22 Ocak 2019 Salı

  • 5,320 TL
  • 6,052 TL
  • 220,16 TL
  • 97.955

Başkan Faki'den 'Çekimser' Hastane Eleştirisi!..

Başkan Faki'den 'Çekimser' Hastane Eleştirisi!..

'Burdur'a 2. Hastane yapımına hiç kimse mani olamayacaktır'

02 Kasım 2017 Perşembe 14:32 SİYASET

AK Parti Burdur İl Başkanı Dr. Süleyman Faki, Belediye Meclisi'nin dünkü Kasım Ayı birleşiminde gündeme gelen, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP'li ve MHP'li meclis üyelerinin çekimser, Bağımsız Meclis Üyesi Yavuz Mehmet Kaya'nın ret oyu verdiği yeni hastane yerinin sağlık alanı olarak oylanması hususunda bir açıklama yaptı.
AK Parti Burdur İl Başkanı Süleyman Faki, yaptığı yazılı açıklamayla CHP ve CHP'li yönetimlere yüklendi.

İşte, BaşkanFaki'nin o açıklamaları;
"Yeni hastane yeri ile ilgili belediye meclisindeki görüşmelerde CHP'li  yerel yönetimlerin , Burdur ve  Burdurlulara ne kadar 'Çekimser' baktığını bir kez daha gösterdi.

Uzun süredir  hastane yeri ile ilgili tartışmaların odağında yer alan  Burdur Belediyesi, son meclis toplantısında CHP'li meclis üyelerinin verdiği çekimser oylarla, Burdur'a hizmet ve yatırımların gelmemesi için işi ne kadar yokuşa sürdüğünü göstermiş ve de ispatlamış oldu.

Yılan hikayesine dönen hastane yeri ile ilgili tartışmalar AK Parti İktidarının  çabalarıyla göl kenarında Milli Savunma Bakanlığından tahsis edilen arazi ile son bulmuştu.Ancak CHP'li yerel yönetimin işbirliğine yanaşmaması sonucu,  yine yatırımın önü kesilmeye ve  engellenmeye çalışılıyor.Eski hastanenin yıkılmasını bahane edilerek meclis üyelerinin çekimser oy kullanmasıyla Burdur'umuza 2. bir hastanenin yapımı  kabul edilmeyerek   yatırımın önü  kapatılmıştır .

Ancak şu bilinmelidir ki, AK Parti olarak  2. bir hastanenin Burdur'a kazandırılmasına hiç kimse mani olamayacaktır.

Şu andaki hastane hizmet vermeye devam ederken yeni, modern Burdur'a yakışan bir hastane de en kısa zamanda yapılacaktır.

Bu yatırımın çekimser oylarla engellenmesi hemşehrilerimize ve Burdur'a yapılan büyük bir haksızlıktır, icra makamı çekimser kalamaz.

Burdurlu her şeyin en iyisini hak ediyor. Üç beş yıl sonrasının büyüyen gelişen ihtiyaçlarına cevap veremeyecek yer önerileri,  CHP'nin öngörülerinin ne kadar kısır ve vizyonsuz olduğunu da göstermektedir.

AK Parti olarak yerel yönetimlerle işbirliği içinde Burdur'umuza kazandırmak istediğimiz  bir çok yatırım sudan bahanelerle engellenmektedir.

Hedefimiz her alanda büyüyen gelişen bir Burdur. Hemşehrilerimize hizmet için  gece gündüz çalışıyoruz ve diyoruz ki; Ey CHP'li Belediye, çorbada sizin de tuzunuz olsun.

-İnsanı yaşat ki devlet yaşasın

-Çekimser Belediyecilik mantığıyla Sağlığımız Etkileniyor

Kaldırım Belediyeciliğiyle Burdur yönetilemez."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Rektör Korkmaz'dan Yerli Araç Çıkışı

Rektör Korkmaz'dan Yerli Araç Çıkışı