22 Eylül 2020 Salı

Başkan Ercengiz'den 18 Uygulaması Açıklaması

Başkan Ercengiz'den 18 Uygulaması Açıklaması

4 KUŞAK AKRABALI REST; İSTİFA EDERİM...

22 Ocak 2020 Çarşamba 17:41 SİYASET

Kamuoyunda en çok konuşulan konuların başında gelen 18 Uygulaması ile ilgili olarak artan şikayetler ve para döndüğü iddiaları sonrasında Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcıları, İmar Müdürü ve   Harita Mühendisleri Odası adına eski CHP Belediye Meclis Üyesi Ahmet Şahan basın karşısına geçti.

Bugüne Kadar Mahkeme Kaybedilmedi!...

En çok merak edilen 'neden belediye personelinin 18 uygulaması yapmadığı' konusu ile ilgili olarak açıklama yapmaktan kaçınan Başkan Ercengiz, yaşananları siyasete bağladır. Bağlar Mahallesinde 721 malik ve 629 payda imar kanunun 18.madde uygulamasının yapıldığını ifade eden Başkan Ercengiz, şuana kadar 30-35 kişinin itirazının olduğunu ve sayısal olarak bununda yüzde 5'lik kısma tekabül ettiğini ifade etti. Vatandaşın belediyeden istediği bilgiye ulaşabildiğini de sözlerine ekleyen Başkan Ercengiz, "Vatandaş belediyeden bilgi alabiliyor. Durumdan memnunlar ve ikna olmuş olarak ayrılıyorlar" diyerek Belediyenin yapılan itirazlar neticesinde hiçbir mahkemeyi de kaybetmediğini söylerine ekledi.

Günlük Siyasete Malzeme Edilemeyecek Kadar Önemli...

İmar Kanununun 18. Maddesinin yasal bir zorunluluk olduğunu yineleyen Başkan Ercengiz, "Konu günlük siyasete malzeme edilmeyecek kadar önemli bir uygulamadır. Şehrin geleceği açısından önemlidir" dedi. Çalışmanın başta yurttaşlara fayda sağlayacağının altını çizen Başkan Ercengiz, " Bu yasal bir zorunluluk ve biz bunu yapmak zorundayız. Bir kaç yıl içerisinde de  vatandaşımız bu uygulamanın en kadar kıymetli olduğunu anlayacak" dedi.

İstifa Ederim...

Ak Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi'nin "insanlar mağdur, para işleri döndüğü iddia ediliyor" sözü sonrası bu konu hakkında da açıklama yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz iddialı bir çıkışta bulunarak ispat istedi ve istifaya hazır olduğunu söyledi.

Ercengiz, "Bizi herhangi bir şekilde akçeli işlerle ilişkilendirmek ve pis konuların geldiğini ifade etmek bizim tabirimizle dervişin fikri neyse zikri odurdan başka birşey değildir.  Kimin aklında ne varsa, herkes dilinden onu çıkartır" dedi.

4 Kuşak Akrabalı Rest

Başkan Ercengiz açıklamasının devamında bizim akçeli ve kirli işlerle işimiz olmaz diyerek restini çekti, "4 kuşak yakınlarımın bir metrekare arazisi olduğunu ispat etsinler, ben belediye başkanlığından istifa ederim. Aksi durumda buna benzer ithamları bizler için kullananlar acaba işgal ettikleri koltuklarda oturmaya devam edecekler mi?" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Siyasilere Seslenen Şahan Geçmişin Sayfalarını Açtı

Siyasilere Seslenen Şahan Geçmişin Sayfalarını Açtı