustos 2019 Cuma 08:55

BURDURUN İLÇELERİNDE BİLE SUYUN TONU 3 TL ARKADAŞ

Mustafa

15 Ağustos 2019 Perşembe 15:31

Belediye zamminada sigara zamminada garsiyem. Zamma hepten garsiyem

Ahmet Kutuk

14 Ağustos 2019 Çarşamba 11:59

Sayin Volkan Mengi bey senin partinde sozun geciyorsa emeklinin. ve calisanin syliklarini duzeltttir.Ondan sonra kimse zamlari konusmaz.Ak partiye birdefa oy verdim vermez olaydim.

Zeynep

12 Ağustos 2019 Pazartesi 21:11

Çavdır'in Büyükalan köyünde arife gününden beri sular kesilip duruyor.Lütfen bu duruma bir çözüm istiyoruz

Serd.

11 Ağustos 2019 Pazar 23:29

Siz öncelikle doğal gaz, elektrik, tütün mamulleri ile alkole yaptığınız zamları geri alın, ondan sonra gerisi düzelir. Kendi saltanatınız içim her yolu demiyorsunuz.

Halil yaltırak

10 Ağustos 2019 Cumartesi 23:34

Sayın mengi öyle inşaat gibi 1 koyup 10 almıyoruz toplu taşımadan. Sağolsun reis miting meydanlarından ucretsiz taşıma vaar ediyor ama senin mercedese koyduğun mazotla bizim aldığımız mazot aynı fiyat. Sabah 6 da başlıyor araçlar çalışmaya bizim derdimiz 1 2 kişiye daha ekmek verebilmek. Ama ordan atıp tutması kolay 2 aydır söför lerin parasını dahi veremiyoruz yılda 20 bine yakın vergi veriyoruz. Haaa niyetin varsa vereyim sana sen çalıştır. Bende senin gibi muhalefet yapayım.

Halil yaltırak

10 Ağustos 2019 Cumartesi 23:30

Sayın mengi öyle inşaat gibi 1 koyup 10 almıyoruz toplu taşımadan. Sağolsun reis miting meydanlarından ucretsiz taşıma vaar ediyor ama senin mercedese koyduğun mazotla bizim aldığımız mazot aynı fiyat. Sabah 6 da başlıyor araçlar çalışmaya bizim derdimiz 1 2 kişiye daha ekmek verebilmek. Ama ordan atıp tutması kolay 2 aydır söför lerin parasını dahi veremiyoruz yılda 20 bine yakın vergi veriyoruz. Haaa niyetin varsa vereyim sana sen çalıştır. Bende senin gibi muhalefet yapayım.

Hakan

10 Ağustos 2019 Cumartesi 11:56

Sayın başkan siz önce elektrik ve doğalgaza yaptığınız yüzde 40 a yakın zammı geri çekin millet bir nefes alsın. Ondan sonra her şeyin fiyatı otomatik iner zaten. Millet pahaliliktan bir şey alamaz oldun. İğneyi önce kendinize batırın.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Burdur Kurban bayramı 2019 namaz saat kaçta?

Burdur Kurban bayramı 2019 namaz saat kaçta?